Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:41

Subiect vot: PL-x 406/2018 - Amendament respins 63
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:204 105 40 23 15 9 7 5
- voturi pentru (DA):85 - 40 23 14 - 5 3
- voturi împotrivă (NU):116 105 - - 1 9 - 1
- abțineri:3 - - - - - 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
14. Bejinariu Eugen PSD NU
15. Bende Sándor UDMR NU
16. Benkő Erika UDMR DA
17. Bica Dănuț PNL DA
18. Bichineț Corneliu PMP Abținere
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
20. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
21. Bodea Marius PNL DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
23. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
24. Bontea Vlad PSD NU
25. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Bran Ioana PSD NU
28. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD NU
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Căciulă Aurel PSD NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
37. Cherecheș Viorica PNL DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chiriac Viorel PSD NU
40. Ciocan Dan PSD NU
41. Ciuhodaru Tudor PSD NU
42. Cobuz Maricela PSD NU
43. Cocoș Vasile PSD NU
44. Codreanu Constantin PMP DA
45. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
46. Cosma Andreea PSD NU
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Csép Éva-Andrea UDMR DA
49. Csoma Botond UDMR DA
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
52. Cupă Ion ALDE NU
53. Dan Nicușor Daniel USR DA
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
56. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
57. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
58. Drulă Cătălin USR DA
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
60. Dunava Costel Neculai PSD NU
61. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Farago Petru UDMR DA
64. Florea Oana-Consuela PSD NU
65. Floroiu Ionel PSD NU
66. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
67. Furtună Mirela PSD NU
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Georgescu Nicolae PSD NU
70. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
71. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
72. Gheorghiu Bogdan PNL DA
73. Gherman Dumitru PSD NU
74. Ghinea Cristian USR DA
75. Giugea Nicolae PNL DA
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
77. Halici Nicușor PSD NU
78. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
79. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
80. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
81. Iancu Marius-Ionel PSD NU
82. Iftimie Neculai PSD NU
83. Ignat Miron Minoritati Abținere
84. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
85. Intotero Natalia-Elena PSD NU
86. Ion Stelian-Cristian USR DA
87. Iordache Florin PSD NU
88. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
89. Jivan Luminița-Maria PSD NU
90. Kelemen Hunor UDMR DA
91. Korodi Attila UDMR DA
92. Lazăr Sorin PSD NU
93. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
94. Lovin Dumitru ALDE NU
95. Lungu Tudorița PNL DA
96. Lupașcu Costel PSD NU
97. Lupescu Dumitru USR DA
98. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
99. Manole Petre-Florin PSD NU
100. Mareș Mara PNL DA
101. Marica Petru-Sorin PSD NU
102. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
103. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
104. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
105. Mihalescul Dumitru PNL DA
106. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
107. Mînzatu Roxana PSD NU
108. Mohaci Mihai PSD NU
109. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
110. Mușoiu Ștefan PSD NU
111. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
112. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
113. Neagu Nicolae PNL DA
114. Neață Eugen PSD NU
115. Nicolae Andrei PSD NU
116. Nistor Laurențiu PSD NU
117. Niță Mihai ALDE NU
118. Niță Nicu PSD NU
119. Nosa Iuliu PSD NU
120. Olar Corneliu PNL DA
121. Oprea Dumitru PNL DA
122. Pană Adriana-Doina PSD NU
123. Paraschiv Rodica PSD NU
124. Păle Dănuț PSD NU
125. Petcu Toma-Florin ALDE NU
126. Petrea Gabriel PSD NU
127. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
128. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
129. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
130. Pop Andrei PSD NU
131. Pop Tudor Rareș USR DA
132. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
133. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
134. Preda Cezar-Florin PNL DA
135. Presură Alexandra PSD NU
136. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
137. Prună Cristina-Mădălina USR DA
138. Radu Anișoara PSD NU
139. Rădulescu Alexandru PSD NU
140. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
141. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
142. Răduț Violeta PSD NU
143. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
144. Roman Florin-Claudiu PNL DA
145. Roman Ioan Sorin PSD NU
146. Romanescu Cristinel PNL DA
147. Roșca Lucreția PSD NU
148. Rotaru Alexandru PSD NU
149. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
150. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
151. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
152. Seres Dénes UDMR DA
153. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
154. Simion Lucian-Eduard PSD NU
155. Simionca Ionuț PMP DA
156. Simonis Alfred - Robert PSD NU
157. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
158. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
159. Solomon Adrian PSD NU
160. Spânu Ion PSD NU
161. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
162. Stan Viorel PSD NU
163. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
164. Stancu Florinel PSD NU
165. Stativă Irinel Ioan PSD NU
166. Stănescu Alexandru PSD NU
167. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
168. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
169. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
170. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
171. Șotcan Theodora PSD NU
172. Șova Lucian PSD NU
173. Șovăială Constantin PNL DA
174. Ștefan Corneliu PSD NU
175. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
176. Tabugan Ion ALDE NU
177. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
178. Teiș Alina PSD NU
179. Terea Ioan PSD NU
180. Todor Adrian PSD NU
181. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
182. Toma Ilie PSD NU
183. Tomac Eugen PMP DA
184. Tripa Florin-Dan PSD NU
185. Tudor Beatrice PSD NU
186. Turcan Raluca PNL DA
187. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
188. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
189. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
190. Varga Glad-Aurel PNL DA
191. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
192. Vass Levente UDMR DA
193. Velcea Nicolae PSD NU
194. Vișan George-Gabriel PSD NU
195. Vîlceanu Dan PNL DA
196. Vîrză Mihăiță PSD NU
197. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
198. Vlase Petru Gabriel PSD NU
199. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
200. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
201. Weber Mihai PSD NU
202. Zainea Cornel USR DA
203. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
204. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 octombrie 2018, 14:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro