Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:53 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:53

Subiect vot: Art. 189
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:225 118 41 24 17 10 6 8 1
- voturi pentru (DA):188 118 36 - 17 10 1 6 -
- voturi împotrivă (NU):11 - 4 1 - - 4 2 -
- abțineri:25 - - 23 - - 1 - 1
- nu au votat:1 - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Banias Mircea Marius - Abținere
13. Barna Ilie Dan USR Abținere
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bodea Marius PNL DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cherecheș Viorica PNL DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
44. Chiriac Viorel PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP NU
51. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
52. Cosma Andreea PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobre Victor Paul PNL DA
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
64. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
66. Drulă Cătălin USR Abținere
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Florea Oana-Consuela PSD DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
77. Gavrilă Camelia PSD DA
78. Georgescu Nicolae PSD DA
79. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
80. Gheorghiu Bogdan PNL DA
81. Gherman Dumitru PSD DA
82. Ghilea Găvrilă PNL DA
83. Ghinea Cristian USR Abținere
84. Giugea Nicolae PNL DA
85. Goga Octavian PSD DA
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
87. Gudu Vasile PNL DA
88. Halici Nicușor PSD DA
89. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
90. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huncă Mihaela PSD DA
93. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
94. Iancu Marius-Ionel PSD DA
95. Iftimie Neculai PSD DA
96. Ignat Miron Minoritati DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Intotero Natalia-Elena PSD DA
99. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
100. Iordache Florin PSD DA
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
102. Jivan Luminița-Maria PSD DA
103. Kelemen Hunor UDMR DA
104. Korodi Attila UDMR DA
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
107. Lovin Dumitru ALDE DA
108. Lungu Tudorița PNL DA
109. Lupașcu Costel PSD DA
110. Lupescu Dumitru USR Abținere
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
112. Manole Petre-Florin PSD DA
113. Mareș Mara PNL DA
114. Marica Petru-Sorin PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
118. Mihalescul Dumitru PNL DA
119. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
120. Mînzatu Roxana PSD DA
121. Mohaci Mihai PSD DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
123. Mușoiu Ștefan PSD DA
124. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
126. Neagu Nicolae PNL DA
127. Neață Eugen PSD DA
128. Nicolae Andrei PSD DA
129. Nistor Laurențiu PSD DA
130. Niță Mihai ALDE DA
131. Niță Nicu PSD DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Olar Corneliu PNL DA
134. Olteanu Daniel ALDE DA
135. Oprea Dumitru PNL DA
136. Pambuccian Varujan Minoritati DA
137. Pană Adriana-Doina PSD DA
138. Paraschiv Rodica PSD DA
139. Păle Dănuț PSD DA
140. Petcu Toma-Florin ALDE DA
141. Petrea Gabriel PSD DA
142. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
143. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
144. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
145. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
146. Pop Andrei PSD DA
147. Pop Tudor Rareș USR Abținere
148. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
149. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
150. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
151. Preda Cezar-Florin PNL DA
152. Presură Alexandra PSD DA
153. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
154. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
155. Radu Anișoara PSD DA
156. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
157. Rădulescu Alexandru PSD DA
158. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
159. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
160. Răduț Violeta PSD DA
161. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
162. Roman Florin-Claudiu PNL DA
163. Roman Ioan Sorin PSD DA
164. Romanescu Cristinel PNL DA
165. Roșca Lucreția PSD DA
166. Rotaru Alexandru PSD DA
167. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
168. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
169. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
170. Sefer Cristian-George PMP DA
171. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
174. Simion Lucian-Eduard PSD DA
175. Simionca Ionuț PMP NU
176. Simonis Alfred - Robert PSD DA
177. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
178. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
179. Solomon Adrian PSD DA
180. Spânu Ion PSD DA
181. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
182. Stan Viorel PSD DA
183. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
184. Stancu Florinel PSD DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Alexandru PSD DA
187. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
188. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
189. Szabó Ödön UDMR DA
190. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
191. Șotcan Theodora PSD DA
192. Șova Lucian PSD DA
193. Ștefan Corneliu PSD DA
194. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
195. Tabugan Ion ALDE DA
196. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
197. Teiș Alina PSD DA
198. Terea Ioan PSD DA
199. Tîlvăr Angel PSD DA
200. Todor Adrian PSD DA
201. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
202. Toma Ilie PSD DA
203. Tripa Florin-Dan PSD DA
204. Tudor Beatrice PSD DA
205. Turcan Raluca PNL DA
206. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
207. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
208. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
209. Varga Glad-Aurel PNL DA
210. Varga Vasile PNL DA
211. Vasile Daniel Minoritati DA
212. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
213. Vass Levente UDMR DA
214. Velcea Nicolae PSD DA
215. Vișan George-Gabriel PSD DA
216. Vîlceanu Dan PNL DA
217. Vîrză Mihăiță PSD DA
218. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
219. Vlase Petru Gabriel PSD DA
220. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
221. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
222. Weber Mihai PSD DA
223. Zainea Cornel USR NU
224. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
225. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 10 decembrie 2018, 1:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro