Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:51

Subiect vot: Art. 96
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:208 114 38 23 16 8 3 6
- voturi pentru (DA):141 114 - - 16 8 - 3
- voturi împotrivă (NU):66 - 38 23 - - 3 2
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL NU
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bodea Marius PNL NU
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bran Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calista Mara-Daniela PNL NU
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cherecheș Viorica PNL NU
41. Chichirău Cosette-Paula USR NU
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Cosma Andreea PSD DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Csoma Botond UDMR DA
52. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
53. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
54. Cupă Ion ALDE DA
55. Dan Nicușor Daniel USR NU
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobre Victor Paul PNL NU
59. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
60. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
61. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
63. Drulă Cătălin USR NU
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Farago Petru UDMR DA
69. Florea Oana-Consuela PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
72. Furtună Mirela PSD DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
74. Gavrilă Camelia PSD DA
75. Georgescu Nicolae PSD DA
76. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
78. Gheorghiu Bogdan PNL NU
79. Gherman Dumitru PSD DA
80. Ghinea Cristian USR NU
81. Giugea Nicolae PNL NU
82. Goga Octavian PSD DA
83. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
84. Gudu Vasile PNL NU
85. Halici Nicușor PSD DA
86. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
87. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
90. Iancu Marius-Ionel PSD DA
91. Iftimie Neculai PSD DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
94. Intotero Natalia-Elena PSD DA
95. Ion Stelian-Cristian USR NU
96. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
97. Jivan Luminița-Maria PSD DA
98. Kelemen Hunor UDMR DA
99. Korodi Attila UDMR DA
100. Lazăr Sorin PSD DA
101. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
102. Lungu Tudorița PNL NU
103. Lupașcu Costel PSD DA
104. Lupescu Dumitru USR NU
105. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
106. Mareș Mara PNL NU
107. Marica Petru-Sorin PSD DA
108. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
109. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
110. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
111. Mihalescul Dumitru PNL NU
112. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
113. Mînzatu Roxana PSD DA
114. Mohaci Mihai PSD DA
115. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
116. Mușoiu Ștefan PSD DA
117. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
118. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
119. Neagu Nicolae PNL NU
120. Neață Eugen PSD DA
121. Nicolae Andrei PSD DA
122. Nistor Laurențiu PSD DA
123. Niță Mihai ALDE DA
124. Niță Nicu PSD DA
125. Nosa Iuliu PSD DA
126. Olar Corneliu PNL NU
127. Oteșanu Daniela PSD DA
128. Pambuccian Varujan Minoritati DA
129. Pană Adriana-Doina PSD DA
130. Paraschiv Rodica PSD DA
131. Păle Dănuț PSD DA
132. Petcu Toma-Florin ALDE DA
133. Petrea Gabriel PSD DA
134. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
135. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
136. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
137. Pop Andrei PSD DA
138. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
139. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
140. Preda Cezar-Florin PNL NU
141. Presură Alexandra PSD DA
142. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
143. Prună Cristina-Mădălina USR NU
144. Radu Anișoara PSD DA
145. Rădulescu Alexandru PSD DA
146. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
147. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
148. Răduț Violeta PSD DA
149. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
150. Roman Florin-Claudiu PNL NU
151. Roman Ioan Sorin PSD DA
152. Romanescu Cristinel PNL NU
153. Roșca Lucreția PSD DA
154. Rotaru Alexandru PSD DA
155. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
156. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
157. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
158. Sefer Cristian-George PMP NU
159. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
162. Simion Lucian-Eduard PSD DA
163. Simonis Alfred - Robert PSD DA
164. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
165. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
166. Solomon Adrian PSD DA
167. Spânu Ion PSD DA
168. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
169. Stan Viorel PSD DA
170. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
171. Stancu Florinel PSD DA
172. Stativă Irinel Ioan PSD DA
173. Stănescu Alexandru PSD DA
174. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
175. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
176. Șotcan Theodora PSD DA
177. Șova Lucian PSD DA
178. Șovăială Constantin PNL NU
179. Ștefan Corneliu PSD DA
180. Tabugan Ion ALDE DA
181. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
182. Teiș Alina PSD DA
183. Terea Ioan PSD DA
184. Tîlvăr Angel PSD DA
185. Todor Adrian PSD DA
186. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
187. Toma Ilie PSD DA
188. Tripa Florin-Dan PSD DA
189. Tudor Beatrice PSD DA
190. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
191. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
192. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
193. Varga Glad-Aurel PNL NU
194. Varga Vasile PNL NU
195. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
196. Vass Levente UDMR DA
197. Velcea Nicolae PSD DA
198. Vișan George-Gabriel PSD DA
199. Vîlceanu Dan PNL NU
200. Vîrză Mihăiță PSD DA
201. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
202. Vlase Petru Gabriel PSD DA
203. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
204. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
205. Weber Mihai PSD DA
206. Zainea Cornel USR NU
207. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
208. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 decembrie 2018, 15:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro