Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:42

Subiect vot: Art. 297 integral
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:208 105 40 24 17 10 7 5
- voturi pentru (DA):118 105 1 - - 10 - 2
- voturi împotrivă (NU):90 - 39 24 17 - 7 3
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR NU
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benga Tudor - Vlad USR NU
18. Benkő Erika UDMR NU
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bodea Marius PNL NU
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bran Ioana PSD DA
30. Buican Cristian PNL NU
31. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
33. Burciu Cristina PSD DA
34. Calista Mara-Daniela PNL NU
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cherecheș Viorica PNL NU
39. Chichirău Cosette-Paula USR NU
40. Chiriac Viorel PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Cobuz Maricela PSD DA
44. Cocoș Vasile PSD DA
45. Codreanu Constantin PMP NU
46. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
47. Cosma Andreea PSD DA
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
49. Csép Éva-Andrea UDMR NU
50. Csoma Botond UDMR NU
51. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
52. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Dan Nicușor Daniel USR NU
55. Dobre Victor Paul PNL NU
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
57. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
58. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
59. Drulă Cătălin USR NU
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
61. Dunava Costel Neculai PSD DA
62. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
63. Erdei Dolóczki István UDMR NU
64. Farago Petru UDMR NU
65. Florea Oana-Consuela PSD DA
66. Floroiu Ionel PSD DA
67. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
68. Furtună Mirela PSD DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
70. Georgescu Nicolae PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
73. Gheorghiu Bogdan PNL NU
74. Gherman Dumitru PSD DA
75. Ghinea Cristian USR NU
76. Giugea Nicolae PNL NU
77. Goga Octavian PSD DA
78. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
79. Gudu Vasile PNL NU
80. Halici Nicușor PSD DA
81. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
82. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
83. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
84. Iancu Marius-Ionel PSD DA
85. Iftimie Neculai PSD DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
88. Intotero Natalia-Elena PSD DA
89. Ion Stelian-Cristian USR NU
90. Iordache Florin PSD DA
91. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
92. Jivan Luminița-Maria PSD DA
93. Kelemen Hunor UDMR NU
94. Korodi Attila UDMR NU
95. Lazăr Sorin PSD DA
96. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
97. Lovin Dumitru ALDE DA
98. Lungu Tudorița PNL NU
99. Lupașcu Costel PSD DA
100. Lupescu Dumitru USR NU
101. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
102. Manole Petre-Florin PSD DA
103. Mareș Mara PNL DA
104. Marica Petru-Sorin PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
106. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
107. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
108. Mihalescul Dumitru PNL NU
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
110. Mînzatu Roxana PSD DA
111. Mohaci Mihai PSD DA
112. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
113. Mușoiu Ștefan PSD DA
114. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
115. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
116. Neagu Nicolae PNL NU
117. Neață Eugen PSD DA
118. Nicolae Andrei PSD DA
119. Nistor Laurențiu PSD DA
120. Niță Mihai ALDE DA
121. Niță Nicu PSD DA
122. Nosa Iuliu PSD DA
123. Olar Corneliu PNL NU
124. Olteanu Daniel ALDE DA
125. Oprea Dumitru PNL NU
126. Pană Adriana-Doina PSD DA
127. Paraschiv Rodica PSD DA
128. Păle Dănuț PSD DA
129. Petcu Toma-Florin ALDE DA
130. Petrea Gabriel PSD DA
131. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
132. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
133. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
134. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
135. Pop Andrei PSD DA
136. Pop Tudor Rareș USR NU
137. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
138. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
139. Preda Cezar-Florin PNL NU
140. Presură Alexandra PSD DA
141. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
142. Prună Cristina-Mădălina USR NU
143. Radu Anișoara PSD DA
144. Rădulescu Alexandru PSD DA
145. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
146. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
147. Răduț Violeta PSD DA
148. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
149. Roman Florin-Claudiu PNL NU
150. Roman Ioan Sorin PSD DA
151. Romanescu Cristinel PNL NU
152. Roșca Lucreția PSD DA
153. Rotaru Alexandru PSD DA
154. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
155. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
156. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
157. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
158. Seres Dénes UDMR NU
159. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
160. Simion Lucian-Eduard PSD DA
161. Simionca Ionuț PMP NU
162. Simonis Alfred - Robert PSD DA
163. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
164. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
165. Solomon Adrian PSD DA
166. Spânu Ion PSD DA
167. Stan Viorel PSD DA
168. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
169. Stancu Florinel PSD DA
170. Stativă Irinel Ioan PSD DA
171. Stănescu Alexandru PSD DA
172. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
173. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
174. Szabó Ödön UDMR NU
175. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
176. Șotcan Theodora PSD DA
177. Șova Lucian PSD DA
178. Șovăială Constantin PNL NU
179. Ștefan Corneliu PSD DA
180. Tabugan Ion ALDE DA
181. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
182. Teiș Alina PSD DA
183. Terea Ioan PSD DA
184. Todor Adrian PSD DA
185. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
186. Toma Ilie PSD DA
187. Tomac Eugen PMP NU
188. Tripa Florin-Dan PSD DA
189. Tudor Beatrice PSD DA
190. Turcan Raluca PNL NU
191. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
192. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
193. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
194. Varga Glad-Aurel PNL NU
195. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
196. Vass Levente UDMR NU
197. Velcea Nicolae PSD DA
198. Vișan George-Gabriel PSD DA
199. Vîlceanu Dan PNL NU
200. Vîrză Mihăiță PSD DA
201. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
202. Vlase Petru Gabriel PSD DA
203. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
204. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
205. Weber Mihai PSD DA
206. Zainea Cornel USR NU
207. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
208. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 14:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro