Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2018 > 12:27 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 iunie 2018, ora 12:27

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 102/2018 privind integrarea în muncă, în cadrul instituțiilor publice de la nivel local, a tinerilor dezavantajați
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:280 135 56 27 18 13 9 12 10
- voturi pentru (DA):279 135 56 27 17 13 9 12 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Banias Mircea Marius - DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
14. Bălănescu Alexandru PSD DA
15. Bănicioiu Nicolae - DA
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian - DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR DA
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina USR DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristache Cătălin PMP DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
72. Culeafă Mihai PNL DA
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus - DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
81. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Damian PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Gherman Dumitru PSD DA
106. Ghilea Găvrilă PNL DA
107. Ghinea Cristian USR DA
108. Gilia Claudia PSD DA
109. Giugea Nicolae PNL DA
110. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Huncă Mihaela PSD DA
116. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Iftimie Neculai PSD DA
121. Ignat Miron Minoritati DA
122. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
123. Intotero Natalia-Elena PSD DA
124. Ion Stelian-Cristian USR DA
125. Ioniță Antoneta PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
129. Jivan Luminița-Maria PSD DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Korodi Attila UDMR DA
132. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
133. Lazăr Sorin PSD DA
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Lovin Dumitru ALDE DA
136. Lungu Tudorița PNL DA
137. Lupașcu Costel PSD DA
138. Lupescu Dumitru USR DA
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Manole Petre-Florin PSD DA
141. Mareș Mara PNL DA
142. Marica Petru-Sorin PSD DA
143. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
144. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
145. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
146. Meiroșu Marilena-Emilia - DA
147. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
148. Mînzatu Roxana PSD DA
149. Mocioalcă Ion PSD DA
150. Mohaci Mihai PSD DA
151. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
156. Neagu Nicolae PNL DA
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
159. Nicoară Romeo Florin PNL DA
160. Nicolae Andrei PSD DA
161. Nicolicea Eugen PSD DA
162. Nistor Laurențiu PSD DA
163. Niță Mihai ALDE DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Nosa Iuliu PSD DA
166. Olar Corneliu PNL DA
167. Olteanu Daniel - DA
168. Oprea Dumitru PNL DA
169. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
170. Oros Nechita-Adrian PNL DA
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Palăr Ionel PNL DA
173. Pambuccian Varujan Minoritati DA
174. Pană Adriana-Doina PSD DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pașcan Emil-Marius PMP DA
177. Pau Radu - Adrian PSD DA
178. Păle Dănuț PSD DA
179. Petcu Toma-Florin ALDE DA
180. Petrea Gabriel PSD DA
181. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
182. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
183. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
184. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
185. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
186. Plumb Rovana PSD DA
187. Podașcă Gabriela-Maria - DA
188. Pop Andrei PSD DA
189. Pop Georgian PSD DA
190. Pop Tudor Rareș USR DA
191. Popa Florin PSD DA
192. Popa Mihai Valentin PSD DA
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
195. Popescu Pavel PNL DA
196. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
197. Preda Cezar-Florin PNL DA
198. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
199. Presură Alexandra PSD DA
200. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
201. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
202. Prună Cristina-Mădălina USR DA
203. Radu Anișoara PSD DA
204. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
205. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
206. Rădulescu Alexandru PSD DA
207. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
208. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
209. Răduț Violeta PSD DA
210. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
211. Roman Florin-Claudiu PNL DA
212. Roman Ioan Sorin PSD DA
213. Romanescu Cristinel PNL DA
214. Roșca Lucreția PSD DA
215. Rotaru Alexandru PSD DA
216. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
217. Sefer Cristian-George PMP DA
218. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Simion Lucian-Eduard PSD DA
221. Simionca Ionuț PMP DA
222. Simonis Alfred - Robert PSD DA
223. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
224. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Spânu Ion PSD DA
227. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
228. Stan Viorel PSD DA
229. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
230. Stancu Florinel PSD DA
231. Stativă Irinel Ioan PSD DA
232. Stănescu Alexandru PSD DA
233. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
234. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
235. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Șarapatin Elvira PSD DA
238. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șișcu George PNL DA
241. Șotcan Theodora PSD DA
242. Șova Lucian PSD DA
243. Șovăială Constantin PNL DA
244. Ștefan Corneliu PSD DA
245. Ștefan Ion PNL DA
246. Ștefan Viorel PSD DA
247. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
248. Tabugan Ion ALDE DA
249. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
250. Teiș Alina PSD DA
251. Terea Ioan PSD DA
252. Tîlvăr Angel PSD DA
253. Todor Adrian PSD DA
254. Toma Ilie PSD DA
255. Tomac Eugen PMP DA
256. Tudor Beatrice PSD DA
257. Tudose Mihai PSD DA
258. Turcan Raluca PNL DA
259. Tușa Adriana Diana PSD DA
260. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
261. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
262. Varga Glad-Aurel PNL DA
263. Varga Vasile PNL DA
264. Vasile Daniel Minoritati DA
265. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
266. Vass Levente UDMR Abținere
267. Văcaru Alin Vasile - DA
268. Velcea Nicolae PSD DA
269. Vișan George-Gabriel PSD DA
270. Vîlceanu Dan PNL DA
271. Vîrză Mihăiță PSD DA
272. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
273. Vlase Petru Gabriel PSD DA
274. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
275. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
276. Vosganian Varujan ALDE DA
277. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
278. Weber Mihai PSD DA
279. Zainea Cornel USR DA
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 noiembrie 2018, 12:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro