Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:28 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:28

Subiect vot: PL-x 406/2018 - Amendament respins 35
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:189 97 39 22 13 9 5 4
- voturi pentru (DA):69 - 39 22 - - 5 3
- voturi împotrivă (NU):119 97 - - 13 9 - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR NU
5. Ardelean Ben-Oni PNL DA
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bende Sándor UDMR NU
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Benkő Erika UDMR NU
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
19. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
20. Bodea Marius PNL DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
23. Bontea Vlad PSD NU
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
25. Botez Mihai-Cătălin USR DA
26. Bran Ioana PSD NU
27. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
28. Buican Cristian PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
30. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
31. Burciu Cristina PSD NU
32. Calista Mara-Daniela PNL DA
33. Căciulă Aurel PSD NU
34. Călin Ion PSD NU
35. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
36. Chichirău Cosette-Paula USR DA
37. Chiriac Viorel PSD NU
38. Ciocan Dan PSD NU
39. Ciuhodaru Tudor PSD NU
40. Cobuz Maricela PSD NU
41. Cocoș Vasile PSD NU
42. Codreanu Constantin PMP DA
43. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
44. Csoma Botond UDMR NU
45. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
46. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
47. Cupă Ion ALDE NU
48. Dan Nicușor Daniel USR DA
49. Dobre Victor Paul PNL DA
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
51. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
52. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
53. Drulă Cătălin USR DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
55. Erdei Dolóczki István UDMR NU
56. Farago Petru UDMR NU
57. Fădor Angelica PNL DA
58. Floroiu Ionel PSD NU
59. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
60. Furtună Mirela PSD NU
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
62. Gavrilă Camelia PSD NU
63. Georgescu Nicolae PSD NU
64. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
65. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
66. Gherman Dumitru PSD NU
67. Ghilea Găvrilă PNL DA
68. Giugea Nicolae PNL DA
69. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
70. Gudu Vasile PNL DA
71. Halici Nicușor PSD NU
72. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
73. Huncă Mihaela PSD NU
74. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
75. Iancu Marius-Ionel PSD NU
76. Ignat Miron Minoritati Abținere
77. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
78. Intotero Natalia-Elena PSD NU
79. Ion Stelian-Cristian USR DA
80. Ioniță Antoneta PNL DA
81. Iordache Florin PSD NU
82. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
83. Jivan Luminița-Maria PSD NU
84. Lazăr Sorin PSD NU
85. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
86. Lovin Dumitru ALDE NU
87. Lungu Tudorița PNL DA
88. Lupașcu Costel PSD NU
89. Lupescu Dumitru USR DA
90. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
91. Manole Petre-Florin PSD NU
92. Mareș Mara PNL DA
93. Marica Petru-Sorin PSD NU
94. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
95. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
96. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
97. Mihalescul Dumitru PNL DA
98. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
99. Mînzatu Roxana PSD NU
100. Mohaci Mihai PSD NU
101. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
102. Mușoiu Ștefan PSD NU
103. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
104. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
105. Neagu Nicolae PNL DA
106. Neață Eugen PSD NU
107. Nicoară Romeo Florin PNL DA
108. Nicolae Andrei PSD NU
109. Niță Mihai ALDE NU
110. Niță Nicu PSD NU
111. Nosa Iuliu PSD NU
112. Olar Corneliu PNL DA
113. Olteanu Daniel ALDE NU
114. Oprea Dumitru PNL DA
115. Pană Adriana-Doina PSD NU
116. Paraschiv Rodica PSD NU
117. Păle Dănuț PSD NU
118. Petcu Toma-Florin ALDE NU
119. Petrea Gabriel PSD NU
120. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
121. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
122. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
123. Pop Andrei PSD NU
124. Pop Tudor Rareș USR DA
125. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
126. Popescu Pavel PNL DA
127. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
128. Presură Alexandra PSD NU
129. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
130. Prună Cristina-Mădălina USR DA
131. Radu Anișoara PSD NU
132. Rădulescu Alexandru PSD NU
133. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
134. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
135. Răduț Violeta PSD NU
136. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
137. Roman Florin-Claudiu PNL DA
138. Roman Ioan Sorin PSD NU
139. Roșca Lucreția PSD NU
140. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
141. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
142. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
143. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
144. Seres Dénes UDMR NU
145. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
146. Simionca Ionuț PMP DA
147. Simonis Alfred - Robert PSD NU
148. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
149. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
150. Solomon Adrian PSD NU
151. Spânu Ion PSD NU
152. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
153. Stancu Florinel PSD NU
154. Stativă Irinel Ioan PSD NU
155. Stănescu Alexandru PSD NU
156. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
157. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
158. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
159. Șotcan Theodora PSD NU
160. Șovăială Constantin PNL DA
161. Ștefan Corneliu PSD NU
162. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
163. Tabugan Ion ALDE NU
164. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
165. Teiș Alina PSD NU
166. Terea Ioan PSD NU
167. Todor Adrian PSD NU
168. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
169. Toma Ilie PSD NU
170. Tomac Eugen PMP DA
171. Tripa Florin-Dan PSD NU
172. Tudor Beatrice PSD NU
173. Turcan Raluca PNL DA
174. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
175. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
176. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
177. Varga Glad-Aurel PNL DA
178. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
179. Vass Levente UDMR NU
180. Vișan George-Gabriel PSD NU
181. Vîlceanu Dan PNL DA
182. Vîrză Mihăiță PSD NU
183. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
184. Vlase Petru Gabriel PSD NU
185. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
186. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
187. Weber Mihai PSD NU
188. Zainea Cornel USR DA
189. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 octombrie 2018, 3:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro