Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:32

Subiect vot: PL-x 406/2018 - Amendament respins 53
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:191 96 37 23 16 9 6 4
- voturi pentru (DA):74 1 37 23 4 - 6 3
- voturi împotrivă (NU):116 95 - - 12 9 - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR NU
5. Ardelean Ben-Oni PNL DA
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR NU
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Benkő Erika UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
25. Bontea Vlad PSD NU
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bran Ioana PSD NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Căciulă Aurel PSD NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
38. Cherecheș Viorica PNL DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR DA
40. Chiriac Viorel PSD NU
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Cobuz Maricela PSD NU
43. Cocoș Vasile PSD NU
44. Codreanu Constantin PMP DA
45. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
46. Csép Éva-Andrea UDMR NU
47. Csoma Botond UDMR DA
48. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
49. Cupă Ion ALDE NU
50. Dan Nicușor Daniel USR DA
51. Dobre Victor Paul PNL DA
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
53. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
54. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
55. Drulă Cătălin USR DA
56. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
57. Erdei Dolóczki István UDMR NU
58. Farago Petru UDMR NU
59. Floroiu Ionel PSD NU
60. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
61. Furtună Mirela PSD NU
62. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
63. Gavrilă Camelia PSD NU
64. Georgescu Nicolae PSD NU
65. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
66. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
67. Ghinea Cristian USR DA
68. Giugea Nicolae PNL DA
69. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
70. Gudu Vasile PNL DA
71. Halici Nicușor PSD NU
72. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
73. Huncă Mihaela PSD NU
74. Iancu Marius-Ionel PSD NU
75. Ignat Miron Minoritati Abținere
76. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
77. Intotero Natalia-Elena PSD NU
78. Ion Stelian-Cristian USR DA
79. Iordache Florin PSD NU
80. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
81. Jivan Luminița-Maria PSD NU
82. Kelemen Hunor UDMR NU
83. Korodi Attila UDMR NU
84. Lazăr Sorin PSD NU
85. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
86. Lovin Dumitru ALDE NU
87. Lungu Tudorița PNL DA
88. Lupașcu Costel PSD NU
89. Lupescu Dumitru USR DA
90. Macovei Silviu Nicu PSD NU
91. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
92. Manole Petre-Florin PSD NU
93. Mareș Mara PNL DA
94. Marica Petru-Sorin PSD NU
95. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
96. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
97. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
98. Mihalescul Dumitru PNL DA
99. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
100. Mînzatu Roxana PSD NU
101. Mohaci Mihai PSD NU
102. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
103. Mușoiu Ștefan PSD NU
104. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
105. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
106. Neagu Nicolae PNL DA
107. Neață Eugen PSD NU
108. Nicoară Romeo Florin PNL DA
109. Nicolae Andrei PSD NU
110. Niță Mihai ALDE NU
111. Niță Nicu PSD NU
112. Nosa Iuliu PSD NU
113. Olar Corneliu PNL DA
114. Olteanu Daniel ALDE NU
115. Oprea Dumitru PNL DA
116. Pană Adriana-Doina PSD NU
117. Paraschiv Rodica PSD NU
118. Păle Dănuț PSD NU
119. Petcu Toma-Florin ALDE NU
120. Petrea Gabriel PSD NU
121. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
122. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
123. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
124. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
125. Pop Andrei PSD NU
126. Pop Tudor Rareș USR DA
127. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
128. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
129. Preda Cezar-Florin PNL DA
130. Presură Alexandra PSD NU
131. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
132. Prună Cristina-Mădălina USR DA
133. Radu Anișoara PSD NU
134. Rădulescu Alexandru PSD NU
135. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
136. Răduț Violeta PSD NU
137. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
138. Roman Florin-Claudiu PNL DA
139. Roman Ioan Sorin PSD NU
140. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
141. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
142. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
143. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
144. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
145. Simion Lucian-Eduard PSD NU
146. Simionca Ionuț PMP DA
147. Simonis Alfred - Robert PSD NU
148. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
149. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
150. Solomon Adrian PSD NU
151. Spânu Ion PSD NU
152. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
153. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
154. Stancu Florinel PSD NU
155. Stativă Irinel Ioan PSD NU
156. Stănescu Alexandru PSD NU
157. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
158. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
159. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
160. Szabó Ödön UDMR NU
161. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
162. Șotcan Theodora PSD NU
163. Șovăială Constantin PNL DA
164. Ștefan Corneliu PSD NU
165. Tabugan Ion ALDE NU
166. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
167. Teiș Alina PSD NU
168. Terea Ioan PSD NU
169. Todor Adrian PSD NU
170. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
171. Toma Ilie PSD NU
172. Tomac Eugen PMP DA
173. Tripa Florin-Dan PSD NU
174. Tudor Beatrice PSD NU
175. Turcan Raluca PNL DA
176. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
177. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
178. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
179. Varga Glad-Aurel PNL DA
180. Vass Levente UDMR DA
181. Velcea Nicolae PSD NU
182. Vișan George-Gabriel PSD NU
183. Vîlceanu Dan PNL DA
184. Vîrză Mihăiță PSD NU
185. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
186. Vlase Petru Gabriel PSD NU
187. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
188. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
189. Weber Mihai PSD NU
190. Zainea Cornel USR DA
191. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 14 decembrie 2018, 16:45
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro