Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:59

Subiect vot: Art. 334
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:218 119 41 23 14 9 5 7
- voturi pentru (DA):188 119 35 3 14 9 4 4
- voturi împotrivă (NU):21 - 3 18 - - - -
- abțineri:7 - 2 2 - - 1 2
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andronache Gabriel PNL NU
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balint Liviu-Ioan PSD DA
11. Barna Ilie Dan USR NU
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Benkő Erika UDMR DA
15. Bica Dănuț PNL DA
16. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
17. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
18. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
19. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
20. Bodea Marius PNL DA
21. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
22. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
25. Botez Mihai-Cătălin USR NU
26. Bran Ioana PSD DA
27. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
32. Burciu Cristina PSD DA
33. Calista Mara-Daniela PNL DA
34. Căciulă Aurel PSD DA
35. Călin Ion PSD DA
36. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR NU
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Ciocan Dan PSD DA
41. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
42. Ciuhodaru Tudor PSD DA
43. Cobuz Maricela PSD DA
44. Cocoș Vasile PSD DA
45. Codreanu Constantin PMP Abținere
46. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
47. Cosma Andreea PSD DA
48. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
49. Csép Éva-Andrea UDMR DA
50. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
51. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
52. Cupă Ion ALDE DA
53. Dan Nicușor Daniel USR NU
54. Dinu Cristina-Elena PSD DA
55. Dîrzu Ioan PSD DA
56. Dobre Victor Paul PNL DA
57. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
58. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
59. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
60. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
61. Drulă Cătălin USR Abținere
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
63. Dunava Costel Neculai PSD DA
64. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Farago Petru UDMR DA
67. Florea Oana-Consuela PSD DA
68. Floroiu Ionel PSD DA
69. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
70. Furtună Mirela PSD DA
71. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
72. Gavrilă Camelia PSD DA
73. Georgescu Nicolae PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
75. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
76. Gheorghiu Bogdan PNL DA
77. Gherman Dumitru PSD DA
78. Ghinea Cristian USR NU
79. Gilia Claudia PSD DA
80. Giugea Nicolae PNL DA
81. Goga Octavian PSD DA
82. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
83. Gudu Vasile PNL DA
84. Halici Nicușor PSD DA
85. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
86. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
87. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
88. Huncă Mihaela PSD DA
89. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
90. Iancu Marius-Ionel PSD DA
91. Iftimie Neculai PSD DA
92. Ignat Miron Minoritati DA
93. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
94. Intotero Natalia-Elena PSD DA
95. Ion Stelian-Cristian USR DA
96. Iordache Florin PSD DA
97. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
98. Jivan Luminița-Maria PSD DA
99. Korodi Attila UDMR DA
100. Lazăr Sorin PSD DA
101. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
102. Lovin Dumitru ALDE DA
103. Lungu Tudorița PNL DA
104. Lupașcu Costel PSD DA
105. Lupescu Dumitru USR NU
106. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
107. Manole Petre-Florin PSD DA
108. Mareș Mara PNL DA
109. Marica Petru-Sorin PSD DA
110. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
111. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
112. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
113. Mihalescul Dumitru PNL DA
114. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
115. Mînzatu Roxana PSD DA
116. Mohaci Mihai PSD DA
117. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
118. Mușoiu Ștefan PSD DA
119. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
120. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
121. Neagu Nicolae PNL DA
122. Neață Eugen PSD DA
123. Nicolae Andrei PSD DA
124. Nistor Laurențiu PSD DA
125. Niță Mihai ALDE DA
126. Niță Nicu PSD DA
127. Nosa Iuliu PSD DA
128. Olar Corneliu PNL DA
129. Oprea Dumitru PNL DA
130. Pambuccian Varujan Minoritati -
131. Pană Adriana-Doina PSD DA
132. Paraschiv Rodica PSD DA
133. Păle Dănuț PSD DA
134. Petcu Toma-Florin ALDE DA
135. Petrea Gabriel PSD DA
136. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
137. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
138. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
139. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
140. Pop Andrei PSD DA
141. Pop Tudor Rareș USR NU
142. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
143. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
144. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
145. Preda Cezar-Florin PNL DA
146. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
147. Presură Alexandra PSD DA
148. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
149. Prună Cristina-Mădălina USR NU
150. Radu Anișoara PSD DA
151. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
152. Rădulescu Alexandru PSD DA
153. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
154. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
155. Răduț Violeta PSD DA
156. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
157. Roman Florin-Claudiu PNL DA
158. Roman Ioan Sorin PSD DA
159. Romanescu Cristinel PNL DA
160. Roșca Lucreția PSD DA
161. Rotaru Alexandru PSD DA
162. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
163. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
164. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
165. Sefer Cristian-George PMP DA
166. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
167. Seres Dénes UDMR DA
168. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
169. Simion Lucian-Eduard PSD DA
170. Simionca Ionuț PMP DA
171. Simonis Alfred - Robert PSD DA
172. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
173. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
174. Solomon Adrian PSD DA
175. Spânu Ion PSD DA
176. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
177. Stan Viorel PSD DA
178. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
179. Stancu Florinel PSD DA
180. Stativă Irinel Ioan PSD DA
181. Stănescu Alexandru PSD DA
182. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
183. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
184. Szabó Ödön UDMR DA
185. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
186. Șotcan Theodora PSD DA
187. Șova Lucian PSD DA
188. Șovăială Constantin PNL DA
189. Ștefan Corneliu PSD DA
190. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
191. Tabugan Ion ALDE DA
192. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
193. Teiș Alina PSD DA
194. Terea Ioan PSD DA
195. Tîlvăr Angel PSD DA
196. Todor Adrian PSD DA
197. Toma Ilie PSD DA
198. Tomac Eugen PMP DA
199. Tripa Florin-Dan PSD DA
200. Tudor Beatrice PSD DA
201. Turcan Raluca PNL DA
202. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
203. Varga Vasile PNL DA
204. Vasile Daniel Minoritati DA
205. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
206. Velcea Nicolae PSD DA
207. Vișan George-Gabriel PSD DA
208. Vîlceanu Dan PNL DA
209. Vîrză Mihăiță PSD DA
210. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
211. Vlase Petru Gabriel PSD DA
212. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
213. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
214. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
215. Weber Mihai PSD DA
216. Zainea Cornel USR NU
217. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
218. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 12:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro