Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 13:22 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 13:22

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 274/2018 pentru instituirea zilei de 9 noiembrie - Ziua Limbii Ucrainiene
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:278 134 62 24 19 15 10 14
- voturi pentru (DA):269 133 55 24 19 15 9 14
- voturi împotrivă (NU):6 1 4 - - - 1 -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:2 - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PSD DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Bălănescu Alexandru PSD DA
18. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR DA
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Bichineț Corneliu PMP DA
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius PNL DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bran Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciuhodaru Tudor PSD DA
57. Cobuz Maricela PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP DA
60. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
61. Cosma Andreea PSD DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Csoma Botond UDMR DA
66. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
68. Culeafă Mihai PNL DA
69. Cupă Ion ALDE DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dan Nicușor Daniel USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL DA
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
77. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR DA
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Damian PSD DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
94. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
95. Găină Mihăiță PSD DA
96. Georgescu Nicolae PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Gherman Dumitru PSD DA
102. Ghilea Găvrilă PNL DA
103. Ghinea Cristian USR DA
104. Gilia Claudia PSD DA
105. Giugea Nicolae PNL NU
106. Goga Octavian PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Gudu Vasile PNL NU
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela PSD DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Iftimie Neculai PSD DA
119. Ignat Miron Minoritati DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR DA
123. Ionescu George PNL DA
124. Ioniță Antoneta PNL DA
125. Iordache Florin PSD DA
126. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
127. Jivan Luminița-Maria PSD DA
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Lazăr Sorin PSD DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Lovin Dumitru ALDE DA
133. Lungu Tudorița PNL DA
134. Lupașcu Costel PSD DA
135. Lupescu Dumitru USR DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL DA
139. Marica Petru-Sorin PSD DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Mihalescul Dumitru PNL DA
144. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
145. Mînzatu Roxana PSD DA
146. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
147. Mocanu Adrian PMP DA
148. Mocioalcă Ion PSD DA
149. Mohaci Mihai PSD DA
150. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
152. Movilă Petru PMP DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
156. Neagu Nicolae PNL -
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nicoară Romeo Florin PNL DA
159. Nicolae Andrei PSD NU
160. Nicolicea Eugen PSD DA
161. Nistor Laurențiu PSD DA
162. Niță Mihai ALDE DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Olar Corneliu PNL DA
166. Olteanu Daniel ALDE DA
167. Oprea Dumitru PNL DA
168. Oros Nechita-Adrian PNL DA
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Palăr Ionel PNL DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Pană Adriana-Doina PSD DA
173. Paraschiv Rodica PSD DA
174. Păle Dănuț PSD DA
175. Petcu Toma-Florin ALDE DA
176. Petrea Gabriel PSD DA
177. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
178. Petric Octavian PSD DA
179. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
180. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
181. Plumb Rovana PSD DA
182. Pop Andrei PSD DA
183. Pop Georgian PSD DA
184. Pop Tudor Rareș USR DA
185. Popa Mihai Valentin PSD DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
188. Popescu Pavel PNL DA
189. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
190. Preda Cezar-Florin PNL DA
191. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
194. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
195. Prună Cristina-Mădălina USR DA
196. Radu Anișoara PSD DA
197. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
198. Rădulescu Alexandru PSD DA
199. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
200. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
201. Răduț Violeta PSD DA
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
203. Roman Florin-Claudiu PNL DA
204. Roman Ioan Sorin PSD DA
205. Romanescu Cristinel PNL DA
206. Roșca Lucreția PSD DA
207. Rotaru Alexandru PSD DA
208. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
209. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
210. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
211. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
212. Sefer Cristian-George PMP DA
213. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
216. Simion Lucian-Eduard PSD DA
217. Simionca Ionuț PMP DA
218. Simonis Alfred - Robert PSD DA
219. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL -
220. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Spânu Ion PSD DA
223. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
224. Stan Viorel PSD DA
225. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
226. Stancu Florinel PSD DA
227. Stativă Irinel Ioan PSD DA
228. Stănescu Alexandru PSD DA
229. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
230. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
231. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
232. Suciu Matei PSD DA
233. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
234. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
235. Szabó Ödön UDMR DA
236. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
237. Șimon Gheorghe PSD DA
238. Șișcu George PNL NU
239. Șotcan Theodora PSD DA
240. Șova Lucian PSD DA
241. Șovăială Constantin PNL DA
242. Ștefan Corneliu PSD DA
243. Ștefan Viorel PSD DA
244. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
245. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
246. Tabugan Ion ALDE DA
247. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
248. Teiș Alina PSD DA
249. Terea Ioan PSD DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Todor Adrian PSD DA
252. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
253. Toma Ilie PSD DA
254. Tomac Eugen PMP DA
255. Trăilă Cristina PNL Abținere
256. Tripa Florin-Dan PSD DA
257. Tudor Beatrice PSD DA
258. Tudose Mihai PSD DA
259. Turcan Raluca PNL DA
260. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
261. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
262. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
263. Varga Glad-Aurel PNL DA
264. Vasile Daniel Minoritati DA
265. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
266. Vass Levente UDMR DA
267. Velcea Nicolae PSD DA
268. Vexler Silviu Minoritati DA
269. Vișan George-Gabriel PSD DA
270. Vîlceanu Dan PNL DA
271. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
272. Vlase Petru Gabriel PSD DA
273. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
274. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
275. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
276. Weber Mihai PSD DA
277. Zainea Cornel USR DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 17 august 2018, 19:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro