Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2018 > 12:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 iunie 2018, ora 12:28

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 365/2018 privind transmiterea unei părți din imobilul "Palatul Parlamentului", proprietate publică a statului, din administrarea Camerei Deputaților în administrarea Ministerului Dezvoltării Regionale și Administrației Publice
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:284 135 60 27 19 13 9 12 9
- voturi pentru (DA):177 134 2 - 19 12 - 9 1
- voturi împotrivă (NU):30 - 6 22 - - - - 2
- abțineri:77 1 52 5 - 1 9 3 6
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Alexe Costel PNL Abținere
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL Abținere
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL Abținere
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE DA
16. Bălănescu Alexandru PSD DA
17. Bănicioiu Nicolae - Abținere
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benedek Zacharie UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL Abținere
25. Bichineț Corneliu PMP Abținere
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
32. Bodea Marius PNL Abținere
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
36. Borza Remus-Adrian - NU
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL Abținere
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR NU
46. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
47. Burciu Cristina PSD DA
48. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL Abținere
54. Cherecheș Viorica PNL Abținere
55. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP Abținere
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cosma Lavinia-Corina USR NU
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
67. Cristache Cătălin PMP Abținere
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
72. Culeafă Mihai PNL Abținere
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL Abținere
75. Dehelean Silviu USR NU
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus - Abținere
78. Dobre Victor Paul PNL Abținere
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
82. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drulă Cătălin USR NU
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL Abținere
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Damian PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
96. Furic Iarco Minoritati DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
99. Gavrilă Camelia PSD DA
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
101. Găină Mihăiță PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
105. Gheorghiu Bogdan PNL Abținere
106. Gherman Dumitru PSD DA
107. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
108. Ghinea Cristian USR NU
109. Gilia Claudia PSD DA
110. Giugea Nicolae PNL Abținere
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Gudu Vasile PNL Abținere
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Huncă Mihaela PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Iftimie Neculai PSD DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian USR NU
127. Ioniță Antoneta PNL Abținere
128. Iordache Florin PSD DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
131. Jivan Luminița-Maria PSD DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Korodi Attila UDMR DA
134. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
135. Lazăr Sorin PSD DA
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
137. Lovin Dumitru ALDE DA
138. Lungu Tudorița PNL Abținere
139. Lupașcu Costel PSD DA
140. Lupescu Dumitru USR NU
141. Macovei Silviu Nicu PSD DA
142. Manole Petre-Florin PSD DA
143. Mareș Mara PNL Abținere
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Mînzatu Roxana PSD DA
151. Mocioalcă Ion PSD DA
152. Mohaci Mihai PSD DA
153. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
158. Neagu Nicolae PNL Abținere
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechifor Cătălin-Ioan - NU
161. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
162. Nicolae Andrei PSD DA
163. Nicolicea Eugen PSD DA
164. Nistor Laurențiu PSD DA
165. Niță Mihai ALDE DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Olar Corneliu PNL Abținere
169. Olteanu Daniel - DA
170. Oprea Dumitru PNL NU
171. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
172. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
173. Oteșanu Daniela PSD DA
174. Palăr Ionel PNL Abținere
175. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
176. Pană Adriana-Doina PSD DA
177. Paraschiv Rodica PSD DA
178. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
179. Pau Radu - Adrian PSD DA
180. Păle Dănuț PSD DA
181. Petcu Toma-Florin ALDE DA
182. Petrea Gabriel PSD DA
183. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
184. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
185. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
186. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
187. Plumb Rovana PSD DA
188. Pop Andrei PSD DA
189. Pop Georgian PSD DA
190. Pop Tudor Rareș USR NU
191. Popa Florin PSD DA
192. Popa Mihai Valentin PSD DA
193. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
194. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
195. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
196. Popescu Pavel PNL Abținere
197. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
198. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
199. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
200. Presură Alexandra PSD DA
201. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
202. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
203. Prună Cristina-Mădălina USR NU
204. Radu Anișoara PSD DA
205. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
206. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
207. Rădulescu Alexandru PSD DA
208. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
209. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
210. Răduț Violeta PSD DA
211. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
212. Roman Florin-Claudiu PNL DA
213. Roman Ioan Sorin PSD DA
214. Romanescu Cristinel PNL Abținere
215. Roșca Lucreția PSD DA
216. Rotaru Alexandru PSD DA
217. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
218. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
219. Sefer Cristian-George PMP Abținere
220. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
221. Seres Dénes UDMR DA
222. Simion Lucian-Eduard PSD DA
223. Simionca Ionuț PMP Abținere
224. Simonis Alfred - Robert PSD DA
225. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
226. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
227. Solomon Adrian PSD DA
228. Spânu Ion PSD DA
229. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
230. Stan Viorel PSD DA
231. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
232. Stancu Florinel PSD DA
233. Stativă Irinel Ioan PSD DA
234. Stănescu Alexandru PSD DA
235. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
236. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
237. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Șarapatin Elvira PSD DA
240. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
241. Șimon Gheorghe PSD DA
242. Șișcu George PNL Abținere
243. Șotcan Theodora PSD DA
244. Șova Lucian PSD DA
245. Șovăială Constantin PNL Abținere
246. Ștefan Corneliu PSD DA
247. Ștefan Ion PNL Abținere
248. Ștefan Viorel PSD DA
249. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
251. Tabugan Ion ALDE DA
252. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
253. Teiș Alina PSD DA
254. Terea Ioan PSD DA
255. Tîlvăr Angel PSD DA
256. Todor Adrian PSD DA
257. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
258. Toma Ilie PSD DA
259. Tomac Eugen PMP Abținere
260. Tudor Beatrice PSD DA
261. Tudose Mihai PSD DA
262. Turcan Raluca PNL Abținere
263. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
264. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
265. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
266. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
267. Varga Vasile PNL DA
268. Vasile Daniel Minoritati DA
269. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
270. Vass Levente UDMR DA
271. Văcaru Alin Vasile - Abținere
272. Velcea Nicolae PSD DA
273. Vișan George-Gabriel PSD DA
274. Vîlceanu Dan PNL Abținere
275. Vîrză Mihăiță PSD DA
276. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
277. Vlase Petru Gabriel PSD DA
278. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
279. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
280. Vosganian Varujan ALDE DA
281. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zainea Cornel USR NU
284. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 septembrie 2018, 16:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro