Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:42

Subiect vot: PL-x 406/2018 - Amendament respins 65
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:205 104 40 24 16 9 7 5
- voturi pentru (DA):71 - 40 24 - - 4 3
- voturi împotrivă (NU):132 104 - - 16 9 1 2
- abțineri:2 - - - - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE NU
8. Axinte Vasile PSD NU
9. Babuș Radu PSD NU
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD NU
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bălănescu Alexandru PSD NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
15. Bejinariu Eugen PSD NU
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Benkő Erika UDMR NU
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP Abținere
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
26. Bontea Vlad PSD NU
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bran Ioana PSD NU
30. Buican Cristian PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PSD NU
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Căciulă Aurel PSD NU
36. Călin Ion PSD NU
37. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
38. Cherecheș Viorica PNL DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR DA
40. Chiriac Viorel PSD NU
41. Ciocan Dan PSD NU
42. Ciuhodaru Tudor PSD NU
43. Cobuz Maricela PSD NU
44. Cocoș Vasile PSD NU
45. Codreanu Constantin PMP NU
46. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
47. Cosma Andreea PSD NU
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
49. Csép Éva-Andrea UDMR NU
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE NU
52. Cupă Ion ALDE NU
53. Dan Nicușor Daniel USR DA
54. Dobre Victor Paul PNL DA
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
56. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
57. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
58. Drulă Cătălin USR DA
59. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
60. Dunava Costel Neculai PSD NU
61. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR NU
63. Farago Petru UDMR NU
64. Florea Oana-Consuela PSD NU
65. Floroiu Ionel PSD NU
66. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
67. Furtună Mirela PSD NU
68. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
69. Georgescu Nicolae PSD NU
70. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
71. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
72. Gheorghiu Bogdan PNL DA
73. Gherman Dumitru PSD NU
74. Ghinea Cristian USR DA
75. Giugea Nicolae PNL DA
76. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
77. Gudu Vasile PNL DA
78. Halici Nicușor PSD NU
79. Havrici Emanuel-Iuliu PSD NU
80. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
81. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
82. Iancu Marius-Ionel PSD NU
83. Iftimie Neculai PSD NU
84. Ignat Miron Minoritati NU
85. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
86. Intotero Natalia-Elena PSD NU
87. Ion Stelian-Cristian USR DA
88. Iordache Florin PSD NU
89. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
90. Jivan Luminița-Maria PSD NU
91. Kelemen Hunor UDMR NU
92. Korodi Attila UDMR NU
93. Lazăr Sorin PSD NU
94. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
95. Lovin Dumitru ALDE NU
96. Lungu Tudorița PNL DA
97. Lupașcu Costel PSD NU
98. Lupescu Dumitru USR DA
99. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
100. Manole Petre-Florin PSD NU
101. Mareș Mara PNL DA
102. Marica Petru-Sorin PSD NU
103. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
104. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
105. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
106. Mihalescul Dumitru PNL DA
107. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
108. Mînzatu Roxana PSD NU
109. Mohaci Mihai PSD NU
110. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
111. Mușoiu Ștefan PSD NU
112. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
113. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
114. Neagu Nicolae PNL DA
115. Neață Eugen PSD NU
116. Nicolae Andrei PSD NU
117. Nistor Laurențiu PSD NU
118. Niță Mihai ALDE NU
119. Niță Nicu PSD NU
120. Nosa Iuliu PSD NU
121. Olar Corneliu PNL DA
122. Oprea Dumitru PNL DA
123. Pană Adriana-Doina PSD NU
124. Paraschiv Rodica PSD NU
125. Păle Dănuț PSD NU
126. Petcu Toma-Florin ALDE NU
127. Petrea Gabriel PSD NU
128. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
129. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
130. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE NU
131. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
132. Pop Andrei PSD NU
133. Pop Tudor Rareș USR DA
134. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
135. Preda Cezar-Florin PNL DA
136. Presură Alexandra PSD NU
137. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
138. Prună Cristina-Mădălina USR DA
139. Radu Anișoara PSD NU
140. Rădulescu Alexandru PSD NU
141. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
142. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
143. Răduț Violeta PSD NU
144. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
145. Roman Florin-Claudiu PNL DA
146. Roman Ioan Sorin PSD NU
147. Romanescu Cristinel PNL DA
148. Roșca Lucreția PSD NU
149. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
150. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
151. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
152. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
153. Seres Dénes UDMR NU
154. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
155. Simion Lucian-Eduard PSD NU
156. Simionca Ionuț PMP DA
157. Simonis Alfred - Robert PSD NU
158. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
159. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
160. Solomon Adrian PSD NU
161. Spânu Ion PSD NU
162. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
163. Stan Viorel PSD NU
164. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
165. Stancu Florinel PSD NU
166. Stativă Irinel Ioan PSD NU
167. Stănescu Alexandru PSD NU
168. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
169. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
170. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
171. Szabó Ödön UDMR NU
172. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
173. Șotcan Theodora PSD NU
174. Șova Lucian PSD NU
175. Șovăială Constantin PNL DA
176. Ștefan Corneliu PSD NU
177. Tabugan Ion ALDE NU
178. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
179. Teiș Alina PSD NU
180. Terea Ioan PSD NU
181. Todor Adrian PSD NU
182. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
183. Toma Ilie PSD NU
184. Tomac Eugen PMP DA
185. Tripa Florin-Dan PSD NU
186. Tudor Beatrice PSD NU
187. Turcan Raluca PNL DA
188. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
189. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
190. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
191. Varga Glad-Aurel PNL DA
192. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
193. Vass Levente UDMR NU
194. Velcea Nicolae PSD NU
195. Vișan George-Gabriel PSD NU
196. Vîlceanu Dan PNL DA
197. Vîrză Mihăiță PSD NU
198. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
199. Vlase Petru Gabriel PSD NU
200. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
201. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
202. Weber Mihai PSD NU
203. Zainea Cornel USR DA
204. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
205. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 17 decembrie 2018, 5:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro