Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:32

Subiect vot: PL-x 406/2018 - Amendament respins 52
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:187 98 35 21 14 9 6 4
- voturi pentru (DA):64 - 21 21 14 - 5 3
- voturi împotrivă (NU):121 98 13 - - 9 1 -
- abțineri:2 - 1 - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Axinte Vasile PSD NU
5. Babuș Radu PSD NU
6. Balan Ioan PNL DA
7. Balint Liviu-Ioan PSD NU
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Bălănescu Alexandru PSD NU
10. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
11. Bejinariu Eugen PSD NU
12. Benga Tudor - Vlad USR DA
13. Benkő Erika UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Bichineț Corneliu PMP DA
16. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
17. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
18. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
19. Bodea Marius PNL NU
20. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
21. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
22. Bontea Vlad PSD NU
23. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
24. Botez Mihai-Cătălin USR DA
25. Bran Ioana PSD NU
26. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
27. Buican Cristian PNL DA
28. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
29. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
30. Burciu Cristina PSD NU
31. Calista Mara-Daniela PNL NU
32. Căciulă Aurel PSD NU
33. Călin Ion PSD NU
34. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
35. Chichirău Cosette-Paula USR DA
36. Chiriac Viorel PSD NU
37. Ciocan Dan PSD NU
38. Cobuz Maricela PSD NU
39. Cocoș Vasile PSD NU
40. Codreanu Constantin PMP DA
41. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
42. Csép Éva-Andrea UDMR DA
43. Csoma Botond UDMR DA
44. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
45. Cupă Ion ALDE NU
46. Dan Nicușor Daniel USR DA
47. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
48. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
49. Drulă Cătălin USR DA
50. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
51. Erdei Dolóczki István UDMR DA
52. Farago Petru UDMR DA
53. Floroiu Ionel PSD NU
54. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
55. Furtună Mirela PSD NU
56. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
57. Gavrilă Camelia PSD NU
58. Georgescu Nicolae PSD NU
59. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
60. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
61. Gherman Dumitru PSD NU
62. Ghinea Cristian USR DA
63. Giugea Nicolae PNL NU
64. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
65. Gudu Vasile PNL DA
66. Halici Nicușor PSD NU
67. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
68. Huncă Mihaela PSD NU
69. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
70. Iancu Marius-Ionel PSD NU
71. Ignat Miron Minoritati Abținere
72. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
73. Intotero Natalia-Elena PSD NU
74. Ion Stelian-Cristian USR DA
75. Iordache Florin PSD NU
76. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
77. Kelemen Hunor UDMR DA
78. Korodi Attila UDMR DA
79. Lazăr Sorin PSD NU
80. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
81. Lovin Dumitru ALDE NU
82. Lungu Tudorița PNL DA
83. Lupașcu Costel PSD NU
84. Lupescu Dumitru USR DA
85. Macovei Silviu Nicu PSD NU
86. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
87. Manole Petre-Florin PSD NU
88. Mareș Mara PNL DA
89. Marica Petru-Sorin PSD NU
90. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
91. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
92. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
93. Mihalescul Dumitru PNL NU
94. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
95. Mînzatu Roxana PSD NU
96. Mohaci Mihai PSD NU
97. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
98. Mușoiu Ștefan PSD NU
99. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
100. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
101. Neagu Nicolae PNL DA
102. Neață Eugen PSD NU
103. Nicoară Romeo Florin PNL NU
104. Nicolae Andrei PSD NU
105. Niță Mihai ALDE NU
106. Niță Nicu PSD NU
107. Nosa Iuliu PSD NU
108. Olar Corneliu PNL DA
109. Olteanu Daniel ALDE NU
110. Oprea Dumitru PNL DA
111. Pană Adriana-Doina PSD NU
112. Paraschiv Rodica PSD NU
113. Păle Dănuț PSD NU
114. Petcu Toma-Florin ALDE NU
115. Petrea Gabriel PSD NU
116. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
117. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
118. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
119. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
120. Pop Andrei PSD NU
121. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
122. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
123. Preda Cezar-Florin PNL DA
124. Presură Alexandra PSD NU
125. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
126. Prună Cristina-Mădălina USR DA
127. Radu Anișoara PSD NU
128. Rădulescu Alexandru PSD NU
129. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
130. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
131. Răduț Violeta PSD NU
132. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
133. Roman Florin-Claudiu PNL DA
134. Roman Ioan Sorin PSD NU
135. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
136. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
137. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
138. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
139. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
140. Simion Lucian-Eduard PSD NU
141. Simionca Ionuț PMP DA
142. Simonis Alfred - Robert PSD NU
143. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
144. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
145. Solomon Adrian PSD NU
146. Spânu Ion PSD NU
147. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
148. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
149. Stancu Florinel PSD NU
150. Stativă Irinel Ioan PSD NU
151. Stănescu Alexandru PSD NU
152. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
153. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
154. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
155. Szabó Ödön UDMR DA
156. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
157. Șotcan Theodora PSD NU
158. Șovăială Constantin PNL DA
159. Ștefan Corneliu PSD NU
160. Tabugan Ion ALDE NU
161. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
162. Teiș Alina PSD NU
163. Terea Ioan PSD NU
164. Todor Adrian PSD NU
165. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
166. Toma Ilie PSD NU
167. Tomac Eugen PMP NU
168. Tripa Florin-Dan PSD NU
169. Tudor Beatrice PSD NU
170. Turcan Raluca PNL NU
171. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
172. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
173. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
174. Varga Glad-Aurel PNL NU
175. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
176. Vass Levente UDMR DA
177. Velcea Nicolae PSD NU
178. Vișan George-Gabriel PSD NU
179. Vîlceanu Dan PNL DA
180. Vîrză Mihăiță PSD NU
181. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
182. Vlase Petru Gabriel PSD NU
183. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
184. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
185. Weber Mihai PSD NU
186. Zainea Cornel USR DA
187. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 15 decembrie 2018, 6:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro