Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.07.2018 > 15:07 Versiunea pentru printare
Luni, 2 iulie 2018, ora 15:07

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Retrimitere la comisie - PL-x 112/2018
PL 112/2018 pentru modificarea art.109 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:130 68 28 14 7 3 5 5
- voturi pentru (DA):22 1 5 14 - 1 - 1
- voturi împotrivă (NU):106 67 22 - 7 2 4 4
- abțineri:2 - 1 - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR NU
4. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
5. Bejinariu Eugen PSD NU
6. Bende Sándor UDMR NU
7. Benga Tudor - Vlad USR DA
8. Bica Dănuț PNL NU
9. Bichineț Corneliu PMP NU
10. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
11. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
12. Bode Lucian Nicolae PNL DA
13. Bodea Marius PNL NU
14. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
15. Bontea Vlad PSD NU
16. Budăi Marius-Constantin PSD NU
17. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
18. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
19. Calista Mara-Daniela PNL NU
20. Căciulă Aurel PSD NU
21. Călin Ion PSD NU
22. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
23. Cherecheș Florica PNL NU
24. Chichirău Cosette-Paula USR DA
25. Chiriac Viorel PSD NU
26. Cobuz Maricela PSD NU
27. Cocoș Vasile PSD NU
28. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
29. Dobre Victor Paul PNL Abținere
30. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
31. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
32. Drulă Cătălin USR DA
33. Dunava Costel Neculai PSD NU
34. Erdei Dolóczki István UDMR NU
35. Farago Petru UDMR NU
36. Fădor Angelica PNL NU
37. Florea Damian PSD NU
38. Floroiu Ionel PSD DA
39. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
40. Gavrilă Camelia PSD NU
41. Georgescu Nicolae PSD NU
42. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
43. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
44. Gherman Dumitru PSD NU
45. Ghilea Găvrilă PNL NU
46. Giugea Nicolae PNL NU
47. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
48. Gudu Vasile PNL NU
49. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
50. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
51. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
52. Intotero Natalia-Elena PSD NU
53. Ioniță Antoneta PNL NU
54. Jivan Luminița-Maria PSD NU
55. Korodi Attila UDMR NU
56. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
57. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
58. Lovin Dumitru ALDE NU
59. Lupașcu Costel PSD NU
60. Lupescu Dumitru USR DA
61. Macovei Silviu Nicu PSD NU
62. Mareș Mara PNL NU
63. Marica Petru-Sorin PSD NU
64. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
65. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
66. Mînzatu Roxana PSD NU
67. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
68. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
69. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
70. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
71. Neață Eugen PSD NU
72. Nicolae Andrei PSD NU
73. Nistor Laurențiu PSD NU
74. Niță Nicu PSD NU
75. Nosa Iuliu PSD NU
76. Olar Corneliu PNL DA
77. Olteanu Daniel ALDE NU
78. Oprea Dumitru PNL NU
79. Pană Adriana-Doina PSD NU
80. Paraschiv Rodica PSD NU
81. Pașcan Emil-Marius PMP NU
82. Păle Dănuț PSD NU
83. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
84. Pop Andrei PSD NU
85. Pop Tudor Rareș USR DA
86. Popa Mihai Valentin PSD NU
87. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
88. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
89. Presură Alexandra PSD NU
90. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
91. Prună Cristina-Mădălina USR DA
92. Radu Anișoara PSD NU
93. Rădulescu Alexandru PSD NU
94. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
95. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
96. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
97. Roman Florin-Claudiu PNL NU
98. Roman Ioan Sorin PSD NU
99. Romanescu Cristinel PNL NU
100. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
101. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
102. Sefer Cristian-George PMP NU
103. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
104. Simionca Ionuț PMP NU
105. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
106. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
107. Solomon Adrian PSD NU
108. Spânu Ion PSD NU
109. Stan Viorel PSD NU
110. Stancu Florinel PSD NU
111. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
112. Șișcu George PNL NU
113. Șotcan Theodora PSD NU
114. Șovăială Constantin PNL NU
115. Ștefan Corneliu PSD NU
116. Teiș Alina PSD NU
117. Terea Ioan PSD NU
118. Tîlvăr Angel PSD NU
119. Todor Adrian PSD NU
120. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
121. Toma Ilie PSD NU
122. Tripa Florin-Dan PSD NU
123. Tudor Beatrice PSD NU
124. Varga Vasile PNL NU
125. Vișan George-Gabriel PSD NU
126. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
127. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
128. Zainea Cornel USR DA
129. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
130. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 noiembrie 2018, 19:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro