Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.07.2018 > 14:21 Versiunea pentru printare
Luni, 2 iulie 2018, ora 14:21

Subiect vot: Ordinea de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:175 93 41 13 7 6 6 9
- voturi pentru (DA):114 93 - - 7 6 - 8
- voturi împotrivă (NU):60 - 41 13 - - 6 -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Bălănescu Alexandru PSD DA
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benga Tudor - Vlad USR NU
12. Bica Dănuț PNL NU
13. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bodea Marius PNL NU
16. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
22. Calista Mara-Daniela PNL NU
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL NU
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
30. Cobuz Maricela PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Codreanu Constantin PMP NU
33. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
34. Cosma Andreea PSD DA
35. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
36. Cupșa Ioan PNL NU
37. Dinu Cristina-Elena PSD DA
38. Dobre Victor Paul PNL NU
39. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
41. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
42. Drulă Cătălin USR NU
43. Dunava Costel Neculai PSD DA
44. Erdei Dolóczki István UDMR DA
45. Farago Petru UDMR DA
46. Fădor Angelica PNL NU
47. Florea Damian PSD DA
48. Florea Oana-Consuela PSD DA
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
51. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
52. Gavrilă Camelia PSD DA
53. Georgescu Nicolae PSD DA
54. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
56. Gheorghiu Bogdan PNL NU
57. Gherman Dumitru PSD DA
58. Ghilea Găvrilă PNL NU
59. Gilia Claudia PSD DA
60. Giugea Nicolae PNL NU
61. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
62. Gudu Vasile PNL NU
63. Halici Nicușor PSD DA
64. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
65. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
66. Huncă Mihaela PSD DA
67. Iancu Marius-Ionel PSD DA
68. Iftimie Neculai PSD DA
69. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
70. Intotero Natalia-Elena PSD DA
71. Ion Stelian-Cristian USR NU
72. Ionescu George PNL NU
73. Ioniță Antoneta PNL NU
74. Itu Cornel PSD DA
75. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
76. Lovin Dumitru ALDE DA
77. Lupașcu Costel PSD DA
78. Lupescu Dumitru USR NU
79. Macovei Silviu Nicu PSD DA
80. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
81. Manole Petre-Florin PSD DA
82. Mareș Mara PNL NU
83. Marica Petru-Sorin PSD DA
84. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
85. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
86. Mînzatu Roxana PSD DA
87. Mocioalcă Ion PSD DA
88. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
89. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
90. Movilă Petru PMP NU
91. Mușoiu Ștefan PSD DA
92. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
93. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
94. Neață Eugen PSD DA
95. Nicolae Andrei PSD DA
96. Nistor Laurențiu PSD DA
97. Niță Mihai ALDE DA
98. Niță Nicu PSD DA
99. Nosa Iuliu PSD DA
100. Olar Corneliu PNL NU
101. Olteanu Daniel ALDE DA
102. Oprea Dumitru PNL NU
103. Pambuccian Varujan Minoritati DA
104. Pană Adriana-Doina PSD DA
105. Paraschiv Rodica PSD DA
106. Pașcan Emil-Marius PMP NU
107. Păle Dănuț PSD DA
108. Petrea Gabriel PSD DA
109. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
110. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
111. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
112. Pop Andrei PSD DA
113. Pop Georgian PSD DA
114. Popa Mihai Valentin PSD DA
115. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
116. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
117. Popescu Pavel PNL NU
118. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
119. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
120. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
121. Prună Cristina-Mădălina USR NU
122. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
123. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
124. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
125. Răduț Violeta PSD DA
126. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
127. Roman Florin-Claudiu PNL NU
128. Roman Ioan Sorin PSD DA
129. Romanescu Cristinel PNL NU
130. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
131. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
132. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
133. Sefer Cristian-George PMP NU
134. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
135. Seres Dénes UDMR DA
136. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
137. Simionca Ionuț PMP NU
138. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
139. Solomon Adrian PSD DA
140. Spânu Ion PSD DA
141. Stancu Florinel PSD DA
142. Stănescu Alexandru PSD DA
143. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
144. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
145. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
146. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
147. Șimon Gheorghe PSD DA
148. Șișcu George PNL NU
149. Șotcan Theodora PSD DA
150. Șovăială Constantin PNL NU
151. Ștefan Corneliu PSD DA
152. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
153. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
154. Teiș Alina PSD DA
155. Terea Ioan PSD DA
156. Tîlvăr Angel PSD DA
157. Todor Adrian PSD DA
158. Toma Ilie PSD DA
159. Tripa Florin-Dan PSD DA
160. Tudor Beatrice PSD DA
161. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
162. Varga Glad-Aurel PNL NU
163. Varga Vasile PNL NU
164. Vasile Daniel Minoritati DA
165. Velcea Nicolae PSD DA
166. Vexler Silviu Minoritati DA
167. Vișan George-Gabriel PSD DA
168. Vîrză Mihăiță PSD DA
169. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
170. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
171. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
172. Weber Mihai PSD DA
173. Zainea Cornel USR NU
174. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
175. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 18 noiembrie 2018, 1:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro