Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.07.2018 > 15:21 Versiunea pentru printare
Luni, 2 iulie 2018, ora 15:21

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: PL-x 112/2018 - amendament admis 3 - art.109 alin.(4)
PL 112/2018 pentru modificarea art.109 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:132 74 19 14 7 5 5 8
- voturi pentru (DA):108 73 14 - 7 5 3 6
- voturi împotrivă (NU):18 - 4 14 - - - -
- abțineri:6 1 1 - - - 2 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL Abținere
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Barna Ilie Dan USR NU
8. Bălănescu Alexandru PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benga Tudor - Vlad USR NU
12. Bichineț Corneliu PMP DA
13. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
14. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
15. Bode Lucian Nicolae PNL DA
16. Bodea Marius PNL DA
17. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Budăi Marius-Constantin PSD DA
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
22. Calista Mara-Daniela PNL DA
23. Calotă Florică Ică ALDE DA
24. Căciulă Aurel PSD DA
25. Călin Ion PSD DA
26. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
27. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
28. Chichirău Cosette-Paula USR NU
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Cobuz Maricela PSD DA
31. Cocoș Vasile PSD DA
32. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
33. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
34. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
35. Drulă Cătălin USR NU
36. Dunava Costel Neculai PSD DA
37. Erdei Dolóczki István UDMR DA
38. Fădor Angelica PNL DA
39. Florea Damian PSD DA
40. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
41. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
42. Gavrilă Camelia PSD DA
43. Georgescu Nicolae PSD DA
44. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
45. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
46. Gherman Dumitru PSD DA
47. Ghilea Găvrilă PNL NU
48. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
49. Gudu Vasile PNL DA
50. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
51. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
52. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
53. Huncă Mihaela PSD DA
54. Iancu Iulian PSD DA
55. Ioniță Antoneta PNL NU
56. Jivan Luminița-Maria PSD DA
57. Korodi Attila UDMR DA
58. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
59. Lovin Dumitru ALDE DA
60. Lupașcu Costel PSD DA
61. Macovei Silviu Nicu PSD DA
62. Manole Petre-Florin PSD DA
63. Marica Petru-Sorin PSD DA
64. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
65. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
66. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
67. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
68. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
69. Neață Eugen PSD DA
70. Nicolae Andrei PSD DA
71. Nistor Laurențiu PSD DA
72. Nosa Iuliu PSD DA
73. Olar Corneliu PNL DA
74. Olteanu Daniel ALDE DA
75. Oteșanu Daniela PSD DA
76. Pambuccian Varujan Minoritati DA
77. Pană Adriana-Doina PSD DA
78. Paraschiv Rodica PSD DA
79. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
80. Păle Dănuț PSD DA
81. Petrea Gabriel PSD DA
82. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
83. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
84. Pop Andrei PSD DA
85. Pop Tudor Rareș USR NU
86. Popa Mihai Valentin PSD DA
87. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
88. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
89. Presură Alexandra PSD DA
90. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
91. Prună Cristina-Mădălina USR NU
92. Radu Anișoara PSD DA
93. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
94. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
95. Roman Ioan Sorin PSD DA
96. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
97. Sefer Cristian-George PMP DA
98. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
99. Seres Dénes UDMR DA
100. Simionca Ionuț PMP DA
101. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
102. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
103. Solomon Adrian PSD DA
104. Spânu Ion PSD DA
105. Stan Viorel PSD DA
106. Stancu Florinel PSD DA
107. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
108. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
109. Șișcu George PNL DA
110. Șotcan Theodora PSD DA
111. Șovăială Constantin PNL DA
112. Ștefan Corneliu PSD DA
113. Tabugan Ion ALDE DA
114. Teiș Alina PSD DA
115. Terea Ioan PSD DA
116. Tîlvăr Angel PSD DA
117. Todor Adrian PSD DA
118. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
119. Toma Ilie PSD DA
120. Tripa Florin-Dan PSD DA
121. Tudor Beatrice PSD DA
122. Tușa Adriana Diana PSD Abținere
123. Vasile Daniel Minoritati DA
124. Vass Levente UDMR DA
125. Velcea Nicolae PSD DA
126. Vișan George-Gabriel PSD DA
127. Vîrză Mihăiță PSD DA
128. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
129. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
130. Zainea Cornel USR NU
131. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
132. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 20 septembrie 2018, 9:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro