Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:55 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:55

Subiect vot: Art. 216 indice 1
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:224 118 43 23 17 8 7 7 1
- voturi pentru (DA):193 117 37 2 17 8 5 7 -
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - 1 - -
- abțineri:27 - 4 21 - - 1 - 1
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Banias Mircea Marius - Abținere
13. Barna Ilie Dan USR Abținere
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cherecheș Viorica PNL DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
44. Chiriac Viorel PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP NU
51. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
52. Cosma Andreea PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Csép Éva-Andrea UDMR DA
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Dîrzu Ioan PSD DA
61. Dobre Victor Paul PNL DA
62. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
63. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
64. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
65. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
66. Drulă Cătălin USR Abținere
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
70. Erdei Dolóczki István UDMR DA
71. Farago Petru UDMR DA
72. Florea Oana-Consuela PSD DA
73. Floroiu Ionel PSD DA
74. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
75. Furtună Mirela PSD DA
76. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
77. Georgescu Nicolae PSD DA
78. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
79. Gheorghiu Bogdan PNL DA
80. Gherman Dumitru PSD DA
81. Ghilea Găvrilă PNL DA
82. Ghinea Cristian USR Abținere
83. Giugea Nicolae PNL DA
84. Goga Octavian PSD DA
85. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
86. Gudu Vasile PNL DA
87. Halici Nicușor PSD DA
88. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
89. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Huncă Mihaela PSD DA
92. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
93. Iancu Marius-Ionel PSD DA
94. Iftimie Neculai PSD DA
95. Ignat Miron Minoritati DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
97. Intotero Natalia-Elena PSD DA
98. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
99. Iordache Florin PSD DA
100. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
101. Jivan Luminița-Maria PSD DA
102. Kelemen Hunor UDMR DA
103. Korodi Attila UDMR DA
104. Lazăr Sorin PSD DA
105. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
106. Lovin Dumitru ALDE DA
107. Lungu Tudorița PNL DA
108. Lupașcu Costel PSD DA
109. Lupescu Dumitru USR Abținere
110. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
111. Manole Petre-Florin PSD DA
112. Mareș Mara PNL DA
113. Marica Petru-Sorin PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
117. Mihalescul Dumitru PNL DA
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
119. Mînzatu Roxana PSD DA
120. Mohaci Mihai PSD DA
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
122. Mușoiu Ștefan PSD DA
123. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
124. Neagu Nicolae PNL DA
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nicolae Andrei PSD DA
127. Nistor Laurențiu PSD DA
128. Niță Mihai ALDE DA
129. Niță Nicu PSD DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Olar Corneliu PNL DA
132. Olteanu Daniel ALDE DA
133. Pambuccian Varujan Minoritati DA
134. Pană Adriana-Doina PSD DA
135. Paraschiv Rodica PSD DA
136. Păle Dănuț PSD DA
137. Petcu Toma-Florin ALDE DA
138. Petrea Gabriel PSD DA
139. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
140. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
141. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
142. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
143. Pop Andrei PSD DA
144. Pop Tudor Rareș USR Abținere
145. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
146. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
147. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
148. Preda Cezar-Florin PNL DA
149. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
150. Presură Alexandra PSD DA
151. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
152. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
153. Radu Anișoara PSD DA
154. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
155. Rădulescu Alexandru PSD DA
156. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
157. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
158. Răduț Violeta PSD DA
159. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
160. Roman Florin-Claudiu PNL DA
161. Roman Ioan Sorin PSD -
162. Romanescu Cristinel PNL DA
163. Roșca Lucreția PSD DA
164. Rotaru Alexandru PSD DA
165. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
166. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
167. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
168. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
169. Sefer Cristian-George PMP DA
170. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
173. Simion Lucian-Eduard PSD DA
174. Simionca Ionuț PMP DA
175. Simonis Alfred - Robert PSD DA
176. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
177. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
178. Solomon Adrian PSD DA
179. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
180. Stan Viorel PSD DA
181. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
182. Stancu Florinel PSD DA
183. Stativă Irinel Ioan PSD DA
184. Stănescu Alexandru PSD DA
185. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
186. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
187. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
188. Szabó Ödön UDMR DA
189. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
190. Șotcan Theodora PSD DA
191. Șova Lucian PSD DA
192. Șovăială Constantin PNL DA
193. Ștefan Corneliu PSD DA
194. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
195. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
196. Teiș Alina PSD DA
197. Terea Ioan PSD DA
198. Tîlvăr Angel PSD DA
199. Todor Adrian PSD DA
200. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
201. Toma Ilie PSD DA
202. Tripa Florin-Dan PSD DA
203. Tudor Beatrice PSD DA
204. Turcan Raluca PNL Abținere
205. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
206. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
207. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
208. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
209. Varga Vasile PNL DA
210. Vasile Daniel Minoritati DA
211. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
212. Velcea Nicolae PSD DA
213. Vișan George-Gabriel PSD DA
214. Vîlceanu Dan PNL DA
215. Vîrză Mihăiță PSD DA
216. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
217. Vlase Petru Gabriel PSD DA
218. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
219. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
220. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
221. Weber Mihai PSD DA
222. Zainea Cornel USR Abținere
223. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
224. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 19 noiembrie 2018, 22:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro