Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:53

Subiect vot: Art. 187 indice 1
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:227 118 45 24 19 9 4 7 1
- voturi pentru (DA):149 118 1 - 18 9 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):74 - 44 24 - - 4 2 -
- abțineri:2 - - - - - - 1 1
- nu au votat:2 - - - 1 - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Banias Mircea Marius - Abținere
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR NU
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL NU
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bodea Marius PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL NU
39. Căciulă Aurel PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cherecheș Viorica PNL NU
44. Chichirău Cosette-Paula USR NU
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD DA
49. Cobuz Maricela PSD DA
50. Cocoș Vasile PSD DA
51. Codreanu Constantin PMP NU
52. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
53. Cosma Andreea PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csoma Botond UDMR -
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Dan Nicușor Daniel USR NU
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Drulă Cătălin USR NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
78. Gavrilă Camelia PSD DA
79. Georgescu Nicolae PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
82. Gheorghiu Bogdan PNL NU
83. Gherman Dumitru PSD DA
84. Ghilea Găvrilă PNL NU
85. Ghinea Cristian USR NU
86. Giugea Nicolae PNL NU
87. Goga Octavian PSD DA
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
89. Gudu Vasile PNL NU
90. Halici Nicușor PSD DA
91. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
92. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Huncă Mihaela PSD DA
95. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Iftimie Neculai PSD DA
98. Ignat Miron Minoritati DA
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ion Stelian-Cristian USR NU
102. Iordache Florin PSD DA
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
104. Jivan Luminița-Maria PSD DA
105. Kelemen Hunor UDMR DA
106. Korodi Attila UDMR DA
107. Lazăr Sorin PSD DA
108. Lovin Dumitru ALDE DA
109. Lungu Tudorița PNL NU
110. Lupașcu Costel PSD DA
111. Lupescu Dumitru USR NU
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Manole Petre-Florin PSD DA
114. Mareș Mara PNL NU
115. Marica Petru-Sorin PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
118. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
119. Mihalescul Dumitru PNL NU
120. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
121. Mînzatu Roxana PSD DA
122. Moagher Laura-Mihaela PSD DA
123. Mohaci Mihai PSD DA
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
125. Mușoiu Ștefan PSD DA
126. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
128. Neagu Nicolae PNL NU
129. Neață Eugen PSD DA
130. Nicolae Andrei PSD DA
131. Nistor Laurențiu PSD DA
132. Niță Mihai ALDE DA
133. Niță Nicu PSD DA
134. Nosa Iuliu PSD DA
135. Olar Corneliu PNL NU
136. Oprea Dumitru PNL NU
137. Pambuccian Varujan Minoritati -
138. Pană Adriana-Doina PSD DA
139. Paraschiv Rodica PSD DA
140. Păle Dănuț PSD DA
141. Petcu Toma-Florin ALDE DA
142. Petrea Gabriel PSD DA
143. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
144. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
145. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
146. Pop Andrei PSD DA
147. Pop Tudor Rareș USR NU
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
149. Popescu Pavel PNL NU
150. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
151. Preda Cezar-Florin PNL NU
152. Presură Alexandra PSD DA
153. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
154. Prună Cristina-Mădălina USR NU
155. Radu Anișoara PSD DA
156. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
157. Rădulescu Alexandru PSD DA
158. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
159. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
160. Răduț Violeta PSD DA
161. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
162. Roman Florin-Claudiu PNL NU
163. Roman Ioan Sorin PSD DA
164. Romanescu Cristinel PNL NU
165. Roșca Lucreția PSD DA
166. Rotaru Alexandru PSD DA
167. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
168. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
169. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
170. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
171. Sefer Cristian-George PMP NU
172. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
175. Simion Lucian-Eduard PSD DA
176. Simionca Ionuț PMP NU
177. Simonis Alfred - Robert PSD DA
178. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
179. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
180. Solomon Adrian PSD DA
181. Spânu Ion PSD DA
182. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
183. Stan Viorel PSD DA
184. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
185. Stancu Florinel PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru PSD DA
188. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
189. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
190. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
191. Szabó Ödön UDMR DA
192. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
193. Șotcan Theodora PSD DA
194. Șova Lucian PSD DA
195. Șovăială Constantin PNL NU
196. Ștefan Corneliu PSD DA
197. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
198. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
199. Tabugan Ion ALDE DA
200. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
201. Teiș Alina PSD DA
202. Terea Ioan PSD DA
203. Tîlvăr Angel PSD DA
204. Todor Adrian PSD DA
205. Toma Ilie PSD DA
206. Tripa Florin-Dan PSD DA
207. Tudor Beatrice PSD DA
208. Turcan Raluca PNL NU
209. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
210. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
211. Varga Glad-Aurel PNL DA
212. Varga Vasile PNL NU
213. Vasile Daniel Minoritati DA
214. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
215. Vass Levente UDMR DA
216. Velcea Nicolae PSD DA
217. Vișan George-Gabriel PSD DA
218. Vîlceanu Dan PNL NU
219. Vîrză Mihăiță PSD DA
220. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
221. Vlase Petru Gabriel PSD DA
222. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
223. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
224. Weber Mihai PSD DA
225. Zainea Cornel USR NU
226. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
227. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 august 2018, 23:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro