Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:58 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:58

Subiect vot: Art. 308
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:226 118 45 23 17 9 6 8
- voturi pentru (DA):148 118 - - 17 9 - 4
- voturi împotrivă (NU):77 - 45 23 - - 6 3
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Bichineț Corneliu PMP NU
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bodea Marius PNL NU
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR NU
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL NU
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL NU
39. Căciulă Aurel PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR NU
44. Chiriac Viorel PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP NU
51. Cosma Andreea PSD DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
53. Csép Éva-Andrea UDMR DA
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Dan Nicușor Daniel USR NU
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Dobre Victor Paul PNL NU
61. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
63. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
64. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
65. Drulă Cătălin USR NU
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
76. Gavrilă Camelia PSD DA
77. Georgescu Nicolae PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
80. Gheorghiu Bogdan PNL NU
81. Gherman Dumitru PSD DA
82. Ghilea Găvrilă PNL NU
83. Ghinea Cristian USR NU
84. Giugea Nicolae PNL NU
85. Goga Octavian PSD DA
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
87. Gudu Vasile PNL NU
88. Halici Nicușor PSD DA
89. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
90. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huncă Mihaela PSD DA
93. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
94. Iancu Marius-Ionel PSD DA
95. Iftimie Neculai PSD DA
96. Ignat Miron Minoritati DA
97. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
98. Intotero Natalia-Elena PSD DA
99. Ion Stelian-Cristian USR NU
100. Iordache Florin PSD DA
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
102. Jivan Luminița-Maria PSD DA
103. Kelemen Hunor UDMR DA
104. Korodi Attila UDMR DA
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
107. Lovin Dumitru ALDE DA
108. Lungu Tudorița PNL NU
109. Lupașcu Costel PSD DA
110. Lupescu Dumitru USR NU
111. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
112. Manole Petre-Florin PSD DA
113. Mareș Mara PNL NU
114. Marica Petru-Sorin PSD DA
115. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
116. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
117. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
118. Mihalescul Dumitru PNL NU
119. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
120. Mînzatu Roxana PSD DA
121. Mohaci Mihai PSD DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
123. Mușoiu Ștefan PSD DA
124. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
125. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
126. Neagu Nicolae PNL NU
127. Neață Eugen PSD DA
128. Nistor Laurențiu PSD DA
129. Niță Mihai ALDE DA
130. Niță Nicu PSD DA
131. Nosa Iuliu PSD DA
132. Olar Corneliu PNL NU
133. Oprea Dumitru PNL NU
134. Pambuccian Varujan Minoritati -
135. Pană Adriana-Doina PSD DA
136. Păle Dănuț PSD DA
137. Petcu Toma-Florin ALDE DA
138. Petrea Gabriel PSD DA
139. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
140. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
141. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
142. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
143. Pop Andrei PSD DA
144. Pop Tudor Rareș USR NU
145. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
146. Popescu Pavel PNL NU
147. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
148. Preda Cezar-Florin PNL NU
149. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
150. Presură Alexandra PSD DA
151. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
152. Prună Cristina-Mădălina USR NU
153. Radu Anișoara PSD DA
154. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
155. Rădulescu Alexandru PSD DA
156. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
157. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
158. Răduț Violeta PSD DA
159. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
160. Roman Florin-Claudiu PNL NU
161. Roman Ioan Sorin PSD DA
162. Romanescu Cristinel PNL NU
163. Roșca Lucreția PSD DA
164. Rotaru Alexandru PSD DA
165. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
166. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
167. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
168. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
169. Sefer Cristian-George PMP NU
170. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
171. Seres Dénes UDMR DA
172. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
173. Simion Lucian-Eduard PSD DA
174. Simionca Ionuț PMP NU
175. Simonis Alfred - Robert PSD DA
176. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
177. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
178. Solomon Adrian PSD DA
179. Spânu Ion PSD DA
180. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
181. Stan Viorel PSD DA
182. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
183. Stancu Florinel PSD DA
184. Stativă Irinel Ioan PSD DA
185. Stănescu Alexandru PSD DA
186. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
187. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
188. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
189. Szabó Ödön UDMR DA
190. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
191. Șotcan Theodora PSD DA
192. Șova Lucian PSD DA
193. Șovăială Constantin PNL NU
194. Ștefan Corneliu PSD DA
195. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
196. Tabugan Ion ALDE DA
197. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
198. Teiș Alina PSD DA
199. Terea Ioan PSD DA
200. Tîlvăr Angel PSD DA
201. Todor Adrian PSD DA
202. Toma Ilie PSD DA
203. Tomac Eugen PMP NU
204. Tripa Florin-Dan PSD DA
205. Tudor Beatrice PSD DA
206. Turcan Raluca PNL NU
207. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
208. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
209. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
210. Varga Glad-Aurel PNL NU
211. Varga Vasile PNL NU
212. Vasile Daniel Minoritati DA
213. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
214. Velcea Nicolae PSD DA
215. Vișan George-Gabriel PSD DA
216. Vîlceanu Dan PNL NU
217. Vîrză Mihăiță PSD DA
218. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
219. Vlase Petru Gabriel PSD DA
220. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
221. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
222. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
223. Weber Mihai PSD DA
224. Zainea Cornel USR NU
225. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
226. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 noiembrie 2018, 4:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro