Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:56

Subiect vot: Art. 279
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:216 117 42 22 13 8 4 9 1
- voturi pentru (DA):175 116 37 - 5 8 3 6 -
- voturi împotrivă (NU):32 - 1 22 8 - 1 - -
- abțineri:6 - 3 - - - - 2 1
- nu au votat:3 1 1 - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR NU
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bodea Marius PNL DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bran Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buican Cristian PNL DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cherecheș Viorica PNL DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR NU
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Codreanu Constantin PMP NU
50. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
51. Cosma Andreea PSD DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
53. Csép Éva-Andrea UDMR NU
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Dan Nicușor Daniel USR NU
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Dobre Victor Paul PNL DA
61. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
63. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
64. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
65. Drulă Cătălin USR NU
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
69. Erdei Dolóczki István UDMR NU
70. Farago Petru UDMR DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
76. Georgescu Nicolae PSD DA
77. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
78. Gheorghiu Bogdan PNL DA
79. Gherman Dumitru PSD DA
80. Ghilea Găvrilă PNL DA
81. Giugea Nicolae PNL DA
82. Goga Octavian PSD DA
83. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
84. Halici Nicușor PSD DA
85. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
86. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
87. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
88. Huncă Mihaela PSD DA
89. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
90. Iancu Marius-Ionel PSD DA
91. Iftimie Neculai PSD DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
94. Intotero Natalia-Elena PSD DA
95. Ion Stelian-Cristian USR NU
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
98. Jivan Luminița-Maria PSD DA
99. Kelemen Hunor UDMR NU
100. Lazăr Sorin PSD DA
101. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
102. Lovin Dumitru ALDE DA
103. Lungu Tudorița PNL DA
104. Lupașcu Costel PSD DA
105. Lupescu Dumitru USR NU
106. Manole Petre-Florin PSD DA
107. Mareș Mara PNL DA
108. Marica Petru-Sorin PSD DA
109. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
110. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
111. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
112. Mihalescul Dumitru PNL DA
113. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
114. Mohaci Mihai PSD DA
115. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
116. Mușoiu Ștefan PSD DA
117. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
118. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
119. Neagu Nicolae PNL DA
120. Neață Eugen PSD DA
121. Nicolae Andrei PSD DA
122. Nistor Laurențiu PSD DA
123. Niță Mihai ALDE DA
124. Niță Nicu PSD DA
125. Nosa Iuliu PSD DA
126. Olar Corneliu PNL DA
127. Pambuccian Varujan Minoritati -
128. Pană Adriana-Doina PSD DA
129. Paraschiv Rodica PSD DA
130. Păle Dănuț PSD DA
131. Petcu Toma-Florin ALDE DA
132. Petrea Gabriel PSD DA
133. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
134. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
135. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
136. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
137. Pop Andrei PSD DA
138. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
139. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
140. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
141. Preda Cezar-Florin PNL DA
142. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
143. Presură Alexandra PSD DA
144. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
145. Prună Cristina-Mădălina USR NU
146. Radu Anișoara PSD DA
147. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
148. Rădulescu Alexandru PSD DA
149. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
150. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
151. Răduț Violeta PSD DA
152. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
153. Roman Florin-Claudiu PNL DA
154. Roman Ioan Sorin PSD -
155. Romanescu Cristinel PNL DA
156. Roșca Lucreția PSD DA
157. Rotaru Alexandru PSD DA
158. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
159. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
160. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
161. Sefer Cristian-George PMP DA
162. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
163. Seres Dénes UDMR NU
164. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
165. Simion Lucian-Eduard PSD DA
166. Simionca Ionuț PMP DA
167. Simonis Alfred - Robert PSD DA
168. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
169. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
170. Solomon Adrian PSD DA
171. Spânu Ion PSD DA
172. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
173. Stan Viorel PSD DA
174. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
175. Stancu Florinel PSD DA
176. Stativă Irinel Ioan PSD DA
177. Stănescu Alexandru PSD DA
178. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
179. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
180. Szabó Ödön UDMR NU
181. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
182. Șotcan Theodora PSD DA
183. Șova Lucian PSD DA
184. Șovăială Constantin PNL DA
185. Ștefan Corneliu PSD DA
186. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
187. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
188. Tabugan Ion ALDE DA
189. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
190. Teiș Alina PSD DA
191. Terea Ioan PSD DA
192. Tîlvăr Angel PSD DA
193. Todor Adrian PSD DA
194. Toma Ilie PSD DA
195. Tripa Florin-Dan PSD DA
196. Tudor Beatrice PSD DA
197. Turcan Raluca PNL DA
198. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
199. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
200. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
201. Varga Vasile PNL DA
202. Vasile Daniel Minoritati DA
203. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
204. Velcea Nicolae PSD DA
205. Vișan George-Gabriel PSD DA
206. Vîlceanu Dan PNL DA
207. Vîrză Mihăiță PSD DA
208. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
209. Vlase Petru Gabriel PSD DA
210. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
211. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
212. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
213. Weber Mihai PSD DA
214. Zainea Cornel USR NU
215. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
216. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 18 septembrie 2018, 20:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro