Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 13:48 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 13:48

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 406/2018 pentru modificarea și completarea Legii nr.286/2009 privind Codul penal, precum și a Legii nr.78/2000 pentru prevenirea, descoperirea și sancționarea faptelor de corupție
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:284 142 63 24 19 15 9 12
- voturi pentru (DA):167 142 - - - 15 1 9
- voturi împotrivă (NU):97 - 63 24 - - 8 2
- abțineri:19 - - - 19 - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PSD DA
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR Abținere
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR Abținere
12. Ardelean Ben-Oni PNL NU
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL NU
17. Balint Liviu-Ioan PSD DA
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Bălănescu Alexandru PSD DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR Abținere
23. Benga Tudor - Vlad USR NU
24. Benkő Erika UDMR Abținere
25. Bica Dănuț PNL NU
26. Bichineț Corneliu PMP NU
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
29. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL NU
33. Bodea Marius PNL NU
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR NU
40. Bran Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL NU
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL NU
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
54. Cherecheș Viorica PNL NU
55. Chichirău Cosette-Paula USR NU
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciuhodaru Tudor PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP NU
64. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
65. Cosma Andreea PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
67. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Csoma Botond UDMR Abținere
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
72. Culeafă Mihai PNL NU
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL NU
75. Dan Nicușor Daniel USR NU
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Dobre Victor Paul PNL NU
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
82. Dragnea Nicolae-Liviu PSD DA
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
84. Drulă Cătălin USR NU
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
88. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
89. Farago Petru UDMR Abținere
90. Fădor Angelica PNL NU
91. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
92. Florea Damian PSD DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
96. Furic Iarco Minoritati DA
97. Furtună Mirela PSD DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
99. Gavrilă Camelia PSD DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia ALDE DA
101. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
102. Găină Mihăiță PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
105. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
106. Gheorghe Tinel PNL NU
107. Gheorghiu Bogdan PNL NU
108. Gherman Dumitru PSD DA
109. Ghilea Găvrilă PNL NU
110. Ghinea Cristian USR NU
111. Gilia Claudia PSD DA
112. Giugea Nicolae PNL NU
113. Goga Octavian PSD DA
114. Gudu Vasile PNL NU
115. Halici Nicușor PSD DA
116. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
117. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Huncă Mihaela PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
121. Iancu Iulian PSD DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Iftimie Neculai PSD DA
125. Ignat Miron Minoritati DA
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Intotero Natalia-Elena PSD DA
128. Ion Stelian-Cristian USR NU
129. Ionescu George PNL NU
130. Ioniță Antoneta PNL NU
131. Iordache Florin PSD DA
132. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
133. Jivan Luminița-Maria PSD DA
134. Kelemen Hunor UDMR Abținere
135. Korodi Attila UDMR Abținere
136. Lazăr Sorin PSD DA
137. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
138. Lovin Dumitru ALDE DA
139. Lungu Tudorița PNL NU
140. Lupașcu Costel PSD DA
141. Lupescu Dumitru USR NU
142. Macovei Silviu Nicu PSD DA
143. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
144. Manole Petre-Florin PSD DA
145. Mareș Mara PNL NU
146. Marica Petru-Sorin PSD DA
147. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
148. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
149. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
150. Mihalescul Dumitru PNL NU
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
152. Mînzatu Roxana PSD DA
153. Mocanu Adrian PMP DA
154. Mocioalcă Ion PSD DA
155. Mohaci Mihai PSD DA
156. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
158. Mușoiu Ștefan PSD DA
159. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
161. Neagu Nicolae PNL NU
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nicoară Romeo Florin PNL NU
164. Nicolae Andrei PSD DA
165. Nicolicea Eugen PSD DA
166. Nistor Laurențiu PSD DA
167. Niță Mihai ALDE DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Nosa Iuliu PSD DA
170. Olar Corneliu PNL NU
171. Olteanu Daniel ALDE DA
172. Oprea Dumitru PNL NU
173. Oros Nechita-Adrian PNL NU
174. Oteșanu Daniela PSD DA
175. Palăr Ionel PNL NU
176. Pambuccian Varujan Minoritati -
177. Pană Adriana-Doina PSD DA
178. Paraschiv Rodica PSD DA
179. Păle Dănuț PSD DA
180. Petcu Toma-Florin ALDE DA
181. Petrea Gabriel PSD DA
182. Petric Octavian PSD DA
183. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
184. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
185. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
186. Plumb Rovana PSD DA
187. Pop Andrei PSD DA
188. Pop Georgian PSD DA
189. Pop Tudor Rareș USR NU
190. Popa Mihai Valentin PSD DA
191. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
192. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
193. Popescu Pavel PNL NU
194. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
195. Preda Cezar-Florin PNL NU
196. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
197. Presură Alexandra PSD DA
198. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
199. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
200. Prună Cristina-Mădălina USR NU
201. Radu Anișoara PSD DA
202. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
203. Rădulescu Alexandru PSD DA
204. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
205. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
206. Răduț Violeta PSD DA
207. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
208. Roman Florin-Claudiu PNL NU
209. Roman Ioan Sorin PSD DA
210. Romanescu Cristinel PNL NU
211. Roșca Lucreția PSD DA
212. Rotaru Alexandru PSD DA
213. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
214. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
215. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
216. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
217. Sefer Cristian-George PMP NU
218. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
219. Seres Dénes UDMR Abținere
220. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
221. Simion Lucian-Eduard PSD DA
222. Simionca Ionuț PMP NU
223. Simonis Alfred - Robert PSD DA
224. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
225. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Spânu Ion PSD DA
228. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
229. Stan Viorel PSD DA
230. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
231. Stancu Florinel PSD DA
232. Stativă Irinel Ioan PSD DA
233. Stănescu Alexandru PSD DA
234. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
235. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
236. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
237. Suciu Matei PSD DA
238. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
239. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
240. Szabó Ödön UDMR Abținere
241. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
242. Șimon Gheorghe PSD DA
243. Șișcu George PNL NU
244. Șotcan Theodora PSD DA
245. Șova Lucian PSD DA
246. Șovăială Constantin PNL NU
247. Ștefan Corneliu PSD DA
248. Ștefan Viorel PSD DA
249. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
250. Tabugan Ion ALDE DA
251. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
252. Teiș Alina PSD DA
253. Terea Ioan PSD DA
254. Tîlvăr Angel PSD DA
255. Todor Adrian PSD DA
256. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
257. Toma Ilie PSD DA
258. Tomac Eugen PMP NU
259. Trăilă Cristina PNL NU
260. Tripa Florin-Dan PSD DA
261. Tudor Beatrice PSD DA
262. Tudose Mihai PSD DA
263. Turcan Raluca PNL NU
264. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
265. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
266. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
267. Varga Glad-Aurel PNL NU
268. Varga Vasile PNL NU
269. Vasile Daniel Minoritati DA
270. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
271. Vass Levente UDMR Abținere
272. Velcea Nicolae PSD DA
273. Vexler Silviu Minoritati DA
274. Vișan George-Gabriel PSD DA
275. Vîlceanu Dan PNL NU
276. Vîrză Mihăiță PSD DA
277. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
278. Vlase Petru Gabriel PSD DA
279. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
280. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
281. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
282. Weber Mihai PSD DA
283. Zainea Cornel USR NU
284. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 9 decembrie 2018, 23:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro