Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:18

Subiect vot: Text initial
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:204 110 40 19 10 13 6 5 1
- voturi pentru (DA):135 110 - - 10 13 - 2 -
- voturi împotrivă (NU):68 - 40 19 - - 6 3 -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benkő Erika UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
21. Bontea Vlad PSD DA
22. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
23. Botez Mihai-Cătălin USR NU
24. Bran Ioana PSD DA
25. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
26. Budăi Marius-Constantin PSD DA
27. Buican Cristian PNL NU
28. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
29. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
30. Burciu Cristina PSD DA
31. Calista Mara-Daniela PNL NU
32. Calotă Florică Ică ALDE DA
33. Căciulă Aurel PSD DA
34. Călin Ion PSD DA
35. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
36. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
37. Cherecheș Viorica PNL NU
38. Chichirău Cosette-Paula USR NU
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Cobuz Maricela PSD DA
44. Codreanu Constantin PMP NU
45. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
46. Csép Éva-Andrea UDMR DA
47. Csoma Botond UDMR DA
48. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
49. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
50. Cupă Ion ALDE DA
51. Dan Nicușor Daniel USR NU
52. Dinu Cristina-Elena PSD DA
53. Dobre Victor Paul PNL NU
54. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
56. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
57. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
58. Drulă Cătălin USR NU
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
60. Dunava Costel Neculai PSD DA
61. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Fădor Angelica PNL NU
64. Floroiu Ionel PSD DA
65. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
66. Furtună Mirela PSD DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
68. Gavrilă Camelia PSD DA
69. Georgescu Nicolae PSD DA
70. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
71. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
72. Gheorghe Tinel PNL NU
73. Gherman Dumitru PSD DA
74. Ghilea Găvrilă PNL NU
75. Ghinea Cristian USR NU
76. Giugea Nicolae PNL NU
77. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
78. Gudu Vasile PNL NU
79. Halici Nicușor PSD DA
80. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
81. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
82. Huncă Mihaela PSD DA
83. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
84. Iancu Iulian PSD DA
85. Iancu Marius-Ionel PSD DA
86. Iftimie Neculai PSD DA
87. Ignat Miron Minoritati DA
88. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
89. Intotero Natalia-Elena PSD DA
90. Iordache Florin PSD DA
91. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
92. Lazăr Sorin PSD DA
93. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
94. Lovin Dumitru ALDE DA
95. Lungu Tudorița PNL NU
96. Lupașcu Costel PSD DA
97. Lupescu Dumitru USR NU
98. Macovei Silviu Nicu PSD DA
99. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
100. Manole Petre-Florin PSD DA
101. Mareș Mara PNL NU
102. Marica Petru-Sorin PSD DA
103. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
104. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
105. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
106. Mihalescul Dumitru PNL NU
107. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
108. Mînzatu Roxana PSD DA
109. Mohaci Mihai PSD DA
110. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
111. Mușoiu Ștefan PSD DA
112. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
113. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
114. Neagu Nicolae PNL NU
115. Neață Eugen PSD DA
116. Nicoară Romeo Florin PNL NU
117. Niță Mihai ALDE DA
118. Niță Nicu PSD DA
119. Nosa Iuliu PSD DA
120. Olar Corneliu PNL NU
121. Olteanu Daniel ALDE DA
122. Oprea Dumitru PNL NU
123. Oros Nechita-Adrian PNL NU
124. Oteșanu Daniela PSD DA
125. Paraschiv Rodica PSD DA
126. Păle Dănuț PSD DA
127. Petcu Toma-Florin ALDE DA
128. Petrea Gabriel PSD DA
129. Petric Octavian PSD DA
130. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
131. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
132. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
133. Pop Andrei PSD DA
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
135. Popescu Pavel PNL NU
136. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
137. Presură Alexandra PSD DA
138. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
139. Prună Cristina-Mădălina USR NU
140. Radu Anișoara PSD DA
141. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
142. Rădulescu Alexandru PSD DA
143. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
144. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
145. Răduț Violeta PSD DA
146. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
147. Roman Florin-Claudiu PNL NU
148. Roman Ioan Sorin PSD DA
149. Roșca Lucreția PSD DA
150. Rotaru Alexandru PSD DA
151. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
152. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
153. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
154. Sefer Cristian-George PMP NU
155. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
156. Seres Dénes UDMR DA
157. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
158. Simion Lucian-Eduard PSD DA
159. Simonis Alfred - Robert PSD DA
160. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
161. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
162. Solomon Adrian PSD DA
163. Spânu Ion PSD DA
164. Stan Viorel PSD DA
165. Stancu Florinel PSD DA
166. Stativă Irinel Ioan PSD DA
167. Stănescu Alexandru PSD DA
168. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
169. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
170. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
171. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
172. Șotcan Theodora PSD DA
173. Șovăială Constantin PNL NU
174. Ștefan Corneliu PSD DA
175. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Tabugan Ion ALDE DA
177. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
178. Teiș Alina PSD DA
179. Terea Ioan PSD DA
180. Tîlvăr Angel PSD DA
181. Todor Adrian PSD DA
182. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
183. Toma Ilie PSD DA
184. Tomac Eugen PMP NU
185. Tripa Florin-Dan PSD DA
186. Tudor Beatrice PSD DA
187. Turcan Raluca PNL NU
188. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
189. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
190. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
191. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
192. Vass Levente UDMR DA
193. Velcea Nicolae PSD DA
194. Vișan George-Gabriel PSD DA
195. Vîrză Mihăiță PSD DA
196. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
197. Vlase Petru Gabriel PSD DA
198. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
199. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
200. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
201. Weber Mihai PSD DA
202. Zainea Cornel USR NU
203. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
204. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 7:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro