Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:44

Subiect vot: Art. 35
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:208 109 41 24 17 10 3 4
- voturi pentru (DA):136 109 - - 17 9 - 1
- voturi împotrivă (NU):71 - 41 24 - - 3 3
- abțineri:1 - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Antal István-János UDMR DA
5. Ardelean Ben-Oni PNL NU
6. Avram Constantin ALDE DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR NU
12. Bălănescu Alexandru PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR NU
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL NU
19. Bichineț Corneliu PMP NU
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bodea Marius PNL NU
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bran Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Buican Cristian PNL NU
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calista Mara-Daniela PNL NU
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
39. Cherecheș Viorica PNL NU
40. Chichirău Cosette-Paula USR NU
41. Chiriac Viorel PSD DA
42. Ciocan Dan PSD DA
43. Ciuhodaru Tudor PSD DA
44. Cobuz Maricela PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Codreanu Constantin PMP NU
47. Cosma Andreea PSD DA
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
49. Csép Éva-Andrea UDMR DA
50. Csoma Botond UDMR DA
51. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
52. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
53. Cupă Ion ALDE DA
54. Dan Nicușor Daniel USR NU
55. Dobre Victor Paul PNL NU
56. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
57. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
58. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
59. Drulă Cătălin USR NU
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
61. Dunava Costel Neculai PSD DA
62. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
63. Erdei Dolóczki István UDMR DA
64. Farago Petru UDMR DA
65. Florea Oana-Consuela PSD DA
66. Floroiu Ionel PSD DA
67. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
68. Furtună Mirela PSD DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
70. Georgescu Nicolae PSD DA
71. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
72. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
73. Gheorghiu Bogdan PNL NU
74. Gherman Dumitru PSD DA
75. Ghinea Cristian USR NU
76. Giugea Nicolae PNL NU
77. Goga Octavian PSD DA
78. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
79. Gudu Vasile PNL NU
80. Halici Nicușor PSD DA
81. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
82. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
83. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
84. Iancu Marius-Ionel PSD DA
85. Iftimie Neculai PSD DA
86. Ignat Miron Minoritati DA
87. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
88. Intotero Natalia-Elena PSD DA
89. Ion Stelian-Cristian USR NU
90. Iordache Florin PSD DA
91. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
92. Jivan Luminița-Maria PSD DA
93. Kelemen Hunor UDMR DA
94. Korodi Attila UDMR DA
95. Lazăr Sorin PSD DA
96. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
97. Lovin Dumitru ALDE DA
98. Lungu Tudorița PNL NU
99. Lupașcu Costel PSD DA
100. Lupescu Dumitru USR NU
101. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
102. Manole Petre-Florin PSD DA
103. Mareș Mara PNL NU
104. Marica Petru-Sorin PSD DA
105. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
106. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
107. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
108. Mihalescul Dumitru PNL NU
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
110. Mînzatu Roxana PSD DA
111. Mohaci Mihai PSD DA
112. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
113. Mușoiu Ștefan PSD DA
114. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
115. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
116. Neagu Nicolae PNL NU
117. Neață Eugen PSD DA
118. Nicolae Andrei PSD DA
119. Nistor Laurențiu PSD DA
120. Niță Mihai ALDE DA
121. Niță Nicu PSD DA
122. Nosa Iuliu PSD DA
123. Olar Corneliu PNL NU
124. Olteanu Daniel ALDE Abținere
125. Oprea Dumitru PNL NU
126. Oteșanu Daniela PSD DA
127. Pană Adriana-Doina PSD DA
128. Paraschiv Rodica PSD DA
129. Păle Dănuț PSD DA
130. Petcu Toma-Florin ALDE DA
131. Petrea Gabriel PSD DA
132. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
133. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
134. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
135. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
136. Pop Andrei PSD DA
137. Pop Tudor Rareș USR NU
138. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
139. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
140. Preda Cezar-Florin PNL NU
141. Presură Alexandra PSD DA
142. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
143. Prună Cristina-Mădălina USR NU
144. Radu Anișoara PSD DA
145. Rădulescu Alexandru PSD DA
146. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
147. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
148. Răduț Violeta PSD DA
149. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
150. Roman Florin-Claudiu PNL NU
151. Roman Ioan Sorin PSD DA
152. Romanescu Cristinel PNL NU
153. Roșca Lucreția PSD DA
154. Rotaru Alexandru PSD DA
155. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
156. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
157. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
158. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
159. Seres Dénes UDMR DA
160. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
161. Simion Lucian-Eduard PSD DA
162. Simionca Ionuț PMP NU
163. Simonis Alfred - Robert PSD DA
164. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
165. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
166. Solomon Adrian PSD DA
167. Spânu Ion PSD DA
168. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
169. Stan Viorel PSD DA
170. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
171. Stancu Florinel PSD DA
172. Stativă Irinel Ioan PSD DA
173. Stănescu Alexandru PSD DA
174. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
175. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
176. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
177. Szabó Ödön UDMR DA
178. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
179. Șotcan Theodora PSD DA
180. Șova Lucian PSD DA
181. Șovăială Constantin PNL NU
182. Ștefan Corneliu PSD DA
183. Tabugan Ion ALDE DA
184. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
185. Teiș Alina PSD DA
186. Terea Ioan PSD DA
187. Todor Adrian PSD DA
188. Toma Ilie PSD DA
189. Tripa Florin-Dan PSD DA
190. Tudor Beatrice PSD DA
191. Turcan Raluca PNL NU
192. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
193. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
194. Varga Glad-Aurel PNL NU
195. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
196. Vass Levente UDMR DA
197. Velcea Nicolae PSD DA
198. Vișan George-Gabriel PSD DA
199. Vîlceanu Dan PNL NU
200. Vîrză Mihăiță PSD DA
201. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
202. Vlase Petru Gabriel PSD DA
203. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
204. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
205. Weber Mihai PSD DA
206. Zainea Cornel USR NU
207. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
208. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 2:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro