Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 13:38 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 13:38

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 494/2017 pentru modificarea Legii nr.56/2010 privind accesibilizarea fondului forestier național
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:285 142 60 24 19 15 10 15
- voturi pentru (DA):282 142 58 23 19 15 10 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - 2 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Andrușcă Dănuț PSD DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR DA
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL DA
25. Bichineț Corneliu PMP DA
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bodea Marius PNL DA
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Viorica PNL DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP DA
63. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
71. Culeafă Mihai PNL DA
72. Cupă Ion ALDE DA
73. Cupșa Ioan PNL DA
74. Dan Nicușor Daniel USR DA
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
81. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
82. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dunava Costel Neculai PSD DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Damian PSD DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Furic Iarco Minoritati DA
95. Furtună Mirela PSD DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
99. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
100. Găină Mihăiță PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
103. Gheorghe Tinel PNL Abținere
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Gherman Dumitru PSD DA
106. Ghilea Găvrilă PNL DA
107. Ghinea Cristian USR Abținere
108. Gilia Claudia PSD DA
109. Giugea Nicolae PNL DA
110. Goga Octavian PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
112. Gudu Vasile PNL DA
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Huncă Mihaela PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Iftimie Neculai PSD DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian USR DA
127. Ionescu George PNL DA
128. Ioniță Antoneta PNL DA
129. Iordache Florin PSD DA
130. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
131. Jivan Luminița-Maria PSD DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Korodi Attila UDMR DA
134. Lazăr Sorin PSD DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
136. Lovin Dumitru ALDE DA
137. Lungu Tudorița PNL DA
138. Lupașcu Costel PSD DA
139. Lupescu Dumitru USR DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manole Petre-Florin PSD DA
143. Mareș Mara PNL DA
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Mihalescul Dumitru PNL DA
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Mînzatu Roxana PSD DA
151. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
152. Mocanu Adrian PMP DA
153. Mocioalcă Ion PSD DA
154. Mohaci Mihai PSD DA
155. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
157. Movilă Petru PMP DA
158. Mușoiu Ștefan PSD DA
159. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
161. Neagu Nicolae PNL DA
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL DA
164. Nicolae Andrei PSD DA
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Nistor Laurențiu PSD DA
167. Niță Mihai ALDE DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Olar Corneliu PNL DA
171. Olteanu Daniel ALDE DA
172. Oprea Dumitru PNL DA
173. Oros Nechita-Adrian PNL DA
174. Oteșanu Daniela PSD DA
175. Palăr Ionel PNL DA
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Pană Adriana-Doina PSD DA
178. Paraschiv Rodica PSD DA
179. Păle Dănuț PSD DA
180. Petcu Toma-Florin ALDE DA
181. Petrea Gabriel PSD DA
182. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
183. Petric Octavian PSD DA
184. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
185. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
186. Plumb Rovana PSD DA
187. Pop Andrei PSD DA
188. Pop Georgian PSD DA
189. Pop Tudor Rareș USR DA
190. Popa Mihai Valentin PSD DA
191. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
192. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
193. Popescu Pavel PNL DA
194. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
195. Preda Cezar-Florin PNL DA
196. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
197. Presură Alexandra PSD DA
198. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
199. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
200. Prună Cristina-Mădălina USR DA
201. Radu Anișoara PSD DA
202. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
203. Rădulescu Alexandru PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
206. Răduț Violeta PSD DA
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
208. Roman Florin-Claudiu PNL DA
209. Roman Ioan Sorin PSD DA
210. Romanescu Cristinel PNL DA
211. Roșca Lucreția PSD DA
212. Rotaru Alexandru PSD DA
213. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
214. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
215. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
216. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
217. Sefer Cristian-George PMP DA
218. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
219. Seres Dénes UDMR DA
220. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
221. Simion Lucian-Eduard PSD DA
222. Simionca Ionuț PMP DA
223. Simonis Alfred - Robert PSD DA
224. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
225. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Spânu Ion PSD DA
228. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
229. Stan Viorel PSD DA
230. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
231. Stancu Florinel PSD DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Alexandru PSD DA
234. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
235. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
237. Suciu Matei PSD DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
240. Szabó Ödön UDMR DA
241. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
242. Șimon Gheorghe PSD DA
243. Șișcu George PNL DA
244. Șotcan Theodora PSD DA
245. Șova Lucian PSD DA
246. Șovăială Constantin PNL DA
247. Ștefan Corneliu PSD DA
248. Ștefan Viorel PSD DA
249. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
250. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
251. Tabugan Ion ALDE DA
252. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
253. Teiș Alina PSD DA
254. Terea Ioan PSD DA
255. Tîlvăr Angel PSD DA
256. Todor Adrian PSD DA
257. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
258. Toma Ilie PSD DA
259. Tomac Eugen PMP DA
260. Trăilă Cristina PNL DA
261. Tripa Florin-Dan PSD DA
262. Tudor Beatrice PSD DA
263. Tudose Mihai PSD DA
264. Turcan Raluca PNL DA
265. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
266. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
267. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
268. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
269. Vasile Daniel Minoritati DA
270. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
271. Vass Levente UDMR DA
272. Velcea Nicolae PSD DA
273. Vexler Silviu Minoritati DA
274. Vișan George-Gabriel PSD DA
275. Vîlceanu Dan PNL DA
276. Vîrză Mihăiță PSD DA
277. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
278. Vlase Petru Gabriel PSD DA
279. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
280. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
281. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zainea Cornel USR DA
284. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 21 august 2018, 4:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro