Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:42

Subiect vot: PL-x 406/2018 - Amendament respins 64
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:207 106 39 24 17 9 7 5
- voturi pentru (DA):72 - 39 23 - - 7 3
- voturi împotrivă (NU):117 106 - 1 - 9 - 1
- abțineri:18 - - - 17 - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR Abținere
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR Abținere
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Benkő Erika UDMR Abținere
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bontea Vlad PSD NU
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bran Ioana PSD NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
32. Burciu Cristina PSD NU
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Căciulă Aurel PSD NU
35. Călin Ion PSD NU
36. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
37. Cherecheș Viorica PNL DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR DA
39. Chiriac Viorel PSD NU
40. Ciocan Dan PSD NU
41. Ciuhodaru Tudor PSD NU
42. Cobuz Maricela PSD NU
43. Cocoș Vasile PSD NU
44. Codreanu Constantin PMP DA
45. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
46. Cosma Andreea PSD NU
47. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
48. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
49. Csoma Botond UDMR Abținere
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
52. Cupă Ion ALDE NU
53. Dan Nicușor Daniel USR DA
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
56. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
57. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
58. Drulă Cătălin USR DA
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
60. Dunava Costel Neculai PSD NU
61. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
63. Farago Petru UDMR Abținere
64. Florea Oana-Consuela PSD NU
65. Floroiu Ionel PSD NU
66. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
67. Furtună Mirela PSD NU
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Georgescu Nicolae PSD NU
70. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
71. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
72. Gheorghiu Bogdan PNL DA
73. Gherman Dumitru PSD NU
74. Ghinea Cristian USR DA
75. Giugea Nicolae PNL DA
76. Goga Octavian PSD NU
77. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
78. Halici Nicușor PSD NU
79. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
80. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
81. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
82. Iancu Marius-Ionel PSD NU
83. Iftimie Neculai PSD NU
84. Ignat Miron Minoritati Abținere
85. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
86. Intotero Natalia-Elena PSD NU
87. Ion Stelian-Cristian USR DA
88. Iordache Florin PSD NU
89. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
90. Jivan Luminița-Maria PSD NU
91. Kelemen Hunor UDMR Abținere
92. Korodi Attila UDMR Abținere
93. Lazăr Sorin PSD NU
94. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
95. Lovin Dumitru ALDE NU
96. Lungu Tudorița PNL DA
97. Lupașcu Costel PSD NU
98. Lupescu Dumitru USR DA
99. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
100. Manole Petre-Florin PSD NU
101. Mareș Mara PNL DA
102. Marica Petru-Sorin PSD NU
103. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
104. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
105. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
106. Mihalescul Dumitru PNL DA
107. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
108. Mînzatu Roxana PSD NU
109. Mohaci Mihai PSD NU
110. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
111. Mușoiu Ștefan PSD NU
112. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
113. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
114. Neagu Nicolae PNL DA
115. Neață Eugen PSD NU
116. Nicolae Andrei PSD NU
117. Nistor Laurențiu PSD NU
118. Niță Mihai ALDE NU
119. Niță Nicu PSD NU
120. Nosa Iuliu PSD NU
121. Olar Corneliu PNL DA
122. Oprea Dumitru PNL DA
123. Pană Adriana-Doina PSD NU
124. Paraschiv Rodica PSD NU
125. Păle Dănuț PSD NU
126. Petcu Toma-Florin ALDE NU
127. Petrea Gabriel PSD NU
128. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
129. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
130. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
131. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
132. Pop Andrei PSD NU
133. Pop Tudor Rareș USR DA
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
135. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
136. Preda Cezar-Florin PNL DA
137. Presură Alexandra PSD NU
138. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
139. Prună Cristina-Mădălina USR NU
140. Radu Anișoara PSD NU
141. Rădulescu Alexandru PSD NU
142. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
143. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
144. Răduț Violeta PSD NU
145. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
146. Roman Florin-Claudiu PNL DA
147. Roman Ioan Sorin PSD NU
148. Romanescu Cristinel PNL DA
149. Roșca Lucreția PSD NU
150. Rotaru Alexandru PSD NU
151. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
152. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
153. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
154. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
155. Seres Dénes UDMR Abținere
156. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
157. Simion Lucian-Eduard PSD NU
158. Simionca Ionuț PMP DA
159. Simonis Alfred - Robert PSD NU
160. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
161. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
162. Solomon Adrian PSD NU
163. Spânu Ion PSD NU
164. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
165. Stan Viorel PSD NU
166. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
167. Stancu Florinel PSD NU
168. Stativă Irinel Ioan PSD NU
169. Stănescu Alexandru PSD NU
170. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
171. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
172. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
173. Szabó Ödön UDMR Abținere
174. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
175. Șotcan Theodora PSD NU
176. Șova Lucian PSD NU
177. Șovăială Constantin PNL DA
178. Ștefan Corneliu PSD NU
179. Tabugan Ion ALDE NU
180. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
181. Teiș Alina PSD NU
182. Terea Ioan PSD NU
183. Todor Adrian PSD NU
184. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
185. Toma Ilie PSD NU
186. Tomac Eugen PMP DA
187. Tripa Florin-Dan PSD NU
188. Tudor Beatrice PSD NU
189. Turcan Raluca PNL DA
190. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
191. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
192. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
193. Varga Glad-Aurel PNL DA
194. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
195. Vass Levente UDMR Abținere
196. Velcea Nicolae PSD NU
197. Vișan George-Gabriel PSD NU
198. Vîlceanu Dan PNL DA
199. Vîrză Mihăiță PSD NU
200. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
201. Vlase Petru Gabriel PSD NU
202. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
203. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
204. Weber Mihai PSD NU
205. Zainea Cornel USR DA
206. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
207. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 3:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro