Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:19

Subiect vot: PL-x 406/2018 - Art. 112 indice 1 - integral
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:208 110 39 21 12 12 7 6 1
- voturi pentru (DA):137 110 - - 12 12 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):70 - 39 21 - - 7 3 -
- abțineri:1 - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL NU
16. Bichineț Corneliu PMP NU
17. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bontea Vlad PSD DA
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
24. Botez Mihai-Cătălin USR NU
25. Bran Ioana PSD DA
26. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buican Cristian PNL NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
31. Burciu Cristina PSD DA
32. Calista Mara-Daniela PNL NU
33. Calotă Florică Ică ALDE DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
38. Cherecheș Viorica PNL NU
39. Chichirău Cosette-Paula USR NU
40. Chiriac Viorel PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
43. Ciuhodaru Tudor PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Codreanu Constantin PMP NU
46. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
47. Csép Éva-Andrea UDMR DA
48. Csoma Botond UDMR DA
49. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
50. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
51. Cupă Ion ALDE DA
52. Dan Nicușor Daniel USR NU
53. Dinu Cristina-Elena PSD DA
54. Dobre Victor Paul PNL NU
55. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
57. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
58. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
59. Drulă Cătălin USR NU
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
61. Dunava Costel Neculai PSD DA
62. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Fădor Angelica PNL NU
65. Floroiu Ionel PSD DA
66. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
67. Furic Iarco Minoritati DA
68. Furtună Mirela PSD DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
70. Gavrilă Camelia PSD DA
71. Georgescu Nicolae PSD DA
72. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
73. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
74. Gheorghe Tinel PNL NU
75. Gherman Dumitru PSD DA
76. Ghilea Găvrilă PNL NU
77. Ghinea Cristian USR NU
78. Giugea Nicolae PNL NU
79. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
80. Gudu Vasile PNL NU
81. Halici Nicușor PSD DA
82. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
83. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
84. Huncă Mihaela PSD DA
85. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
86. Iancu Iulian PSD DA
87. Iancu Marius-Ionel PSD DA
88. Iftimie Neculai PSD DA
89. Ignat Miron Minoritati DA
90. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
91. Intotero Natalia-Elena PSD DA
92. Ion Stelian-Cristian USR NU
93. Ioniță Antoneta PNL NU
94. Iordache Florin PSD DA
95. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
96. Lazăr Sorin PSD DA
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
98. Lovin Dumitru ALDE DA
99. Lungu Tudorița PNL NU
100. Lupașcu Costel PSD DA
101. Lupescu Dumitru USR NU
102. Macovei Silviu Nicu PSD DA
103. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
104. Manole Petre-Florin PSD DA
105. Mareș Mara PNL NU
106. Marica Petru-Sorin PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
109. Meiroșu Marilena-Emilia - Abținere
110. Mihalescul Dumitru PNL NU
111. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
112. Mînzatu Roxana PSD DA
113. Mohaci Mihai PSD DA
114. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
115. Mușoiu Ștefan PSD DA
116. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
117. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
118. Neagu Nicolae PNL NU
119. Neață Eugen PSD DA
120. Nicoară Romeo Florin PNL NU
121. Niță Mihai ALDE DA
122. Niță Nicu PSD DA
123. Nosa Iuliu PSD DA
124. Olar Corneliu PNL NU
125. Oprea Dumitru PNL NU
126. Oteșanu Daniela PSD DA
127. Paraschiv Rodica PSD DA
128. Păle Dănuț PSD DA
129. Petcu Toma-Florin ALDE DA
130. Petrea Gabriel PSD DA
131. Petric Octavian PSD DA
132. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
133. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
134. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
135. Pop Andrei PSD DA
136. Pop Tudor Rareș USR NU
137. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
138. Popescu Pavel PNL NU
139. Presură Alexandra PSD DA
140. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
141. Prună Cristina-Mădălina USR NU
142. Radu Anișoara PSD DA
143. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
144. Rădulescu Alexandru PSD DA
145. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
146. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
147. Răduț Violeta PSD DA
148. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
149. Roman Florin-Claudiu PNL NU
150. Roman Ioan Sorin PSD DA
151. Roșca Lucreția PSD DA
152. Rotaru Alexandru PSD DA
153. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
154. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
155. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
156. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
157. Sefer Cristian-George PMP NU
158. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
161. Simion Lucian-Eduard PSD DA
162. Simionca Ionuț PMP NU
163. Simonis Alfred - Robert PSD DA
164. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
165. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
166. Solomon Adrian PSD DA
167. Spânu Ion PSD DA
168. Stan Viorel PSD DA
169. Stancu Florinel PSD DA
170. Stativă Irinel Ioan PSD DA
171. Stănescu Alexandru PSD DA
172. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
173. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
174. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
175. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
176. Șotcan Theodora PSD DA
177. Șovăială Constantin PNL NU
178. Ștefan Corneliu PSD DA
179. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Tabugan Ion ALDE DA
181. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
182. Teiș Alina PSD DA
183. Terea Ioan PSD DA
184. Tîlvăr Angel PSD DA
185. Todor Adrian PSD DA
186. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
187. Toma Ilie PSD DA
188. Tomac Eugen PMP NU
189. Tripa Florin-Dan PSD DA
190. Tudor Beatrice PSD DA
191. Turcan Raluca PNL NU
192. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
193. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
194. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
195. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
196. Vass Levente UDMR DA
197. Velcea Nicolae PSD DA
198. Vișan George-Gabriel PSD DA
199. Vîrză Mihăiță PSD DA
200. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
201. Vlase Petru Gabriel PSD DA
202. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
203. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
204. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
205. Weber Mihai PSD DA
206. Zainea Cornel USR NU
207. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
208. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 octombrie 2018, 2:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro