Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:59

Subiect vot: Art. 335
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:227 119 44 23 18 9 7 7
- voturi pentru (DA):221 119 41 20 18 9 7 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:5 - 2 3 - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Andrușcă Dănuț PSD DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Ardelean Ben-Oni PNL DA
7. Avram Constantin ALDE DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Bichineț Corneliu PMP DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bodea Marius PNL DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Chichirău Cosette-Paula USR DA
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
50. Cosma Andreea PSD DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
55. Cupă Ion ALDE DA
56. Dan Nicușor Daniel USR DA
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL DA
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
62. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
63. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
64. Drulă Cătălin USR DA
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
68. Erdei Dolóczki István UDMR DA
69. Farago Petru UDMR DA
70. Florea Oana-Consuela PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
75. Gavrilă Camelia PSD DA
76. Georgescu Nicolae PSD DA
77. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
78. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
79. Gheorghiu Bogdan PNL DA
80. Gherman Dumitru PSD DA
81. Ghilea Găvrilă PNL DA
82. Ghinea Cristian USR DA
83. Gilia Claudia PSD DA
84. Giugea Nicolae PNL DA
85. Goga Octavian PSD DA
86. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
87. Gudu Vasile PNL DA
88. Halici Nicușor PSD DA
89. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
90. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
91. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
92. Huncă Mihaela PSD DA
93. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
94. Iftimie Neculai PSD DA
95. Ignat Miron Minoritati DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
97. Intotero Natalia-Elena PSD DA
98. Ion Stelian-Cristian USR DA
99. Iordache Florin PSD DA
100. Jivan Luminița-Maria PSD DA
101. Kelemen Hunor UDMR DA
102. Korodi Attila UDMR DA
103. Lazăr Sorin PSD DA
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
105. Lovin Dumitru ALDE DA
106. Lungu Tudorița PNL DA
107. Lupașcu Costel PSD DA
108. Lupescu Dumitru USR DA
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
110. Manole Petre-Florin PSD DA
111. Mareș Mara PNL DA
112. Marica Petru-Sorin PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Mihalescul Dumitru PNL DA
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
118. Mînzatu Roxana PSD DA
119. Mohaci Mihai PSD DA
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
121. Mușoiu Ștefan PSD DA
122. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
124. Neagu Nicolae PNL DA
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nicolae Andrei PSD DA
127. Nistor Laurențiu PSD DA
128. Niță Mihai ALDE DA
129. Niță Nicu PSD DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Olar Corneliu PNL DA
132. Oprea Dumitru PNL DA
133. Pambuccian Varujan Minoritati DA
134. Pană Adriana-Doina PSD DA
135. Paraschiv Rodica PSD DA
136. Păle Dănuț PSD DA
137. Petcu Toma-Florin ALDE DA
138. Petrea Gabriel PSD DA
139. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
140. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
141. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
142. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
143. Pop Andrei PSD DA
144. Pop Tudor Rareș USR DA
145. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
146. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
147. Popescu Pavel PNL DA
148. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
149. Preda Cezar-Florin PNL DA
150. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
151. Presură Alexandra PSD DA
152. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
153. Prună Cristina-Mădălina USR DA
154. Radu Anișoara PSD DA
155. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL -
156. Rădulescu Alexandru PSD DA
157. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
158. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
159. Răduț Violeta PSD DA
160. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
161. Roman Florin-Claudiu PNL DA
162. Roman Ioan Sorin PSD DA
163. Romanescu Cristinel PNL DA
164. Roșca Lucreția PSD DA
165. Rotaru Alexandru PSD DA
166. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
167. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
168. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
169. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
170. Sefer Cristian-George PMP DA
171. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
174. Simion Lucian-Eduard PSD DA
175. Simionca Ionuț PMP DA
176. Simonis Alfred - Robert PSD DA
177. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
178. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
179. Solomon Adrian PSD DA
180. Spânu Ion PSD DA
181. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
182. Stan Viorel PSD DA
183. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
184. Stancu Florinel PSD DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Alexandru PSD DA
187. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
188. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
189. Szabó Ödön UDMR DA
190. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
191. Șotcan Theodora PSD DA
192. Șova Lucian PSD DA
193. Șovăială Constantin PNL DA
194. Ștefan Corneliu PSD DA
195. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
196. Tabugan Ion ALDE DA
197. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
198. Teiș Alina PSD DA
199. Terea Ioan PSD DA
200. Tîlvăr Angel PSD DA
201. Todor Adrian PSD DA
202. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
203. Toma Ilie PSD DA
204. Tomac Eugen PMP DA
205. Tripa Florin-Dan PSD DA
206. Tudor Beatrice PSD DA
207. Turcan Raluca PNL DA
208. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
209. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
210. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
211. Varga Vasile PNL DA
212. Vasile Daniel Minoritati DA
213. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
214. Vass Levente UDMR DA
215. Velcea Nicolae PSD DA
216. Vișan George-Gabriel PSD DA
217. Vîlceanu Dan PNL DA
218. Vîrză Mihăiță PSD DA
219. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
220. Vlase Petru Gabriel PSD DA
221. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
222. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
223. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
224. Weber Mihai PSD DA
225. Zainea Cornel USR DA
226. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
227. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 21 noiembrie 2018, 1:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro