Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2018 > 12:26 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 iunie 2018, ora 12:26

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 229/2018 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Guvernul Republicii Libaneze privind cooperarea în domeniul militar, semnat la București, la 27 noiembrie 2017
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:282 135 60 26 15 13 10 14 9
- voturi pentru (DA):281 135 60 26 14 13 10 14 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae - DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
35. Borza Remus-Adrian - DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristache Cătălin PMP DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
72. Culeafă Mihai PNL DA
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus - DA
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
82. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Damian PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
96. Furic Iarco Minoritati DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
99. Gavrilă Camelia PSD DA
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghiu Bogdan PNL DA
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Ghilea Găvrilă PNL DA
108. Ghinea Cristian USR DA
109. Gilia Claudia PSD DA
110. Giugea Nicolae PNL DA
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Gudu Vasile PNL DA
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Huncă Mihaela PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Iftimie Neculai PSD DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian USR DA
127. Ioniță Antoneta PNL DA
128. Iordache Florin PSD DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
131. Jivan Luminița-Maria PSD DA
132. Korodi Attila UDMR DA
133. Lazăr Sorin PSD DA
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Longher Victoria Minoritati DA
136. Lovin Dumitru ALDE DA
137. Lungu Tudorița PNL DA
138. Lupașcu Costel PSD DA
139. Lupescu Dumitru USR DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Mareș Mara PNL DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mînzatu Roxana PSD DA
150. Mocioalcă Ion PSD DA
151. Mohaci Mihai PSD DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
154. Mușoiu Ștefan PSD DA
155. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
156. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
157. Neagu Nicolae PNL DA
158. Neață Eugen PSD DA
159. Nicoară Romeo Florin PNL DA
160. Nicolae Andrei PSD DA
161. Nicolicea Eugen PSD DA
162. Nistor Laurențiu PSD DA
163. Niță Mihai ALDE DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Nosa Iuliu PSD DA
166. Olar Corneliu PNL DA
167. Olteanu Daniel - DA
168. Oprea Dumitru PNL DA
169. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
170. Oros Nechita-Adrian PNL DA
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Palăr Ionel PNL DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Pană Adriana-Doina PSD DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pașcan Emil-Marius PMP DA
177. Pau Radu - Adrian PSD DA
178. Păle Dănuț PSD DA
179. Petcu Toma-Florin ALDE DA
180. Petrea Gabriel PSD DA
181. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
182. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
183. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
184. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
185. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
186. Plumb Rovana PSD DA
187. Podașcă Gabriela-Maria - DA
188. Pop Andrei PSD DA
189. Pop Georgian PSD DA
190. Pop Tudor Rareș USR DA
191. Popa Florin PSD DA
192. Popa Mihai Valentin PSD DA
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
195. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
196. Popescu Pavel PNL DA
197. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
198. Preda Cezar-Florin PNL DA
199. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
200. Presură Alexandra PSD DA
201. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
202. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
203. Prună Cristina-Mădălina USR DA
204. Radu Anișoara PSD DA
205. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
206. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
207. Rădulescu Alexandru PSD DA
208. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
209. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
210. Răduț Violeta PSD DA
211. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
212. Roman Florin-Claudiu PNL DA
213. Roman Ioan Sorin PSD DA
214. Romanescu Cristinel PNL DA
215. Roșca Lucreția PSD DA
216. Rotaru Alexandru PSD DA
217. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
218. Sefer Cristian-George PMP DA
219. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
220. Seres Dénes UDMR DA
221. Simion Lucian-Eduard PSD DA
222. Simionca Ionuț PMP DA
223. Simonis Alfred - Robert PSD DA
224. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
225. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Spânu Ion PSD DA
228. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
229. Stan Viorel PSD DA
230. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
231. Stancu Florinel PSD DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Alexandru PSD DA
234. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
235. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
237. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
238. Șarapatin Elvira PSD DA
239. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șișcu George PNL DA
242. Șotcan Theodora PSD DA
243. Șova Lucian PSD DA
244. Șovăială Constantin PNL DA
245. Ștefan Corneliu PSD DA
246. Ștefan Ion PNL DA
247. Ștefan Viorel PSD DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
249. Tabugan Ion ALDE DA
250. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
251. Teiș Alina PSD DA
252. Terea Ioan PSD DA
253. Tîlvăr Angel PSD DA
254. Todor Adrian PSD DA
255. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
256. Toma Ilie PSD DA
257. Tomac Eugen PMP DA
258. Tudor Beatrice PSD DA
259. Tudose Mihai PSD DA
260. Turcan Raluca PNL DA
261. Tușa Adriana Diana PSD DA
262. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
263. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
264. Varga Glad-Aurel PNL DA
265. Varga Vasile PNL DA
266. Vasile Daniel Minoritati DA
267. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
268. Vass Levente UDMR DA
269. Văcaru Alin Vasile - DA
270. Velcea Nicolae PSD DA
271. Vișan George-Gabriel PSD DA
272. Vîlceanu Dan PNL DA
273. Vîrză Mihăiță PSD DA
274. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
275. Vlase Petru Gabriel PSD DA
276. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
277. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
278. Vosganian Varujan ALDE DA
279. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
280. Weber Mihai PSD DA
281. Zainea Cornel USR DA
282. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 4:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro