Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 13:47 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 13:47

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 340/2018 Lege pentru modificarea art. 12 din Legea nr.78/2000 pentru prevenirea, descoperirea și sancționarea faptelor de corupție
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:281 142 62 24 16 15 10 12
- voturi pentru (DA):183 142 - - 16 15 1 9
- voturi împotrivă (NU):96 - 62 24 - - 9 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL NU
16. Balint Liviu-Ioan PSD DA
17. Barna Ilie Dan USR NU
18. Bălănescu Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Benkő Erika UDMR DA
24. Bica Dănuț PNL NU
25. Bichineț Corneliu PMP NU
26. Birchall Ana PSD DA
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL NU
32. Bodea Marius PNL NU
33. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bran Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL NU
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
45. Burciu Cristina PSD DA
46. Calista Mara-Daniela PNL NU
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Viorica PNL NU
54. Chichirău Cosette-Paula USR NU
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Ciuhodaru Tudor PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cobuz Maricela PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP NU
63. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
70. Culeafă Mihai PNL NU
71. Cupă Ion ALDE DA
72. Cupșa Ioan PNL NU
73. Dan Nicușor Daniel USR NU
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Victor Paul PNL NU
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
80. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
81. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
82. Drulă Cătălin USR NU
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL NU
89. Florea Damian PSD DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
93. Furic Iarco Minoritati DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
96. Gavrilă Camelia PSD DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
103. Gheorghe Tinel PNL NU
104. Gheorghiu Bogdan PNL NU
105. Gherman Dumitru PSD DA
106. Ghilea Găvrilă PNL NU
107. Ghinea Cristian USR NU
108. Gilia Claudia PSD DA
109. Giugea Nicolae PNL NU
110. Goga Octavian PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
112. Gudu Vasile PNL NU
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
115. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
116. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
117. Huncă Mihaela PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Iftimie Neculai PSD DA
123. Ignat Miron Minoritati DA
124. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
125. Intotero Natalia-Elena PSD DA
126. Ion Stelian-Cristian USR NU
127. Ionescu George PNL NU
128. Iordache Florin PSD DA
129. Itu Cornel PSD DA
130. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
131. Jivan Luminița-Maria PSD DA
132. Kelemen Hunor UDMR DA
133. Korodi Attila UDMR DA
134. Lazăr Sorin PSD DA
135. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
136. Lovin Dumitru ALDE DA
137. Lungu Tudorița PNL NU
138. Lupașcu Costel PSD DA
139. Lupescu Dumitru USR NU
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manole Petre-Florin PSD DA
143. Mareș Mara PNL NU
144. Marica Petru-Sorin PSD DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Mihalescul Dumitru PNL NU
149. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
150. Mînzatu Roxana PSD DA
151. Mocanu Adrian PMP DA
152. Mocioalcă Ion PSD DA
153. Mohaci Mihai PSD DA
154. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
156. Movilă Petru PMP NU
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
160. Neagu Nicolae PNL NU
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nicoară Romeo Florin PNL NU
163. Nicolae Andrei PSD DA
164. Nistor Laurențiu PSD DA
165. Niță Mihai ALDE DA
166. Niță Nicu PSD DA
167. Nosa Iuliu PSD DA
168. Olar Corneliu PNL NU
169. Olteanu Daniel ALDE DA
170. Oprea Dumitru PNL NU
171. Oros Nechita-Adrian PNL NU
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Palăr Ionel PNL NU
174. Pambuccian Varujan Minoritati -
175. Pană Adriana-Doina PSD DA
176. Paraschiv Rodica PSD DA
177. Păle Dănuț PSD DA
178. Petcu Toma-Florin ALDE DA
179. Petrea Gabriel PSD DA
180. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
181. Petric Octavian PSD DA
182. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
183. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
184. Plumb Rovana PSD DA
185. Pop Andrei PSD DA
186. Pop Georgian PSD DA
187. Pop Tudor Rareș USR NU
188. Popa Mihai Valentin PSD DA
189. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
190. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
191. Popescu Pavel PNL NU
192. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
193. Preda Cezar-Florin PNL NU
194. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
195. Presură Alexandra PSD DA
196. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
197. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
198. Prună Cristina-Mădălina USR NU
199. Radu Anișoara PSD DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
201. Rădulescu Alexandru PSD DA
202. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
203. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
204. Răduț Violeta PSD DA
205. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
206. Roman Florin-Claudiu PNL NU
207. Roman Ioan Sorin PSD DA
208. Romanescu Cristinel PNL NU
209. Roșca Lucreția PSD DA
210. Rotaru Alexandru PSD DA
211. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
212. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
213. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
214. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
215. Sefer Cristian-George PMP NU
216. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
217. Seres Dénes UDMR DA
218. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
219. Simion Lucian-Eduard PSD DA
220. Simionca Ionuț PMP NU
221. Simonis Alfred - Robert PSD DA
222. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
223. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
224. Solomon Adrian PSD DA
225. Spânu Ion PSD DA
226. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
227. Stan Viorel PSD DA
228. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
229. Stancu Florinel PSD DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
233. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
234. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
235. Suciu Matei PSD DA
236. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
237. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
238. Szabó Ödön UDMR DA
239. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
240. Șimon Gheorghe PSD DA
241. Șișcu George PNL NU
242. Șotcan Theodora PSD DA
243. Șova Lucian PSD DA
244. Șovăială Constantin PNL NU
245. Ștefan Corneliu PSD DA
246. Ștefan Viorel PSD DA
247. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
248. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
249. Tabugan Ion ALDE DA
250. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
251. Teiș Alina PSD DA
252. Terea Ioan PSD DA
253. Tîlvăr Angel PSD DA
254. Todor Adrian PSD DA
255. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
256. Toma Ilie PSD DA
257. Tomac Eugen PMP NU
258. Trăilă Cristina PNL NU
259. Tripa Florin-Dan PSD DA
260. Tudor Beatrice PSD DA
261. Tudose Mihai PSD DA
262. Turcan Raluca PNL NU
263. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
264. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
265. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
266. Varga Glad-Aurel PNL NU
267. Varga Vasile PNL NU
268. Vasile Daniel Minoritati DA
269. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
270. Velcea Nicolae PSD DA
271. Vișan George-Gabriel PSD DA
272. Vîlceanu Dan PNL NU
273. Vîrză Mihăiță PSD DA
274. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
275. Vlase Petru Gabriel PSD DA
276. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
277. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
278. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
279. Weber Mihai PSD DA
280. Zainea Cornel USR NU
281. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 octombrie 2018, 19:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro