Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:33 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:33

Subiect vot: PL-x 406/2018 - Amendament respins 48
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:197 102 40 22 14 9 6 4
- voturi pentru (DA):84 1 39 21 14 - 6 3
- voturi împotrivă (NU):111 101 1 1 - 8 - -
- abțineri:2 - - - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL DA
6. Axinte Vasile PSD NU
7. Babuș Radu PSD NU
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PSD NU
10. Bălănescu Alexandru PSD NU
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
12. Bejinariu Eugen PSD NU
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benga Tudor - Vlad USR DA
15. Benkő Erika UDMR DA
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Bichineț Corneliu PMP DA
18. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
19. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bran Ioana PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD NU
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Căciulă Aurel PSD NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
37. Cherecheș Viorica PNL DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chiriac Viorel PSD NU
40. Ciocan Dan PSD NU
41. Cobuz Maricela PSD NU
42. Cocoș Vasile PSD NU
43. Codreanu Constantin PMP DA
44. Cosma Andreea PSD NU
45. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
46. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
47. Cupă Ion ALDE NU
48. Dan Nicușor Daniel USR DA
49. Dobre Victor Paul PNL DA
50. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
51. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
52. Drulă Cătălin USR DA
53. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Farago Petru UDMR DA
56. Floroiu Ionel PSD NU
57. Furtună Mirela PSD NU
58. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
59. Gavrilă Camelia PSD NU
60. Georgescu Nicolae PSD NU
61. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
62. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
63. Gherman Dumitru PSD NU
64. Ghinea Cristian USR DA
65. Giugea Nicolae PNL DA
66. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
67. Gudu Vasile PNL DA
68. Halici Nicușor PSD NU
69. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
70. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
71. Huncă Mihaela PSD NU
72. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
73. Iancu Marius-Ionel PSD NU
74. Ignat Miron Minoritati Abținere
75. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
76. Intotero Natalia-Elena PSD NU
77. Ion Stelian-Cristian USR NU
78. Iordache Florin PSD NU
79. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
80. Jivan Luminița-Maria PSD NU
81. Kelemen Hunor UDMR DA
82. Korodi Attila UDMR DA
83. Lazăr Sorin PSD NU
84. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
85. Lovin Dumitru ALDE NU
86. Lungu Tudorița PNL DA
87. Lupașcu Costel PSD NU
88. Lupescu Dumitru USR DA
89. Macovei Silviu Nicu PSD NU
90. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
91. Manole Petre-Florin PSD NU
92. Mareș Mara PNL DA
93. Marica Petru-Sorin PSD NU
94. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
95. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
96. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
97. Mihalescul Dumitru PNL DA
98. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
99. Mînzatu Roxana PSD NU
100. Moagher Laura-Mihaela PSD NU
101. Mohaci Mihai PSD NU
102. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
103. Mușoiu Ștefan PSD NU
104. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
105. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
106. Neagu Nicolae PNL DA
107. Neață Eugen PSD NU
108. Nicoară Romeo Florin PNL DA
109. Nicolae Andrei PSD NU
110. Niță Mihai ALDE NU
111. Niță Nicu PSD NU
112. Nosa Iuliu PSD NU
113. Olar Corneliu PNL DA
114. Olteanu Daniel ALDE Abținere
115. Oprea Dumitru PNL DA
116. Oteșanu Daniela PSD DA
117. Pană Adriana-Doina PSD NU
118. Paraschiv Rodica PSD NU
119. Păle Dănuț PSD NU
120. Petcu Toma-Florin ALDE NU
121. Petrea Gabriel PSD NU
122. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
123. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
124. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
125. Pop Andrei PSD NU
126. Pop Tudor Rareș USR DA
127. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
128. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
129. Preda Cezar-Florin PNL DA
130. Presură Alexandra PSD NU
131. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
132. Prună Cristina-Mădălina USR DA
133. Radu Anișoara PSD NU
134. Rădulescu Alexandru PSD NU
135. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
136. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
137. Răduț Violeta PSD NU
138. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
139. Roman Florin-Claudiu PNL DA
140. Roman Ioan Sorin PSD NU
141. Romanescu Cristinel PNL DA
142. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
143. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
144. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
145. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
146. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
147. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
148. Simion Lucian-Eduard PSD NU
149. Simionca Ionuț PMP DA
150. Simonis Alfred - Robert PSD NU
151. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
152. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
153. Solomon Adrian PSD NU
154. Spânu Ion PSD NU
155. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
156. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
157. Stancu Florinel PSD NU
158. Stativă Irinel Ioan PSD NU
159. Stănescu Alexandru PSD NU
160. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
161. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
162. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
163. Szabó Ödön UDMR DA
164. Șarapatin Elvira PSD NU
165. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
166. Șotcan Theodora PSD NU
167. Șovăială Constantin PNL NU
168. Ștefan Corneliu PSD NU
169. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
170. Tabugan Ion ALDE NU
171. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
172. Teiș Alina PSD NU
173. Terea Ioan PSD NU
174. Todor Adrian PSD NU
175. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
176. Toma Ilie PSD NU
177. Tomac Eugen PMP DA
178. Tripa Florin-Dan PSD NU
179. Tudor Beatrice PSD NU
180. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
181. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
182. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
183. Varga Glad-Aurel PNL DA
184. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
185. Vass Levente UDMR DA
186. Velcea Nicolae PSD NU
187. Vișan George-Gabriel PSD NU
188. Vîlceanu Dan PNL DA
189. Vîrză Mihăiță PSD NU
190. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
191. Vlase Petru Gabriel PSD NU
192. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
193. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
194. Weber Mihai PSD NU
195. Zainea Cornel USR DA
196. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
197. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 14 august 2018, 9:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro