Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2018 > 12:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 iunie 2018, ora 12:27

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 251/2018 pentru ratificarea Acordului între Guvernul României și Guvernul Republicii Serbia privind cooperarea în domeniul apărării, semnat la Belgrad, la 4 decembrie 2017
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:280 135 59 26 15 13 8 14 10
- voturi pentru (DA):276 134 59 26 13 13 7 14 10
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:2 1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae - DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
35. Borza Remus-Adrian - DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP NU
63. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cosma Lavinia-Corina USR DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristache Cătălin PMP DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Culeafă Mihai PNL DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dehelean Silviu USR DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus - DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
81. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Damian PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Gherman Dumitru PSD DA
106. Ghilea Găvrilă PNL DA
107. Ghinea Cristian USR DA
108. Gilia Claudia PSD DA
109. Giugea Nicolae PNL DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Gudu Vasile PNL DA
112. Halici Nicușor PSD DA
113. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
114. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Huncă Mihaela PSD DA
117. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
118. Iancu Iulian PSD DA
119. Iancu Marius-Ionel PSD DA
120. Ibram Iusein Minoritati DA
121. Iftimie Neculai PSD DA
122. Ignat Miron Minoritati DA
123. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
124. Intotero Natalia-Elena PSD DA
125. Ion Stelian-Cristian USR DA
126. Ioniță Antoneta PNL DA
127. Iordache Florin PSD DA
128. Itu Cornel PSD DA
129. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
130. Jivan Luminița-Maria PSD DA
131. Kelemen Hunor UDMR DA
132. Kulcsár-Terza József-György UDMR -
133. Lazăr Sorin PSD DA
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Longher Victoria Minoritati DA
136. Lovin Dumitru ALDE DA
137. Lungu Tudorița PNL DA
138. Lupașcu Costel PSD DA
139. Lupescu Dumitru USR DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Manole Petre-Florin PSD DA
142. Mareș Mara PNL DA
143. Marica Petru-Sorin PSD DA
144. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
145. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
148. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
149. Mînzatu Roxana PSD DA
150. Mocioalcă Ion PSD DA
151. Mohaci Mihai PSD DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
154. Mușoiu Ștefan PSD DA
155. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
156. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
157. Neagu Nicolae PNL DA
158. Neață Eugen PSD DA
159. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
160. Nicoară Romeo Florin PNL DA
161. Nicolae Andrei PSD DA
162. Nicolicea Eugen PSD DA
163. Nistor Laurențiu PSD DA
164. Niță Mihai ALDE DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Nosa Iuliu PSD DA
167. Olar Corneliu PNL DA
168. Olteanu Daniel - DA
169. Oprea Dumitru PNL DA
170. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
171. Oros Nechita-Adrian PNL DA
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Palăr Ionel PNL DA
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Pană Adriana-Doina PSD DA
176. Paraschiv Rodica PSD DA
177. Pașcan Emil-Marius PMP DA
178. Pau Radu - Adrian PSD DA
179. Păle Dănuț PSD DA
180. Petcu Toma-Florin ALDE DA
181. Petrea Gabriel PSD DA
182. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
183. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
184. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
185. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
186. Plumb Rovana PSD DA
187. Podașcă Gabriela-Maria - DA
188. Pop Andrei PSD DA
189. Pop Georgian PSD DA
190. Pop Tudor Rareș USR DA
191. Popa Florin PSD DA
192. Popa Mihai Valentin PSD -
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
195. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
196. Popescu Pavel PNL DA
197. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
198. Preda Cezar-Florin PNL DA
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
201. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
202. Prună Cristina-Mădălina USR DA
203. Radu Anișoara PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
205. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
206. Rădulescu Alexandru PSD DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
208. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
209. Răduț Violeta PSD DA
210. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
211. Roman Florin-Claudiu PNL DA
212. Roman Ioan Sorin PSD DA
213. Romanescu Cristinel PNL DA
214. Roșca Lucreția PSD DA
215. Rotaru Alexandru PSD DA
216. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
217. Sefer Cristian-George PMP DA
218. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Simion Lucian-Eduard PSD DA
221. Simionca Ionuț PMP DA
222. Simonis Alfred - Robert PSD DA
223. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
224. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Spânu Ion PSD DA
227. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
228. Stan Viorel PSD DA
229. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
230. Stancu Florinel PSD DA
231. Stativă Irinel Ioan PSD DA
232. Stănescu Alexandru PSD DA
233. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
234. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
235. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Șarapatin Elvira PSD DA
238. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șișcu George PNL DA
241. Șotcan Theodora PSD DA
242. Șova Lucian PSD DA
243. Șovăială Constantin PNL DA
244. Ștefan Corneliu PSD DA
245. Ștefan Ion PNL DA
246. Ștefan Viorel PSD DA
247. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
249. Tabugan Ion ALDE DA
250. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
251. Teiș Alina PSD DA
252. Terea Ioan PSD DA
253. Tîlvăr Angel PSD DA
254. Todor Adrian PSD DA
255. Toma Ilie PSD DA
256. Tomac Eugen PMP DA
257. Tudor Beatrice PSD DA
258. Tudose Mihai PSD DA
259. Turcan Raluca PNL DA
260. Tușa Adriana Diana PSD DA
261. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
262. Varga Glad-Aurel PNL DA
263. Varga Vasile PNL DA
264. Vasile Daniel Minoritati DA
265. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
266. Vass Levente UDMR DA
267. Văcaru Alin Vasile - DA
268. Velcea Nicolae PSD DA
269. Vișan George-Gabriel PSD DA
270. Vîlceanu Dan PNL DA
271. Vîrză Mihăiță PSD DA
272. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
273. Vlase Petru Gabriel PSD DA
274. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
275. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
276. Vosganian Varujan ALDE DA
277. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
278. Weber Mihai PSD DA
279. Zainea Cornel USR DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 septembrie 2018, 23:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro