Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:53

Subiect vot: Art. 177
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:225 118 45 22 19 9 6 6
- voturi pentru (DA):149 118 - - 19 9 - 3
- voturi împotrivă (NU):75 - 44 22 - - 6 3
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL NU
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR NU
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bodea Marius PNL NU
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR NU
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL NU
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calista Mara-Daniela PNL NU
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cherecheș Viorica PNL NU
43. Chichirău Cosette-Paula USR NU
44. Chiriac Viorel PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP NU
51. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
52. Cosma Andreea PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Csoma Botond UDMR DA
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Dan Nicușor Daniel USR NU
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobre Victor Paul PNL NU
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
65. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
67. Drulă Cătălin USR NU
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Florea Oana-Consuela PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
77. Gavrilă Camelia PSD DA
78. Georgescu Nicolae PSD DA
79. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
81. Gheorghiu Bogdan PNL NU
82. Gherman Dumitru PSD DA
83. Giugea Nicolae PNL NU
84. Goga Octavian PSD DA
85. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
86. Gudu Vasile PNL NU
87. Halici Nicușor PSD DA
88. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
89. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Huncă Mihaela PSD DA
92. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
93. Iancu Marius-Ionel PSD DA
94. Iftimie Neculai PSD DA
95. Ignat Miron Minoritati DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
97. Intotero Natalia-Elena PSD DA
98. Ion Stelian-Cristian USR NU
99. Iordache Florin PSD DA
100. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
101. Jivan Luminița-Maria PSD DA
102. Kelemen Hunor UDMR DA
103. Korodi Attila UDMR DA
104. Lazăr Sorin PSD DA
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
106. Lovin Dumitru ALDE DA
107. Lungu Tudorița PNL NU
108. Lupașcu Costel PSD DA
109. Lupescu Dumitru USR NU
110. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
111. Manole Petre-Florin PSD DA
112. Mareș Mara PNL NU
113. Marica Petru-Sorin PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
116. Mihalescul Dumitru PNL NU
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
118. Mînzatu Roxana PSD DA
119. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
120. Mohaci Mihai PSD DA
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
122. Mușoiu Ștefan PSD DA
123. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
125. Neagu Nicolae PNL NU
126. Neață Eugen PSD DA
127. Nicolae Andrei PSD DA
128. Nistor Laurențiu PSD DA
129. Niță Mihai ALDE DA
130. Niță Nicu PSD DA
131. Nosa Iuliu PSD DA
132. Olar Corneliu PNL NU
133. Oprea Dumitru PNL NU
134. Pambuccian Varujan Minoritati DA
135. Pană Adriana-Doina PSD DA
136. Paraschiv Rodica PSD DA
137. Păle Dănuț PSD DA
138. Petcu Toma-Florin ALDE DA
139. Petrea Gabriel PSD DA
140. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
141. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
142. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
143. Pop Andrei PSD DA
144. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
145. Popescu Pavel PNL NU
146. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
147. Preda Cezar-Florin PNL NU
148. Presură Alexandra PSD DA
149. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
150. Prună Cristina-Mădălina USR NU
151. Radu Anișoara PSD DA
152. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
153. Rădulescu Alexandru PSD DA
154. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
155. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
156. Răduț Violeta PSD DA
157. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
158. Roman Florin-Claudiu PNL NU
159. Roman Ioan Sorin PSD DA
160. Romanescu Cristinel PNL NU
161. Roșca Lucreția PSD DA
162. Rotaru Alexandru PSD DA
163. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
164. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
165. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
166. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
167. Sefer Cristian-George PMP NU
168. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
169. Seres Dénes UDMR DA
170. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
171. Simion Lucian-Eduard PSD DA
172. Simionca Ionuț PMP NU
173. Simonis Alfred - Robert PSD DA
174. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
175. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
176. Solomon Adrian PSD DA
177. Spânu Ion PSD DA
178. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
179. Stan Viorel PSD DA
180. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
181. Stancu Florinel PSD DA
182. Stativă Irinel Ioan PSD DA
183. Stănescu Alexandru PSD DA
184. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
185. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
186. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
187. Szabó Ödön UDMR DA
188. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
189. Șotcan Theodora PSD DA
190. Șova Lucian PSD DA
191. Șovăială Constantin PNL NU
192. Ștefan Corneliu PSD DA
193. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
194. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
195. Tabugan Ion ALDE DA
196. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
197. Teiș Alina PSD DA
198. Terea Ioan PSD DA
199. Tîlvăr Angel PSD DA
200. Todor Adrian PSD DA
201. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
202. Toma Ilie PSD DA
203. Tripa Florin-Dan PSD DA
204. Tudor Beatrice PSD DA
205. Turcan Raluca PNL NU
206. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
207. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
208. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
209. Varga Glad-Aurel PNL NU
210. Varga Vasile PNL NU
211. Vasile Daniel Minoritati DA
212. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
213. Vass Levente UDMR DA
214. Velcea Nicolae PSD DA
215. Vișan George-Gabriel PSD DA
216. Vîlceanu Dan PNL NU
217. Vîrză Mihăiță PSD DA
218. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
219. Vlase Petru Gabriel PSD DA
220. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
221. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
222. Weber Mihai PSD DA
223. Zainea Cornel USR NU
224. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
225. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 16 august 2018, 10:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro