Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:56 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:56

Subiect vot: Art. 287
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati Neafil.
- prezenți:221 118 41 23 15 9 5 9 1
- voturi pentru (DA):188 118 34 - 15 9 3 9 -
- voturi împotrivă (NU):3 - 2 - - - 1 - -
- abțineri:30 - 5 23 - - 1 - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Banias Mircea Marius - Abținere
14. Barna Ilie Dan USR Abținere
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bodea Marius PNL DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cherecheș Viorica PNL DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Codreanu Constantin PMP NU
49. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
50. Cosma Andreea PSD DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
52. Csoma Botond UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Dan Nicușor Daniel USR Abținere
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL DA
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
62. Dobrovie Matei-Adrian USR Abținere
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Drulă Cătălin USR Abținere
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Farago Petru UDMR DA
69. Florea Oana-Consuela PSD DA
70. Floroiu Ionel PSD DA
71. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
72. Furtună Mirela PSD DA
73. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
74. Georgescu Nicolae PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
77. Gheorghiu Bogdan PNL DA
78. Gherman Dumitru PSD DA
79. Ghilea Găvrilă PNL DA
80. Ghinea Cristian USR Abținere
81. Giugea Nicolae PNL DA
82. Goga Octavian PSD DA
83. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
84. Gudu Vasile PNL DA
85. Halici Nicușor PSD DA
86. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
87. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
88. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
89. Huncă Mihaela PSD DA
90. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
91. Iancu Marius-Ionel PSD DA
92. Iftimie Neculai PSD DA
93. Ignat Miron Minoritati DA
94. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
95. Intotero Natalia-Elena PSD DA
96. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
97. Iordache Florin PSD DA
98. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
99. Jivan Luminița-Maria PSD DA
100. Kelemen Hunor UDMR DA
101. Korodi Attila UDMR DA
102. Lazăr Sorin PSD DA
103. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
104. Lovin Dumitru ALDE DA
105. Lungu Tudorița PNL DA
106. Lupașcu Costel PSD DA
107. Lupescu Dumitru USR Abținere
108. Manole Petre-Florin PSD DA
109. Mareș Mara PNL DA
110. Marica Petru-Sorin PSD DA
111. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
112. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
113. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
114. Mihalescul Dumitru PNL DA
115. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
116. Mînzatu Roxana PSD DA
117. Mohaci Mihai PSD DA
118. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
119. Mușoiu Ștefan PSD DA
120. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
121. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
122. Neagu Nicolae PNL DA
123. Neață Eugen PSD DA
124. Nicolae Andrei PSD DA
125. Nistor Laurențiu PSD DA
126. Niță Mihai ALDE DA
127. Niță Nicu PSD DA
128. Nosa Iuliu PSD DA
129. Olar Corneliu PNL DA
130. Pambuccian Varujan Minoritati DA
131. Pană Adriana-Doina PSD DA
132. Păle Dănuț PSD DA
133. Petcu Toma-Florin ALDE DA
134. Petrea Gabriel PSD DA
135. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
136. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
137. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
138. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
139. Pop Andrei PSD DA
140. Pop Tudor Rareș USR Abținere
141. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
142. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
143. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
144. Preda Cezar-Florin PNL DA
145. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
146. Presură Alexandra PSD DA
147. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
148. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
149. Radu Anișoara PSD DA
150. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
151. Rădulescu Alexandru PSD DA
152. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
153. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
154. Răduț Violeta PSD DA
155. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
156. Roman Florin-Claudiu PNL DA
157. Roman Ioan Sorin PSD DA
158. Romanescu Cristinel PNL DA
159. Roșca Lucreția PSD DA
160. Rotaru Alexandru PSD DA
161. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
162. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
163. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
164. Sefer Cristian-George PMP DA
165. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
166. Seres Dénes UDMR DA
167. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
168. Simion Lucian-Eduard PSD DA
169. Simionca Ionuț PMP DA
170. Simonis Alfred - Robert PSD DA
171. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
172. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
173. Solomon Adrian PSD DA
174. Spânu Ion PSD DA
175. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
176. Stan Viorel PSD DA
177. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
178. Stancu Florinel PSD DA
179. Stativă Irinel Ioan PSD DA
180. Stănescu Alexandru PSD DA
181. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
182. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
183. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
184. Szabó Ödön UDMR DA
185. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
186. Șotcan Theodora PSD DA
187. Șova Lucian PSD DA
188. Șovăială Constantin PNL DA
189. Ștefan Corneliu PSD DA
190. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
191. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
192. Tabugan Ion ALDE DA
193. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
194. Teiș Alina PSD DA
195. Terea Ioan PSD DA
196. Tîlvăr Angel PSD DA
197. Todor Adrian PSD DA
198. Toma Ilie PSD DA
199. Tripa Florin-Dan PSD DA
200. Tudor Beatrice PSD DA
201. Turcan Raluca PNL DA
202. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
203. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
204. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
205. Varga Vasile PNL DA
206. Vasile Daniel Minoritati DA
207. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
208. Vass Levente UDMR DA
209. Velcea Nicolae PSD DA
210. Vișan George-Gabriel PSD DA
211. Vîlceanu Dan PNL DA
212. Vîrză Mihăiță PSD DA
213. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
214. Vlase Petru Gabriel PSD DA
215. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
216. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
217. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
218. Weber Mihai PSD DA
219. Zainea Cornel USR Abținere
220. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
221. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 23 septembrie 2018, 17:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro