Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.07.2018 > 14:18 Versiunea pentru printare
Luni, 2 iulie 2018, ora 14:18

Subiect vot: Suplimentarea ordinii de zi cu Pl-x 245/2017, PL-x 509/2017, PL-x 340/2018
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:173 91 42 13 5 6 6 9 1
- voturi pentru (DA):113 91 1 1 5 6 - 8 1
- voturi împotrivă (NU):59 - 41 12 - - 6 - -
- abțineri:1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Banias Mircea Marius - DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benga Tudor - Vlad USR NU
13. Bica Dănuț PNL NU
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
16. Bodea Marius PNL NU
17. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
18. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
24. Calista Mara-Daniela PNL NU
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Cherecheș Florica PNL NU
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Cobuz Maricela PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Codreanu Constantin PMP NU
35. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
36. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
37. Cupșa Ioan PNL NU
38. Dinu Cristina-Elena PSD DA
39. Dobre Victor Paul PNL NU
40. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
42. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
43. Drulă Cătălin USR NU
44. Farago Petru UDMR DA
45. Fădor Angelica PNL NU
46. Florea Damian PSD DA
47. Florea Oana-Consuela PSD DA
48. Floroiu Ionel PSD DA
49. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
50. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
51. Gavrilă Camelia PSD DA
52. Georgescu Nicolae PSD DA
53. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
54. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
55. Gheorghiu Bogdan PNL NU
56. Gherman Dumitru PSD DA
57. Ghilea Găvrilă PNL NU
58. Gilia Claudia PSD DA
59. Giugea Nicolae PNL NU
60. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
61. Gudu Vasile PNL NU
62. Halici Nicușor PSD DA
63. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
64. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
65. Huncă Mihaela PSD DA
66. Iancu Marius-Ionel PSD DA
67. Iftimie Neculai PSD DA
68. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
69. Intotero Natalia-Elena PSD DA
70. Ion Stelian-Cristian USR NU
71. Ionescu George PNL NU
72. Itu Cornel PSD DA
73. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
74. Lovin Dumitru ALDE DA
75. Lupașcu Costel PSD DA
76. Lupescu Dumitru USR DA
77. Macovei Silviu Nicu PSD DA
78. Manole Petre-Florin PSD DA
79. Mareș Mara PNL NU
80. Marica Petru-Sorin PSD DA
81. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
82. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
83. Mînzatu Roxana PSD DA
84. Mocioalcă Ion PSD DA
85. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
86. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
87. Movilă Petru PMP NU
88. Mușoiu Ștefan PSD DA
89. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
90. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
91. Neață Eugen PSD DA
92. Nicolae Andrei PSD DA
93. Nistor Laurențiu PSD DA
94. Niță Mihai ALDE DA
95. Niță Nicu PSD DA
96. Nosa Iuliu PSD DA
97. Olar Corneliu PNL NU
98. Olteanu Daniel ALDE DA
99. Oprea Dumitru PNL NU
100. Oteșanu Daniela PSD DA
101. Pambuccian Varujan Minoritati DA
102. Pană Adriana-Doina PSD DA
103. Paraschiv Rodica PSD DA
104. Pașcan Emil-Marius PMP NU
105. Păle Dănuț PSD DA
106. Petrea Gabriel PSD DA
107. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
108. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
109. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
110. Pop Andrei PSD DA
111. Pop Georgian PSD DA
112. Popa Mihai Valentin PSD DA
113. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
114. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
115. Popescu Pavel PNL NU
116. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
117. Preda Cezar-Florin PNL NU
118. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
119. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
120. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
121. Prună Cristina-Mădălina USR NU
122. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
123. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
124. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
125. Răduț Violeta PSD DA
126. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
127. Roman Florin-Claudiu PNL NU
128. Roman Ioan Sorin PSD DA
129. Romanescu Cristinel PNL NU
130. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
131. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
132. Sefer Cristian-George PMP NU
133. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
134. Seres Dénes UDMR DA
135. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
136. Simionca Ionuț PMP NU
137. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
138. Spânu Ion PSD DA
139. Stancu Florinel PSD DA
140. Stănescu Alexandru PSD DA
141. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
142. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
143. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
144. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
145. Șimon Gheorghe PSD DA
146. Șișcu George PNL NU
147. Șotcan Theodora PSD DA
148. Șovăială Constantin PNL NU
149. Ștefan Corneliu PSD DA
150. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
151. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
152. Teiș Alina PSD DA
153. Terea Ioan PSD DA
154. Tîlvăr Angel PSD DA
155. Todor Adrian PSD DA
156. Toma Ilie PSD DA
157. Tripa Florin-Dan PSD DA
158. Tudor Beatrice PSD DA
159. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
160. Varga Glad-Aurel PNL NU
161. Varga Vasile PNL NU
162. Vasile Daniel Minoritati DA
163. Velcea Nicolae PSD DA
164. Vexler Silviu Minoritati DA
165. Vișan George-Gabriel PSD DA
166. Vîrză Mihăiță PSD DA
167. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
168. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
169. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
170. Weber Mihai PSD DA
171. Zainea Cornel USR NU
172. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
173. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 noiembrie 2018, 16:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro