Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:33

Subiect vot: PL-x 406/2018 - Amendament respins 47
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:198 101 40 22 16 9 6 4
- voturi pentru (DA):87 1 39 22 16 - 6 3
- voturi împotrivă (NU):109 100 1 - - 8 - -
- abțineri:2 - - - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL DA
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bălănescu Alexandru PSD NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
13. Bejinariu Eugen PSD NU
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Benkő Erika UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP DA
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
21. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
25. Bontea Vlad PSD NU
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bran Ioana PSD NU
29. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Căciulă Aurel PSD NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
38. Cherecheș Viorica PNL DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR DA
40. Chiriac Viorel PSD NU
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Cobuz Maricela PSD NU
43. Cocoș Vasile PSD NU
44. Codreanu Constantin PMP DA
45. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
46. Csép Éva-Andrea UDMR DA
47. Csoma Botond UDMR DA
48. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
49. Cupă Ion ALDE NU
50. Dan Nicușor Daniel USR DA
51. Dobre Victor Paul PNL DA
52. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
53. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
54. Drulă Cătălin USR DA
55. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
56. Erdei Dolóczki István UDMR DA
57. Farago Petru UDMR DA
58. Floroiu Ionel PSD NU
59. Furtună Mirela PSD NU
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
61. Gavrilă Camelia PSD NU
62. Georgescu Nicolae PSD NU
63. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
65. Gherman Dumitru PSD NU
66. Ghinea Cristian USR DA
67. Giugea Nicolae PNL DA
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
69. Gudu Vasile PNL DA
70. Halici Nicușor PSD NU
71. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
72. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
73. Huncă Mihaela PSD NU
74. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
75. Iancu Marius-Ionel PSD NU
76. Ignat Miron Minoritati Abținere
77. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
78. Intotero Natalia-Elena PSD NU
79. Ion Stelian-Cristian USR DA
80. Iordache Florin PSD NU
81. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
82. Jivan Luminița-Maria PSD NU
83. Kelemen Hunor UDMR DA
84. Korodi Attila UDMR DA
85. Lazăr Sorin PSD NU
86. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
87. Lovin Dumitru ALDE NU
88. Lungu Tudorița PNL DA
89. Lupașcu Costel PSD NU
90. Lupescu Dumitru USR DA
91. Macovei Silviu Nicu PSD NU
92. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
93. Manole Petre-Florin PSD NU
94. Mareș Mara PNL DA
95. Marica Petru-Sorin PSD NU
96. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
97. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
98. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
99. Mihalescul Dumitru PNL DA
100. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
101. Mînzatu Roxana PSD NU
102. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
103. Mohaci Mihai PSD NU
104. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
105. Mușoiu Ștefan PSD NU
106. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
107. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
108. Neagu Nicolae PNL DA
109. Neață Eugen PSD NU
110. Nicoară Romeo Florin PNL DA
111. Nicolae Andrei PSD NU
112. Niță Mihai ALDE NU
113. Niță Nicu PSD NU
114. Nosa Iuliu PSD NU
115. Olar Corneliu PNL DA
116. Olteanu Daniel ALDE Abținere
117. Oteșanu Daniela PSD NU
118. Pană Adriana-Doina PSD NU
119. Paraschiv Rodica PSD NU
120. Păle Dănuț PSD NU
121. Petcu Toma-Florin ALDE NU
122. Petrea Gabriel PSD NU
123. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
124. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
125. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
126. Pop Andrei PSD NU
127. Pop Tudor Rareș USR DA
128. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
129. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
130. Preda Cezar-Florin PNL DA
131. Presură Alexandra PSD NU
132. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
133. Prună Cristina-Mădălina USR DA
134. Radu Anișoara PSD NU
135. Rădulescu Alexandru PSD NU
136. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
137. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
138. Răduț Violeta PSD NU
139. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
140. Roman Florin-Claudiu PNL DA
141. Roman Ioan Sorin PSD NU
142. Romanescu Cristinel PNL DA
143. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
144. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
145. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
146. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
147. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
148. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
149. Simion Lucian-Eduard PSD NU
150. Simionca Ionuț PMP DA
151. Simonis Alfred - Robert PSD NU
152. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
153. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
154. Solomon Adrian PSD NU
155. Spânu Ion PSD NU
156. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
157. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
158. Stancu Florinel PSD NU
159. Stativă Irinel Ioan PSD NU
160. Stănescu Alexandru PSD NU
161. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
162. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
163. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
164. Szabó Ödön UDMR DA
165. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
166. Șotcan Theodora PSD NU
167. Șovăială Constantin PNL DA
168. Ștefan Corneliu PSD NU
169. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
170. Tabugan Ion ALDE NU
171. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
172. Teiș Alina PSD NU
173. Terea Ioan PSD NU
174. Todor Adrian PSD NU
175. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
176. Toma Ilie PSD NU
177. Tomac Eugen PMP DA
178. Tripa Florin-Dan PSD NU
179. Tudor Beatrice PSD NU
180. Turcan Raluca PNL DA
181. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
182. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
183. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
184. Varga Glad-Aurel PNL DA
185. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
186. Vass Levente UDMR DA
187. Velcea Nicolae PSD NU
188. Vișan George-Gabriel PSD NU
189. Vîlceanu Dan PNL DA
190. Vîrză Mihăiță PSD NU
191. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
192. Vlase Petru Gabriel PSD NU
193. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
194. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
195. Weber Mihai PSD NU
196. Zainea Cornel USR DA
197. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
198. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 16 august 2018, 10:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro