Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.07.2018 > 14:21 Versiunea pentru printare
Luni, 2 iulie 2018, ora 14:21

Subiect vot: Programul de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:174 93 40 13 7 5 6 9 1
- voturi pentru (DA):112 93 - - 6 5 - 7 1
- voturi împotrivă (NU):58 - 40 12 - - 6 - -
- abțineri:4 - - 1 1 - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Banias Mircea Marius - DA
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Benga Tudor - Vlad USR NU
14. Bica Dănuț PNL NU
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bodea Marius PNL NU
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
20. Bontea Vlad PSD DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
24. Calista Mara-Daniela PNL NU
25. Calotă Florică Ică ALDE DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Cherecheș Florica PNL NU
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Cobuz Maricela PSD DA
33. Cocoș Vasile PSD DA
34. Codreanu Constantin PMP NU
35. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
36. Cosma Andreea PSD DA
37. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
38. Cupșa Ioan PNL NU
39. Dinu Cristina-Elena PSD DA
40. Dobre Victor Paul PNL NU
41. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
43. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
44. Drulă Cătălin USR NU
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Farago Petru UDMR DA
48. Fădor Angelica PNL NU
49. Florea Damian PSD DA
50. Florea Oana-Consuela PSD DA
51. Floroiu Ionel PSD DA
52. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
54. Gavrilă Camelia PSD DA
55. Georgescu Nicolae PSD DA
56. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
57. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
58. Gheorghiu Bogdan PNL NU
59. Gherman Dumitru PSD DA
60. Ghilea Găvrilă PNL NU
61. Gilia Claudia PSD DA
62. Giugea Nicolae PNL NU
63. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
64. Gudu Vasile PNL NU
65. Halici Nicușor PSD DA
66. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
67. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
68. Huncă Mihaela PSD DA
69. Iancu Marius-Ionel PSD DA
70. Iftimie Neculai PSD DA
71. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
72. Intotero Natalia-Elena PSD DA
73. Ion Stelian-Cristian USR NU
74. Ionescu George PNL NU
75. Ioniță Antoneta PNL NU
76. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
77. Lovin Dumitru ALDE DA
78. Lupașcu Costel PSD DA
79. Lupescu Dumitru USR NU
80. Macovei Silviu Nicu PSD DA
81. Mareș Mara PNL NU
82. Marica Petru-Sorin PSD DA
83. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
84. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
85. Mînzatu Roxana PSD DA
86. Mocioalcă Ion PSD DA
87. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
88. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
89. Movilă Petru PMP NU
90. Mușoiu Ștefan PSD DA
91. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
92. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
93. Neață Eugen PSD DA
94. Nistor Laurențiu PSD DA
95. Niță Mihai ALDE DA
96. Niță Nicu PSD DA
97. Nosa Iuliu PSD DA
98. Olar Corneliu PNL NU
99. Oprea Dumitru PNL NU
100. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
101. Pană Adriana-Doina PSD DA
102. Paraschiv Rodica PSD DA
103. Pașcan Emil-Marius PMP NU
104. Păle Dănuț PSD DA
105. Petrea Gabriel PSD DA
106. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
107. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
108. Pop Andrei PSD DA
109. Pop Georgian PSD DA
110. Popa Mihai Valentin PSD DA
111. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
112. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
113. Popescu Pavel PNL NU
114. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
115. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
116. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
117. Prună Cristina-Mădălina USR NU
118. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
119. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
120. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
121. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
122. Răduț Violeta PSD DA
123. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
124. Roman Florin-Claudiu PNL NU
125. Roman Ioan Sorin PSD DA
126. Romanescu Cristinel PNL NU
127. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
128. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
129. Sefer Cristian-George PMP NU
130. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
131. Seres Dénes UDMR DA
132. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
133. Simionca Ionuț PMP NU
134. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
135. Solomon Adrian PSD DA
136. Spânu Ion PSD DA
137. Stancu Florinel PSD DA
138. Stănescu Alexandru PSD DA
139. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
140. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
141. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
142. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
143. Șimon Gheorghe PSD DA
144. Șișcu George PNL NU
145. Șotcan Theodora PSD DA
146. Șovăială Constantin PNL NU
147. Ștefan Corneliu PSD DA
148. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
149. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
150. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
151. Teiș Alina PSD DA
152. Terea Ioan PSD DA
153. Tîlvăr Angel PSD DA
154. Todor Adrian PSD DA
155. Toma Ilie PSD DA
156. Tripa Florin-Dan PSD DA
157. Tudor Beatrice PSD DA
158. Tudose Mihai PSD DA
159. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
160. Varga Glad-Aurel PNL NU
161. Varga Vasile PNL NU
162. Vasile Daniel Minoritati DA
163. Velcea Nicolae PSD DA
164. Vexler Silviu Minoritati DA
165. Vișan George-Gabriel PSD DA
166. Vîrză Mihăiță PSD DA
167. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
168. Vlase Petru Gabriel PSD DA
169. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
170. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
171. Weber Mihai PSD DA
172. Zainea Cornel USR NU
173. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
174. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 24 septembrie 2018, 17:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro