Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:52 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:52

Subiect vot: Art. 159 indice 1
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:229 118 45 24 19 9 6 8
- voturi pentru (DA):130 117 - - - 9 - 4
- voturi împotrivă (NU):76 1 44 24 - - 6 1
- abțineri:22 - 1 - 19 - - 2
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR Abținere
7. Apjok Norbert UDMR Abținere
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR Abținere
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Benkő Erika UDMR Abținere
20. Bica Dănuț PNL NU
21. Bichineț Corneliu PMP NU
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR Abținere
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bodea Marius PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
37. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL NU
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cherecheș Viorica PNL NU
44. Chichirău Cosette-Paula USR NU
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD DA
49. Cobuz Maricela PSD DA
50. Cocoș Vasile PSD DA
51. Codreanu Constantin PMP NU
52. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
53. Cosma Andreea PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
55. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
56. Csoma Botond UDMR Abținere
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Dan Nicușor Daniel USR NU
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Drulă Cătălin USR NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
72. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
73. Farago Petru UDMR Abținere
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
79. Gavrilă Camelia PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
83. Gheorghiu Bogdan PNL NU
84. Gherman Dumitru PSD DA
85. Ghinea Cristian USR NU
86. Giugea Nicolae PNL NU
87. Goga Octavian PSD DA
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
89. Gudu Vasile PNL NU
90. Halici Nicușor PSD DA
91. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
92. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Huncă Mihaela PSD DA
95. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Iftimie Neculai PSD DA
98. Ignat Miron Minoritati DA
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ion Stelian-Cristian USR NU
102. Iordache Florin PSD DA
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
104. Jivan Luminița-Maria PSD DA
105. Kelemen Hunor UDMR Abținere
106. Korodi Attila UDMR Abținere
107. Lazăr Sorin PSD DA
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
109. Lovin Dumitru ALDE DA
110. Lungu Tudorița PNL NU
111. Lupașcu Costel PSD DA
112. Lupescu Dumitru USR NU
113. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
114. Manole Petre-Florin PSD DA
115. Mareș Mara PNL NU
116. Marica Petru-Sorin PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
120. Mihalescul Dumitru PNL NU
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Mohaci Mihai PSD DA
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
125. Mușoiu Ștefan PSD DA
126. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
128. Neagu Nicolae PNL NU
129. Neață Eugen PSD DA
130. Nicolae Andrei PSD DA
131. Nistor Laurențiu PSD DA
132. Niță Mihai ALDE DA
133. Niță Nicu PSD DA
134. Nosa Iuliu PSD DA
135. Olar Corneliu PNL NU
136. Oprea Dumitru PNL NU
137. Pambuccian Varujan Minoritati -
138. Pană Adriana-Doina PSD DA
139. Paraschiv Rodica PSD DA
140. Păle Dănuț PSD DA
141. Petcu Toma-Florin ALDE DA
142. Petrea Gabriel PSD DA
143. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
144. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
145. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
146. Pop Andrei PSD DA
147. Pop Tudor Rareș USR NU
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
149. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
150. Popescu Pavel PNL NU
151. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
152. Preda Cezar-Florin PNL NU
153. Presură Alexandra PSD DA
154. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
155. Prună Cristina-Mădălina USR NU
156. Radu Anișoara PSD DA
157. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
158. Rădulescu Alexandru PSD DA
159. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
160. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
161. Răduț Violeta PSD DA
162. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
163. Roman Florin-Claudiu PNL NU
164. Roman Ioan Sorin PSD DA
165. Romanescu Cristinel PNL NU
166. Roșca Lucreția PSD DA
167. Rotaru Alexandru PSD DA
168. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
169. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
170. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
171. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
172. Sefer Cristian-George PMP NU
173. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
174. Seres Dénes UDMR Abținere
175. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
176. Simion Lucian-Eduard PSD DA
177. Simonis Alfred - Robert PSD DA
178. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
179. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
180. Solomon Adrian PSD DA
181. Spânu Ion PSD DA
182. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
183. Stan Viorel PSD DA
184. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
185. Stancu Florinel PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru PSD DA
188. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
189. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
190. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
191. Szabó Ödön UDMR Abținere
192. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
193. Șotcan Theodora PSD DA
194. Șova Lucian PSD DA
195. Șovăială Constantin PNL NU
196. Ștefan Corneliu PSD DA
197. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
198. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
199. Tabugan Ion ALDE DA
200. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
201. Teiș Alina PSD DA
202. Terea Ioan PSD DA
203. Tîlvăr Angel PSD DA
204. Todor Adrian PSD DA
205. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
206. Toma Ilie PSD DA
207. Tripa Florin-Dan PSD DA
208. Tudor Beatrice PSD DA
209. Turcan Raluca PNL NU
210. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
211. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
212. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
213. Varga Glad-Aurel PNL NU
214. Varga Vasile PNL NU
215. Vasile Daniel Minoritati DA
216. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
217. Vass Levente UDMR Abținere
218. Velcea Nicolae PSD DA
219. Vișan George-Gabriel PSD DA
220. Vîlceanu Dan PNL NU
221. Vîrză Mihăiță PSD DA
222. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
223. Vlase Petru Gabriel PSD DA
224. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
225. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
226. Weber Mihai PSD DA
227. Zainea Cornel USR NU
228. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
229. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 19 octombrie 2018, 1:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro