Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.07.2018 > 15:25 Versiunea pentru printare
Luni, 2 iulie 2018, ora 15:25

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: PL-x 112/2018 - amendament admis 3 - art.109 alin.(6)
PL 112/2018 pentru modificarea art.109 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:132 69 22 14 11 4 4 8
- voturi pentru (DA):112 67 20 - 11 4 3 7
- voturi împotrivă (NU):17 1 2 14 - - - -
- abțineri:2 - - - - - 1 1
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Barna Ilie Dan USR NU
8. Bejinariu Eugen PSD DA
9. Bende Sándor UDMR DA
10. Bica Dănuț PNL DA
11. Bichineț Corneliu PMP DA
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
13. Bode Lucian Nicolae PNL DA
14. Bodea Marius PNL DA
15. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
16. Bontea Vlad PSD DA
17. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
18. Budăi Marius-Constantin PSD DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
21. Calista Mara-Daniela PNL DA
22. Calotă Florică Ică ALDE DA
23. Căciulă Aurel PSD DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
26. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Chichirău Cosette-Paula USR NU
29. Cobuz Maricela PSD DA
30. Cocoș Vasile PSD DA
31. Csép Éva-Andrea UDMR DA
32. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
33. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
34. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
35. Drulă Cătălin USR NU
36. Dunava Costel Neculai PSD DA
37. Erdei Dolóczki István UDMR DA
38. Farago Petru UDMR DA
39. Fădor Angelica PNL DA
40. Florea Damian PSD DA
41. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
42. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
43. Gavrilă Camelia PSD DA
44. Georgescu Nicolae PSD DA
45. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
46. Gherman Dumitru PSD DA
47. Ghilea Găvrilă PNL DA
48. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
49. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
50. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
51. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
52. Iancu Iulian PSD DA
53. Ioniță Antoneta PNL DA
54. Jivan Luminița-Maria PSD DA
55. Korodi Attila UDMR DA
56. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
57. Lovin Dumitru ALDE DA
58. Lupașcu Costel PSD DA
59. Lupescu Dumitru USR NU
60. Macovei Silviu Nicu PSD DA
61. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
62. Manole Petre-Florin PSD DA
63. Marica Petru-Sorin PSD DA
64. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
65. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
66. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
67. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
68. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
69. Neață Eugen PSD DA
70. Nicolae Andrei PSD DA
71. Nistor Laurențiu PSD DA
72. Nosa Iuliu PSD DA
73. Olar Corneliu PNL DA
74. Olteanu Daniel ALDE DA
75. Oteșanu Daniela PSD DA
76. Pambuccian Varujan Minoritati DA
77. Pană Adriana-Doina PSD DA
78. Paraschiv Rodica PSD DA
79. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
80. Păle Dănuț PSD DA
81. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
82. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
83. Pop Tudor Rareș USR NU
84. Popa Mihai Valentin PSD DA
85. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
86. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
87. Presură Alexandra PSD DA
88. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
89. Prună Cristina-Mădălina USR NU
90. Radu Anișoara PSD DA
91. Rădulescu Alexandru PSD DA
92. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
93. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
94. Roman Ioan Sorin PSD DA
95. Romanescu Cristinel PNL DA
96. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
97. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
98. Sefer Cristian-George PMP DA
99. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
100. Seres Dénes UDMR DA
101. Simionca Ionuț PMP DA
102. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
103. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
104. Solomon Adrian PSD DA
105. Spânu Ion PSD DA
106. Stan Viorel PSD DA
107. Stancu Florinel PSD DA
108. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
109. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
110. Șișcu George PNL DA
111. Șotcan Theodora PSD DA
112. Șovăială Constantin PNL DA
113. Ștefan Corneliu PSD DA
114. Tabugan Ion ALDE DA
115. Teiș Alina PSD DA
116. Terea Ioan PSD DA
117. Tîlvăr Angel PSD -
118. Todor Adrian PSD DA
119. Toma Ilie PSD DA
120. Tripa Florin-Dan PSD DA
121. Tudor Beatrice PSD DA
122. Tușa Adriana Diana PSD NU
123. Varga Vasile PNL DA
124. Vasile Daniel Minoritati DA
125. Vass Levente UDMR DA
126. Vișan George-Gabriel PSD DA
127. Vîrză Mihăiță PSD DA
128. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
129. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
130. Zainea Cornel USR NU
131. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
132. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 21 septembrie 2018, 13:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro