Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:56

Subiect vot: Art. 277
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:227 119 44 23 18 8 6 8 1
- voturi pentru (DA):192 118 37 - 18 8 4 7 -
- voturi împotrivă (NU):27 - 3 23 - - - 1 -
- abțineri:6 - 3 - - - 2 - 1
- nu au votat:2 1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bodea Marius PNL DA
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cherecheș Viorica PNL DA
45. Chichirău Cosette-Paula USR NU
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cobuz Maricela PSD DA
51. Cocoș Vasile PSD DA
52. Codreanu Constantin PMP Abținere
53. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
54. Cosma Andreea PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Dan Nicușor Daniel USR NU
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL DA
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Drulă Cătălin USR NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
79. Gavrilă Camelia PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
82. Gheorghiu Bogdan PNL DA
83. Gherman Dumitru PSD DA
84. Ghilea Găvrilă PNL DA
85. Ghinea Cristian USR NU
86. Giugea Nicolae PNL DA
87. Goga Octavian PSD DA
88. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
89. Gudu Vasile PNL DA
90. Halici Nicușor PSD DA
91. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
92. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
93. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
94. Huncă Mihaela PSD DA
95. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
96. Iancu Marius-Ionel PSD DA
97. Iftimie Neculai PSD DA
98. Ignat Miron Minoritati DA
99. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
100. Intotero Natalia-Elena PSD DA
101. Ion Stelian-Cristian USR NU
102. Iordache Florin PSD DA
103. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
104. Jivan Luminița-Maria PSD DA
105. Kelemen Hunor UDMR DA
106. Korodi Attila UDMR DA
107. Lazăr Sorin PSD DA
108. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
109. Lovin Dumitru ALDE DA
110. Lungu Tudorița PNL DA
111. Lupescu Dumitru USR NU
112. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
113. Manole Petre-Florin PSD DA
114. Mareș Mara PNL DA
115. Marica Petru-Sorin PSD DA
116. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
117. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
118. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
119. Mihalescul Dumitru PNL DA
120. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
121. Mînzatu Roxana PSD DA
122. Mohaci Mihai PSD DA
123. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
124. Mușoiu Ștefan PSD DA
125. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
126. Neagu Nicolae PNL DA
127. Neață Eugen PSD DA
128. Nicolae Andrei PSD DA
129. Nistor Laurențiu PSD DA
130. Niță Mihai ALDE DA
131. Niță Nicu PSD DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Olar Corneliu PNL DA
134. Pambuccian Varujan Minoritati DA
135. Pană Adriana-Doina PSD DA
136. Paraschiv Rodica PSD DA
137. Păle Dănuț PSD DA
138. Petcu Toma-Florin ALDE DA
139. Petrea Gabriel PSD DA
140. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
141. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
142. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
143. Pop Andrei PSD DA
144. Pop Tudor Rareș USR NU
145. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
146. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
147. Popescu Pavel PNL DA
148. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
149. Preda Cezar-Florin PNL DA
150. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
151. Presură Alexandra PSD DA
152. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
153. Prună Cristina-Mădălina USR NU
154. Radu Anișoara PSD DA
155. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
156. Rădulescu Alexandru PSD DA
157. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
158. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
159. Răduț Violeta PSD DA
160. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
161. Roman Florin-Claudiu PNL DA
162. Roman Ioan Sorin PSD -
163. Romanescu Cristinel PNL DA
164. Roșca Lucreția PSD DA
165. Rotaru Alexandru PSD DA
166. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
167. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
168. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
169. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
170. Sefer Cristian-George PMP DA
171. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
174. Simion Lucian-Eduard PSD DA
175. Simionca Ionuț PMP DA
176. Simonis Alfred - Robert PSD DA
177. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
178. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
179. Solomon Adrian PSD DA
180. Spânu Ion PSD DA
181. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
182. Stan Viorel PSD DA
183. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
184. Stancu Florinel PSD DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Alexandru PSD DA
187. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
188. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
189. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
190. Szabó Ödön UDMR DA
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
192. Șotcan Theodora PSD DA
193. Șova Lucian PSD DA
194. Șovăială Constantin PNL DA
195. Ștefan Corneliu PSD DA
196. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
197. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
198. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
199. Teiș Alina PSD DA
200. Terea Ioan PSD DA
201. Tîlvăr Angel PSD DA
202. Todor Adrian PSD DA
203. Toma Ilie PSD DA
204. Tripa Florin-Dan PSD DA
205. Tudor Beatrice PSD DA
206. Turcan Raluca PNL DA
207. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
208. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
209. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
210. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
211. Varga Vasile PNL DA
212. Vasile Daniel Minoritati DA
213. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
214. Vass Levente UDMR DA
215. Velcea Nicolae PSD DA
216. Vișan George-Gabriel PSD DA
217. Vîlceanu Dan PNL DA
218. Vîrză Mihăiță PSD DA
219. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
220. Vlase Petru Gabriel PSD DA
221. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
222. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
223. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
224. Weber Mihai PSD DA
225. Zainea Cornel USR NU
226. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
227. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 septembrie 2018, 13:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro