Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 27.06.2018 > 12:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 27 iunie 2018, ora 12:32

Subiect vot: Vot asupra unei moțiuni - Motiunea simpla initiata de 50 deputati (MS 7/2018).
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:274 135 58 26 19 11 10 10 5
- voturi pentru (DA):120 - 58 26 19 1 10 2 4
- voturi împotrivă (NU):153 135 - - - 10 - 8 -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Avram Constantin ALDE NU
9. Axinte Vasile PSD NU
10. Babuș Radu PSD NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD NU
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Băișanu Ștefan-Alexandru ALDE NU
15. Bălănescu Alexandru PSD NU
16. Bănicioiu Nicolae - DA
17. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
18. Bejinariu Eugen PSD NU
19. Bende Sándor UDMR DA
20. Benedek Zacharie UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD NU
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
29. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
34. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
35. Borza Remus-Adrian - DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran Ioana PSD NU
40. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
41. Budăi Marius-Constantin PSD NU
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD NU
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Căciulă Aurel PSD NU
49. Călin Ion PSD NU
50. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD NU
55. Ciocan Dan PSD NU
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
58. Cîtea Vasile PSD NU
59. Cobuz Maricela PSD NU
60. Cocoș Vasile PSD NU
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
63. Cosma Andreea PSD NU
64. Cosma Lavinia-Corina USR DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristache Cătălin PMP DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
72. Culeafă Mihai PNL DA
73. Cupă Ion ALDE NU
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dîrzu Ioan PSD NU
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
80. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
81. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
85. Dunava Costel Neculai PSD NU
86. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Florea Damian PSD NU
91. Florea Oana-Consuela PSD NU
92. Floroiu Ionel PSD NU
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
94. Furic Iarco Minoritati NU
95. Furtună Mirela PSD NU
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilă Camelia PSD NU
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
99. Găină Mihăiță PSD NU
100. Georgescu Nicolae PSD NU
101. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghiu Bogdan PNL DA
104. Gherman Dumitru PSD NU
105. Ghilea Găvrilă PNL DA
106. Ghinea Cristian USR DA
107. Gilia Claudia PSD NU
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Halici Nicușor PSD NU
110. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
113. Huncă Mihaela PSD NU
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Iulian PSD NU
116. Iancu Marius-Ionel PSD NU
117. Ibram Iusein Minoritati NU
118. Iftimie Neculai PSD NU
119. Ignat Miron Minoritati NU
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
121. Intotero Natalia-Elena PSD NU
122. Ion Stelian-Cristian USR DA
123. Ioniță Antoneta PNL DA
124. Iordache Florin PSD NU
125. Itu Cornel PSD NU
126. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
127. Jivan Luminița-Maria PSD NU
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Lazăr Sorin PSD NU
132. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
133. Lovin Dumitru ALDE DA
134. Lungu Tudorița PNL DA
135. Lupașcu Costel PSD NU
136. Macovei Silviu Nicu PSD NU
137. Manole Petre-Florin PSD NU
138. Mareș Mara PNL DA
139. Marica Petru-Sorin PSD NU
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
143. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
145. Mînzatu Roxana PSD NU
146. Mocioalcă Ion PSD NU
147. Mohaci Mihai PSD NU
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
150. Mușoiu Ștefan PSD NU
151. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neagu Nicolae PNL DA
154. Neață Eugen PSD NU
155. Nechifor Cătălin-Ioan - DA
156. Nicoară Romeo Florin PNL DA
157. Nicolae Andrei PSD NU
158. Nicolicea Eugen PSD NU
159. Nistor Laurențiu PSD NU
160. Niță Mihai ALDE NU
161. Niță Nicu PSD NU
162. Nosa Iuliu PSD NU
163. Olar Corneliu PNL DA
164. Oprea Dumitru PNL DA
165. Oros Nechita-Adrian PNL DA
166. Oteșanu Daniela PSD NU
167. Palăr Ionel PNL DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Pană Adriana-Doina PSD NU
170. Paraschiv Rodica PSD NU
171. Pau Radu - Adrian PSD NU
172. Păle Dănuț PSD NU
173. Petcu Toma-Florin ALDE NU
174. Petrea Gabriel PSD NU
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
176. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
177. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
178. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
179. Plumb Rovana PSD NU
180. Pop Andrei PSD NU
181. Pop Georgian PSD NU
182. Pop Tudor Rareș USR DA
183. Popa Florin PSD NU
184. Popa Mihai Valentin PSD NU
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
186. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
187. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
188. Popescu Pavel PNL DA
189. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
190. Preda Cezar-Florin PNL DA
191. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
192. Presură Alexandra PSD NU
193. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
194. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
195. Prună Cristina-Mădălina USR DA
196. Radu Anișoara PSD NU
197. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
198. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
199. Rădulescu Alexandru PSD NU
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
201. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
202. Răduț Violeta PSD NU
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
204. Roman Florin-Claudiu PNL DA
205. Roman Ioan Sorin PSD NU
206. Romanescu Cristinel PNL DA
207. Roșca Lucreția PSD NU
208. Rotaru Alexandru PSD NU
209. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
210. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
211. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
212. Sefer Cristian-George PMP DA
213. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Simion Lucian-Eduard PSD NU
216. Simionca Ionuț PMP DA
217. Simonis Alfred - Robert PSD NU
218. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
219. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
220. Solomon Adrian PSD NU
221. Spânu Ion PSD NU
222. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
223. Stan Viorel PSD NU
224. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
225. Stancu Florinel PSD NU
226. Stativă Irinel Ioan PSD NU
227. Stănescu Alexandru PSD NU
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
229. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
230. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
231. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
232. Șarapatin Elvira PSD NU
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
234. Șimon Gheorghe PSD NU
235. Șotcan Theodora PSD NU
236. Șova Lucian PSD NU
237. Șovăială Constantin PNL DA
238. Ștefan Corneliu PSD NU
239. Ștefan Ion PNL DA
240. Ștefan Viorel PSD NU
241. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
242. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
243. Tabugan Ion ALDE NU
244. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
245. Teiș Alina PSD NU
246. Terea Ioan PSD NU
247. Tîlvăr Angel PSD NU
248. Todor Adrian PSD NU
249. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
250. Toma Ilie PSD NU
251. Tomac Eugen PMP DA
252. Tudor Beatrice PSD NU
253. Tudose Mihai PSD NU
254. Turcan Raluca PNL DA
255. Tușa Adriana Diana PSD NU
256. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
257. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
258. Varga Glad-Aurel PNL DA
259. Varga Vasile PNL DA
260. Vasile Daniel Minoritati NU
261. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
262. Vass Levente UDMR DA
263. Velcea Nicolae PSD NU
264. Vișan George-Gabriel PSD NU
265. Vîlceanu Dan PNL DA
266. Vîrză Mihăiță PSD NU
267. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
268. Vlase Petru Gabriel PSD NU
269. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
270. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
271. Vosganian Varujan ALDE NU
272. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
273. Weber Mihai PSD NU
274. Zainea Cornel USR DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 septembrie 2018, 11:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro