Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.07.2018 > 15:26 Versiunea pentru printare
Luni, 2 iulie 2018, ora 15:26

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: PL-x 112/2018 - amendament admis 3 - art.109 alin.(8)
PL 112/2018 pentru modificarea art.109 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:136 72 23 14 10 4 5 8
- voturi pentru (DA):118 72 21 - 10 4 4 7
- voturi împotrivă (NU):15 - 1 14 - - - -
- abțineri:3 - 1 - - - 1 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Barna Ilie Dan USR NU
8. Bălănescu Alexandru PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Bica Dănuț PNL DA
12. Bichineț Corneliu PMP DA
13. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
14. Bode Lucian Nicolae PNL DA
15. Bodea Marius PNL DA
16. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Budăi Marius-Constantin PSD DA
19. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
20. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
21. Calista Mara-Daniela PNL DA
22. Calotă Florică Ică ALDE DA
23. Căciulă Aurel PSD DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
26. Cherecheș Florica PNL DA
27. Chichirău Cosette-Paula USR NU
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Cobuz Maricela PSD DA
30. Cocoș Vasile PSD DA
31. Csép Éva-Andrea UDMR DA
32. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
33. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
34. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
35. Drulă Cătălin USR NU
36. Dunava Costel Neculai PSD DA
37. Erdei Dolóczki István UDMR DA
38. Farago Petru UDMR DA
39. Fădor Angelica PNL DA
40. Florea Damian PSD DA
41. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
42. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
43. Gavrilă Camelia PSD DA
44. Georgescu Nicolae PSD DA
45. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
46. Gherman Dumitru PSD DA
47. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
48. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
49. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
50. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
51. Iancu Iulian PSD DA
52. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
53. Ioniță Antoneta PNL DA
54. Jivan Luminița-Maria PSD DA
55. Korodi Attila UDMR DA
56. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
57. Lovin Dumitru ALDE DA
58. Lupașcu Costel PSD DA
59. Lupescu Dumitru USR NU
60. Macovei Silviu Nicu PSD DA
61. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
62. Manole Petre-Florin PSD DA
63. Marica Petru-Sorin PSD DA
64. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
65. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
66. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
67. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
68. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
69. Neață Eugen PSD DA
70. Nicolae Andrei PSD DA
71. Nistor Laurențiu PSD DA
72. Niță Nicu PSD DA
73. Nosa Iuliu PSD DA
74. Olar Corneliu PNL DA
75. Olteanu Daniel ALDE DA
76. Oprea Dumitru PNL DA
77. Oteșanu Daniela PSD DA
78. Pambuccian Varujan Minoritati DA
79. Pană Adriana-Doina PSD DA
80. Paraschiv Rodica PSD DA
81. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
82. Păle Dănuț PSD DA
83. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
84. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
85. Pop Andrei PSD DA
86. Pop Tudor Rareș USR NU
87. Popa Mihai Valentin PSD DA
88. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
89. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
90. Presură Alexandra PSD DA
91. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
92. Prună Cristina-Mădălina USR NU
93. Radu Anișoara PSD DA
94. Rădulescu Alexandru PSD DA
95. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
96. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
97. Roman Florin-Claudiu PNL DA
98. Roman Ioan Sorin PSD DA
99. Romanescu Cristinel PNL DA
100. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
101. Sefer Cristian-George PMP DA
102. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
103. Seres Dénes UDMR DA
104. Simionca Ionuț PMP DA
105. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
106. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
107. Solomon Adrian PSD DA
108. Spânu Ion PSD DA
109. Stan Viorel PSD DA
110. Stancu Florinel PSD DA
111. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
112. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
113. Șișcu George PNL DA
114. Șotcan Theodora PSD DA
115. Șovăială Constantin PNL DA
116. Ștefan Corneliu PSD DA
117. Tabugan Ion ALDE DA
118. Teiș Alina PSD DA
119. Terea Ioan PSD DA
120. Tîlvăr Angel PSD DA
121. Todor Adrian PSD DA
122. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
123. Toma Ilie PSD DA
124. Tripa Florin-Dan PSD DA
125. Tudor Beatrice PSD DA
126. Tușa Adriana Diana PSD DA
127. Varga Vasile PNL DA
128. Vasile Daniel Minoritati DA
129. Vass Levente UDMR DA
130. Vișan George-Gabriel PSD DA
131. Vîrză Mihăiță PSD DA
132. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
133. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
134. Zainea Cornel USR NU
135. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
136. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 22 septembrie 2018, 20:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro