Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:29

Subiect vot: Art. 173 - integral
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:189 98 40 21 11 9 6 4
- voturi pentru (DA):119 98 - - 11 9 - 1
- voturi împotrivă (NU):70 - 40 21 - - 6 3
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Babuș Radu PSD DA
8. Balan Ioan PNL NU
9. Balint Liviu-Ioan PSD DA
10. Barna Ilie Dan USR NU
11. Bălănescu Alexandru PSD DA
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benga Tudor - Vlad USR NU
15. Benkő Erika UDMR DA
16. Bica Dănuț PNL NU
17. Bichineț Corneliu PMP NU
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
21. Bodea Marius PNL NU
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
24. Bontea Vlad PSD DA
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
26. Botez Mihai-Cătălin USR NU
27. Bran Ioana PSD DA
28. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
29. Buican Cristian PNL NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL NU
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
37. Cherecheș Viorica PNL NU
38. Chichirău Cosette-Paula USR NU
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciuhodaru Tudor PSD DA
42. Cobuz Maricela PSD DA
43. Cocoș Vasile PSD DA
44. Codreanu Constantin PMP NU
45. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
46. Csoma Botond UDMR DA
47. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
48. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
49. Cupă Ion ALDE DA
50. Dan Nicușor Daniel USR NU
51. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
52. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
53. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
54. Drulă Cătălin USR NU
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Farago Petru UDMR DA
58. Fădor Angelica PNL NU
59. Floroiu Ionel PSD DA
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
61. Furtună Mirela PSD DA
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
63. Gavrilă Camelia PSD DA
64. Georgescu Nicolae PSD DA
65. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
66. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
67. Gherman Dumitru PSD DA
68. Ghilea Găvrilă PNL NU
69. Ghinea Cristian USR NU
70. Giugea Nicolae PNL NU
71. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
72. Gudu Vasile PNL NU
73. Halici Nicușor PSD DA
74. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
75. Huncă Mihaela PSD DA
76. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
77. Iancu Marius-Ionel PSD DA
78. Ignat Miron Minoritati DA
79. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
80. Intotero Natalia-Elena PSD DA
81. Ioniță Antoneta PNL NU
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
84. Jivan Luminița-Maria PSD DA
85. Lazăr Sorin PSD DA
86. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
87. Lovin Dumitru ALDE DA
88. Lungu Tudorița PNL NU
89. Lupașcu Costel PSD DA
90. Lupescu Dumitru USR NU
91. Macovei Silviu Nicu PSD DA
92. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
93. Manole Petre-Florin PSD DA
94. Mareș Mara PNL NU
95. Marica Petru-Sorin PSD DA
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
98. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
99. Mihalescul Dumitru PNL NU
100. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
101. Mînzatu Roxana PSD DA
102. Mohaci Mihai PSD DA
103. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
104. Mușoiu Ștefan PSD DA
105. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
106. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
107. Neagu Nicolae PNL NU
108. Neață Eugen PSD DA
109. Nicoară Romeo Florin PNL NU
110. Nicolae Andrei PSD DA
111. Niță Mihai ALDE DA
112. Nosa Iuliu PSD DA
113. Olar Corneliu PNL NU
114. Olteanu Daniel ALDE DA
115. Oprea Dumitru PNL NU
116. Pană Adriana-Doina PSD DA
117. Paraschiv Rodica PSD DA
118. Păle Dănuț PSD DA
119. Petcu Toma-Florin ALDE DA
120. Petrea Gabriel PSD DA
121. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
122. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
123. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
124. Pop Andrei PSD DA
125. Pop Tudor Rareș USR NU
126. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
127. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
128. Presură Alexandra PSD DA
129. Prună Cristina-Mădălina USR NU
130. Radu Anișoara PSD DA
131. Rădulescu Alexandru PSD DA
132. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
133. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
134. Răduț Violeta PSD DA
135. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
136. Roman Florin-Claudiu PNL NU
137. Roman Ioan Sorin PSD DA
138. Roșca Lucreția PSD DA
139. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
140. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
141. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
142. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
143. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
144. Seres Dénes UDMR DA
145. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
146. Simionca Ionuț PMP NU
147. Simonis Alfred - Robert PSD DA
148. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
149. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
150. Solomon Adrian PSD DA
151. Spânu Ion PSD DA
152. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
153. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
154. Stancu Florinel PSD DA
155. Stativă Irinel Ioan PSD DA
156. Stănescu Alexandru PSD DA
157. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
158. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
159. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
160. Șotcan Theodora PSD DA
161. Șovăială Constantin PNL NU
162. Ștefan Corneliu PSD DA
163. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
164. Tabugan Ion ALDE DA
165. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
166. Teiș Alina PSD DA
167. Terea Ioan PSD DA
168. Todor Adrian PSD DA
169. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
170. Toma Ilie PSD DA
171. Tomac Eugen PMP NU
172. Tripa Florin-Dan PSD DA
173. Tudor Beatrice PSD DA
174. Turcan Raluca PNL NU
175. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
176. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
177. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
178. Varga Glad-Aurel PNL NU
179. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
180. Vișan George-Gabriel PSD DA
181. Vîlceanu Dan PNL NU
182. Vîrză Mihăiță PSD DA
183. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
184. Vlase Petru Gabriel PSD DA
185. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
186. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
187. Weber Mihai PSD DA
188. Zainea Cornel USR NU
189. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 22:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro