Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:45

Subiect vot: Art. 65
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:207 111 39 22 17 9 5 4
- voturi pentru (DA):138 111 - - 17 9 - 1
- voturi împotrivă (NU):69 - 39 22 - - 5 3
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL NU
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR NU
13. Bălănescu Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR NU
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bodea Marius PNL NU
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR NU
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calista Mara-Daniela PNL NU
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cherecheș Viorica PNL NU
41. Chichirău Cosette-Paula USR NU
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciuhodaru Tudor PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Codreanu Constantin PMP NU
48. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
49. Cosma Andreea PSD DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csoma Botond UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Dan Nicușor Daniel USR NU
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobre Victor Paul PNL NU
59. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
60. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
61. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
62. Drulă Cătălin USR NU
63. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
64. Dunava Costel Neculai PSD DA
65. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Farago Petru UDMR DA
68. Florea Oana-Consuela PSD DA
69. Floroiu Ionel PSD DA
70. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
71. Furtună Mirela PSD DA
72. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
73. Georgescu Nicolae PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
75. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
76. Gheorghiu Bogdan PNL NU
77. Gherman Dumitru PSD DA
78. Giugea Nicolae PNL NU
79. Goga Octavian PSD DA
80. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
81. Gudu Vasile PNL NU
82. Halici Nicușor PSD DA
83. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
84. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
85. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
86. Iancu Marius-Ionel PSD DA
87. Iftimie Neculai PSD DA
88. Ignat Miron Minoritati DA
89. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
90. Intotero Natalia-Elena PSD DA
91. Ion Stelian-Cristian USR NU
92. Iordache Florin PSD DA
93. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
94. Jivan Luminița-Maria PSD DA
95. Kelemen Hunor UDMR DA
96. Korodi Attila UDMR DA
97. Lazăr Sorin PSD DA
98. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
99. Lovin Dumitru ALDE DA
100. Lungu Tudorița PNL NU
101. Lupașcu Costel PSD DA
102. Lupescu Dumitru USR NU
103. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
104. Manole Petre-Florin PSD DA
105. Mareș Mara PNL NU
106. Marica Petru-Sorin PSD DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
109. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
110. Mihalescul Dumitru PNL NU
111. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
112. Mînzatu Roxana PSD DA
113. Mohaci Mihai PSD DA
114. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
115. Mușoiu Ștefan PSD DA
116. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
117. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
118. Neagu Nicolae PNL NU
119. Neață Eugen PSD DA
120. Nicolae Andrei PSD DA
121. Nistor Laurențiu PSD DA
122. Niță Mihai ALDE DA
123. Niță Nicu PSD DA
124. Nosa Iuliu PSD DA
125. Olar Corneliu PNL NU
126. Oprea Dumitru PNL NU
127. Oteșanu Daniela PSD DA
128. Pană Adriana-Doina PSD DA
129. Paraschiv Rodica PSD DA
130. Păle Dănuț PSD DA
131. Petcu Toma-Florin ALDE DA
132. Petrea Gabriel PSD DA
133. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
134. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
135. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
136. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
137. Pop Andrei PSD DA
138. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
139. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
140. Preda Cezar-Florin PNL NU
141. Presură Alexandra PSD DA
142. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
143. Prună Cristina-Mădălina USR NU
144. Radu Anișoara PSD DA
145. Rădulescu Alexandru PSD DA
146. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
147. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
148. Răduț Violeta PSD DA
149. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
150. Roman Florin-Claudiu PNL NU
151. Roman Ioan Sorin PSD DA
152. Romanescu Cristinel PNL NU
153. Roșca Lucreția PSD DA
154. Rotaru Alexandru PSD DA
155. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
156. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
157. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
158. Seres Dénes UDMR DA
159. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
160. Simion Lucian-Eduard PSD DA
161. Simionca Ionuț PMP NU
162. Simonis Alfred - Robert PSD DA
163. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
164. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
165. Solomon Adrian PSD DA
166. Spânu Ion PSD DA
167. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
168. Stan Viorel PSD DA
169. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
170. Stancu Florinel PSD DA
171. Stativă Irinel Ioan PSD DA
172. Stănescu Alexandru PSD DA
173. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
174. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
175. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
176. Szabó Ödön UDMR DA
177. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
178. Șotcan Theodora PSD DA
179. Șova Lucian PSD DA
180. Șovăială Constantin PNL NU
181. Ștefan Corneliu PSD DA
182. Tabugan Ion ALDE DA
183. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
184. Teiș Alina PSD DA
185. Terea Ioan PSD DA
186. Todor Adrian PSD DA
187. Toma Ilie PSD DA
188. Tripa Florin-Dan PSD DA
189. Tudor Beatrice PSD DA
190. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
191. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
192. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
193. Varga Glad-Aurel PNL NU
194. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
195. Vass Levente UDMR DA
196. Velcea Nicolae PSD DA
197. Vișan George-Gabriel PSD DA
198. Vîlceanu Dan PNL NU
199. Vîrză Mihăiță PSD DA
200. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
201. Vlase Petru Gabriel PSD DA
202. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
203. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
204. Weber Mihai PSD DA
205. Zainea Cornel USR NU
206. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
207. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 22:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro