Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 13:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 13:21

Subiect vot: Suplimentarea listei de vot final cu 4 proiecte.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:278 138 61 23 19 15 10 12
- voturi pentru (DA):95 - 61 23 - - 9 2
- voturi împotrivă (NU):180 138 - - 19 15 1 7
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Anastase Roberta Alma PNL DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PSD NU
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Andrușcă Dănuț PSD NU
7. Antal István-János UDMR NU
8. Anton Anton ALDE NU
9. Apjok Norbert UDMR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Avram Constantin ALDE NU
12. Axinte Vasile PSD NU
13. Babuș Radu PSD NU
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD NU
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bălănescu Alexandru PSD NU
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
19. Bejinariu Eugen PSD NU
20. Bende Sándor UDMR NU
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR NU
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD NU
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
29. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
34. Bontea Vlad PSD NU
35. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bran Ioana PSD NU
39. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
40. Budăi Marius-Constantin PSD NU
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD NU
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE NU
47. Căciulă Aurel PSD NU
48. Călin Ion PSD NU
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
50. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD NU
55. Ciocan Dan PSD NU
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
57. Ciuhodaru Tudor PSD NU
58. Cobuz Maricela PSD NU
59. Cocoș Vasile PSD NU
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
62. Cosma Andreea PSD NU
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR NU
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati NU
66. Csoma Botond UDMR NU
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
68. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
69. Culeafă Mihai PNL DA
70. Cupă Ion ALDE NU
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD NU
73. Dîrzu Ioan PSD NU
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
77. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
78. Dragnea Nicolae-Liviu PSD NU
79. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
80. Drulă Cătălin USR DA
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
82. Dunava Costel Neculai PSD NU
83. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR NU
85. Farago Petru UDMR NU
86. Fădor Angelica PNL DA
87. Firczak Iulius Marian Minoritati -
88. Florea Damian PSD NU
89. Florea Oana-Consuela PSD NU
90. Floroiu Ionel PSD NU
91. Furtună Mirela PSD NU
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE NU
94. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
95. Găină Mihăiță PSD NU
96. Georgescu Nicolae PSD NU
97. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
98. Gheorghe Tinel PNL DA
99. Gheorghiu Bogdan PNL DA
100. Gherman Dumitru PSD NU
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Ghinea Cristian USR DA
103. Gilia Claudia PSD NU
104. Giugea Nicolae PNL DA
105. Goga Octavian PSD NU
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Halici Nicușor PSD NU
109. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
110. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
112. Huncă Mihaela PSD NU
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD NU
115. Ibram Iusein Minoritati NU
116. Iftimie Neculai PSD NU
117. Ignat Miron Minoritati NU
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
119. Intotero Natalia-Elena PSD NU
120. Ion Stelian-Cristian USR DA
121. Ionescu George PNL DA
122. Iordache Florin PSD NU
123. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
124. Jivan Luminița-Maria PSD NU
125. Kelemen Hunor UDMR NU
126. Korodi Attila UDMR NU
127. Lazăr Sorin PSD NU
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
129. Lovin Dumitru ALDE NU
130. Lungu Tudorița PNL DA
131. Lupașcu Costel PSD NU
132. Lupescu Dumitru USR DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
134. Manole Petre-Florin PSD NU
135. Mareș Mara PNL DA
136. Marica Petru-Sorin PSD NU
137. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
140. Mihalescul Dumitru PNL DA
141. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
142. Mînzatu Roxana PSD NU
143. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
144. Mocanu Adrian PMP NU
145. Mocioalcă Ion PSD NU
146. Mohaci Mihai PSD NU
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
149. Movilă Petru PMP DA
150. Mușoiu Ștefan PSD NU
151. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neagu Nicolae PNL DA
154. Neață Eugen PSD NU
155. Nicoară Romeo Florin PNL DA
156. Nicolae Andrei PSD NU
157. Nicolicea Eugen PSD NU
158. Nistor Laurențiu PSD NU
159. Niță Mihai ALDE NU
160. Niță Nicu PSD NU
161. Nosa Iuliu PSD NU
162. Olar Corneliu PNL DA
163. Olteanu Daniel ALDE NU
164. Oprea Dumitru PNL DA
165. Oros Nechita-Adrian PNL DA
166. Oteșanu Daniela PSD NU
167. Palăr Ionel PNL DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
169. Pană Adriana-Doina PSD NU
170. Paraschiv Rodica PSD NU
171. Păle Dănuț PSD NU
172. Petcu Toma-Florin ALDE NU
173. Petrea Gabriel PSD NU
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
175. Petric Octavian PSD NU
176. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
177. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
178. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
179. Plumb Rovana PSD NU
180. Pop Andrei PSD NU
181. Pop Georgian PSD NU
182. Pop Tudor Rareș USR DA
183. Popa Mihai Valentin PSD NU
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
185. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
186. Popescu Pavel PNL DA
187. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
188. Preda Cezar-Florin PNL DA
189. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
190. Presură Alexandra PSD NU
191. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR DA
194. Radu Anișoara PSD NU
195. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
196. Rădulescu Alexandru PSD NU
197. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
198. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
199. Răduț Violeta PSD NU
200. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
201. Roman Florin-Claudiu PNL DA
202. Roman Ioan Sorin PSD NU
203. Romanescu Cristinel PNL DA
204. Roșca Lucreția PSD NU
205. Rotaru Alexandru PSD NU
206. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
207. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
208. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
209. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
210. Sefer Cristian-George PMP DA
211. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
212. Seres Dénes UDMR NU
213. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
214. Simion Lucian-Eduard PSD NU
215. Simionca Ionuț PMP DA
216. Simonis Alfred - Robert PSD NU
217. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
218. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
219. Solomon Adrian PSD NU
220. Spânu Ion PSD NU
221. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
222. Stan Viorel PSD NU
223. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
224. Stancu Florinel PSD NU
225. Stativă Irinel Ioan PSD NU
226. Stănescu Alexandru PSD NU
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
228. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
229. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
230. Suciu Matei PSD NU
231. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
232. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
233. Szabó Ödön UDMR NU
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
235. Șimon Gheorghe PSD NU
236. Șișcu George PNL DA
237. Șotcan Theodora PSD NU
238. Șova Lucian PSD NU
239. Șovăială Constantin PNL DA
240. Ștefan Corneliu PSD NU
241. Ștefan Viorel PSD NU
242. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
244. Tabugan Ion ALDE NU
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
246. Teiș Alina PSD NU
247. Terea Ioan PSD NU
248. Tîlvăr Angel PSD NU
249. Todor Adrian PSD NU
250. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
251. Toma Ilie PSD NU
252. Tomac Eugen PMP DA
253. Trăilă Cristina PNL DA
254. Tripa Florin-Dan PSD NU
255. Tudor Beatrice PSD NU
256. Tudose Mihai PSD NU
257. Turcan Raluca PNL DA
258. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
259. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
260. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
261. Varga Glad-Aurel PNL DA
262. Varga Vasile PNL DA
263. Vasile Daniel Minoritati NU
264. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
265. Vass Levente UDMR NU
266. Velcea Nicolae PSD NU
267. Vișan George-Gabriel PSD NU
268. Vîlceanu Dan PNL DA
269. Vîrză Mihăiță PSD NU
270. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
271. Vlase Petru Gabriel PSD NU
272. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
273. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
274. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
275. Weber Mihai PSD NU
276. Zainea Cornel USR DA
277. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 16 august 2018, 10:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro