Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:58

Subiect vot: Art. 298
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:228 119 44 22 19 9 8 7
- voturi pentru (DA):129 117 - - - 9 - 3
- voturi împotrivă (NU):97 1 44 22 19 - 8 3
- abțineri:1 1 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Andronache Gabriel PNL NU
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR NU
6. Apjok Norbert UDMR NU
7. Ardelean Ben-Oni PNL NU
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL NU
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR NU
17. Benga Tudor - Vlad USR NU
18. Benkő Erika UDMR NU
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bodea Marius PNL NU
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL NU
39. Căciulă Aurel PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR NU
44. Chiriac Viorel PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP NU
51. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
52. Cosma Andreea PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
54. Csép Éva-Andrea UDMR NU
55. Csoma Botond UDMR NU
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Dan Nicușor Daniel USR NU
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobre Victor Paul PNL NU
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
65. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
67. Drulă Cătălin USR NU
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
71. Erdei Dolóczki István UDMR NU
72. Farago Petru UDMR NU
73. Florea Oana-Consuela PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
78. Georgescu Nicolae PSD DA
79. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
80. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
81. Gheorghiu Bogdan PNL NU
82. Gherman Dumitru PSD DA
83. Ghilea Găvrilă PNL NU
84. Giugea Nicolae PNL NU
85. Goga Octavian PSD DA
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
87. Gudu Vasile PNL NU
88. Halici Nicușor PSD DA
89. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
90. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huncă Mihaela PSD DA
93. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
94. Iancu Marius-Ionel PSD DA
95. Iftimie Neculai PSD DA
96. Ignat Miron Minoritati DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Intotero Natalia-Elena PSD DA
99. Ion Stelian-Cristian USR NU
100. Iordache Florin PSD DA
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
102. Jivan Luminița-Maria PSD DA
103. Kelemen Hunor UDMR NU
104. Korodi Attila UDMR NU
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
107. Lovin Dumitru ALDE DA
108. Lungu Tudorița PNL NU
109. Lupașcu Costel PSD DA
110. Lupescu Dumitru USR NU
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
112. Manole Petre-Florin PSD DA
113. Mareș Mara PNL NU
114. Marica Petru-Sorin PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
116. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
118. Mihalescul Dumitru PNL NU
119. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
120. Mînzatu Roxana PSD DA
121. Mohaci Mihai PSD DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
123. Mușoiu Ștefan PSD DA
124. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
126. Neagu Nicolae PNL NU
127. Neață Eugen PSD DA
128. Nicolae Andrei PSD DA
129. Nistor Laurențiu PSD DA
130. Niță Mihai ALDE DA
131. Niță Nicu PSD DA
132. Nosa Iuliu PSD DA
133. Olar Corneliu PNL NU
134. Pambuccian Varujan Minoritati -
135. Pană Adriana-Doina PSD DA
136. Paraschiv Rodica PSD DA
137. Păle Dănuț PSD DA
138. Petcu Toma-Florin ALDE DA
139. Petrea Gabriel PSD DA
140. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
141. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
142. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
143. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
144. Pop Andrei PSD Abținere
145. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
146. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
147. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
148. Preda Cezar-Florin PNL NU
149. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
150. Presură Alexandra PSD DA
151. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
152. Prună Cristina-Mădălina USR NU
153. Radu Anișoara PSD DA
154. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
155. Rădulescu Alexandru PSD DA
156. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
157. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
158. Răduț Violeta PSD DA
159. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
160. Roman Florin-Claudiu PNL NU
161. Roman Ioan Sorin PSD DA
162. Romanescu Cristinel PNL NU
163. Roșca Lucreția PSD DA
164. Rotaru Alexandru PSD DA
165. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
166. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
167. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
168. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
169. Sefer Cristian-George PMP NU
170. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
171. Seres Dénes UDMR NU
172. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
173. Simion Lucian-Eduard PSD DA
174. Simionca Ionuț PMP NU
175. Simonis Alfred - Robert PSD DA
176. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
177. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
178. Solomon Adrian PSD DA
179. Spânu Ion PSD DA
180. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
181. Stan Viorel PSD DA
182. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
183. Stancu Florinel PSD DA
184. Stativă Irinel Ioan PSD DA
185. Stănescu Alexandru PSD DA
186. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
187. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
188. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
189. Szabó Ödön UDMR NU
190. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
191. Șotcan Theodora PSD DA
192. Șova Lucian PSD DA
193. Șovăială Constantin PNL NU
194. Ștefan Corneliu PSD DA
195. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
196. Tabugan Ion ALDE DA
197. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
198. Teiș Alina PSD DA
199. Terea Ioan PSD DA
200. Tîlvăr Angel PSD DA
201. Todor Adrian PSD DA
202. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
203. Toma Ilie PSD DA
204. Tomac Eugen PMP NU
205. Tripa Florin-Dan PSD DA
206. Tudor Beatrice PSD DA
207. Turcan Raluca PNL NU
208. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
209. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
210. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
211. Varga Glad-Aurel PNL NU
212. Varga Vasile PNL NU
213. Vasile Daniel Minoritati DA
214. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
215. Vass Levente UDMR NU
216. Velcea Nicolae PSD DA
217. Vișan George-Gabriel PSD DA
218. Vîlceanu Dan PNL NU
219. Vîrză Mihăiță PSD DA
220. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
221. Vlase Petru Gabriel PSD DA
222. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
223. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
224. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
225. Weber Mihai PSD DA
226. Zainea Cornel USR NU
227. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
228. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 noiembrie 2018, 20:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro