Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:26 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:26

Subiect vot: PL-x 406/2018 - Amendament respins 31
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:198 106 39 22 14 8 5 4
- voturi pentru (DA):83 - 39 22 14 - 5 3
- voturi împotrivă (NU):114 106 - - - 8 - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL DA
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Benkő Erika UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bran Ioana PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD NU
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Căciulă Aurel PSD NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
37. Cherecheș Viorica PNL DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chiriac Viorel PSD NU
40. Ciocan Dan PSD NU
41. Ciuhodaru Tudor PSD NU
42. Cobuz Maricela PSD NU
43. Cocoș Vasile PSD NU
44. Codreanu Constantin PMP DA
45. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
46. Csoma Botond UDMR DA
47. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
48. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
49. Cupă Ion ALDE NU
50. Dan Nicușor Daniel USR DA
51. Dinu Cristina-Elena PSD NU
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
53. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
54. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
55. Drulă Cătălin USR DA
56. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
57. Dunava Costel Neculai PSD NU
58. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
59. Erdei Dolóczki István UDMR DA
60. Farago Petru UDMR DA
61. Fădor Angelica PNL DA
62. Floroiu Ionel PSD NU
63. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
64. Furtună Mirela PSD NU
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
66. Gavrilă Camelia PSD NU
67. Georgescu Nicolae PSD NU
68. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
70. Gherman Dumitru PSD NU
71. Ghilea Găvrilă PNL DA
72. Giugea Nicolae PNL DA
73. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
74. Gudu Vasile PNL DA
75. Halici Nicușor PSD NU
76. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
77. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
78. Huncă Mihaela PSD NU
79. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
80. Iancu Marius-Ionel PSD NU
81. Iftimie Neculai PSD NU
82. Ignat Miron Minoritati Abținere
83. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
84. Intotero Natalia-Elena PSD NU
85. Ion Stelian-Cristian USR DA
86. Ioniță Antoneta PNL DA
87. Iordache Florin PSD NU
88. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
89. Jivan Luminița-Maria PSD NU
90. Kelemen Hunor UDMR DA
91. Korodi Attila UDMR DA
92. Lazăr Sorin PSD NU
93. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
94. Lovin Dumitru ALDE NU
95. Lungu Tudorița PNL DA
96. Lupașcu Costel PSD NU
97. Macovei Silviu Nicu PSD NU
98. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
99. Manole Petre-Florin PSD NU
100. Mareș Mara PNL DA
101. Marica Petru-Sorin PSD NU
102. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
103. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
104. Mihalescul Dumitru PNL DA
105. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
106. Mînzatu Roxana PSD NU
107. Mohaci Mihai PSD NU
108. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
109. Mușoiu Ștefan PSD NU
110. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
111. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
112. Neagu Nicolae PNL DA
113. Neață Eugen PSD NU
114. Nicoară Romeo Florin PNL DA
115. Nicolae Andrei PSD NU
116. Niță Mihai ALDE NU
117. Niță Nicu PSD NU
118. Nosa Iuliu PSD NU
119. Olar Corneliu PNL DA
120. Oprea Dumitru PNL DA
121. Pană Adriana-Doina PSD NU
122. Paraschiv Rodica PSD NU
123. Păle Dănuț PSD NU
124. Petcu Toma-Florin ALDE NU
125. Petrea Gabriel PSD NU
126. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
127. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
128. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
129. Pop Andrei PSD NU
130. Pop Tudor Rareș USR DA
131. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
132. Popescu Pavel PNL DA
133. Presură Alexandra PSD NU
134. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
135. Prună Cristina-Mădălina USR DA
136. Radu Anișoara PSD NU
137. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
138. Rădulescu Alexandru PSD NU
139. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
140. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
141. Răduț Violeta PSD NU
142. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
143. Roman Ioan Sorin PSD NU
144. Roșca Lucreția PSD NU
145. Rotaru Alexandru PSD NU
146. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
147. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
148. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
149. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
150. Seres Dénes UDMR DA
151. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
152. Simion Lucian-Eduard PSD NU
153. Simionca Ionuț PMP DA
154. Simonis Alfred - Robert PSD NU
155. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
156. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
157. Solomon Adrian PSD NU
158. Spânu Ion PSD NU
159. Stan Viorel PSD NU
160. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
161. Stancu Florinel PSD NU
162. Stativă Irinel Ioan PSD NU
163. Stănescu Alexandru PSD NU
164. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
165. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
166. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
167. Șotcan Theodora PSD NU
168. Șovăială Constantin PNL DA
169. Ștefan Corneliu PSD NU
170. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
171. Tabugan Ion ALDE NU
172. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
173. Teiș Alina PSD NU
174. Terea Ioan PSD NU
175. Todor Adrian PSD NU
176. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
177. Toma Ilie PSD NU
178. Tomac Eugen PMP DA
179. Tripa Florin-Dan PSD NU
180. Tudor Beatrice PSD NU
181. Turcan Raluca PNL DA
182. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
183. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
184. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
185. Varga Glad-Aurel PNL DA
186. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
187. Vass Levente UDMR DA
188. Vișan George-Gabriel PSD NU
189. Vîlceanu Dan PNL DA
190. Vîrză Mihăiță PSD NU
191. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
192. Vlase Petru Gabriel PSD NU
193. Vlăducă Oana-Silvia PSD NU
194. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
195. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
196. Weber Mihai PSD NU
197. Zainea Cornel USR DA
198. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 octombrie 2018, 21:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro