Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 11:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 11:59

Subiect vot: Art. 336
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:223 117 42 23 19 9 5 8
- voturi pentru (DA):221 117 40 23 19 9 5 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - 2 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL DA
11. Balint Liviu-Ioan PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Benkő Erika UDMR DA
18. Bica Dănuț PNL DA
19. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bodea Marius PNL DA
23. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
24. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
25. Bontea Vlad PSD DA
26. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
27. Botez Mihai-Cătălin USR DA
28. Bran Ioana PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
34. Burciu Cristina PSD DA
35. Calista Mara-Daniela PNL DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
39. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
40. Cherecheș Viorica PNL DA
41. Chichirău Cosette-Paula USR DA
42. Chiriac Viorel PSD DA
43. Ciocan Dan PSD DA
44. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
45. Ciuhodaru Tudor PSD DA
46. Cobuz Maricela PSD DA
47. Cocoș Vasile PSD DA
48. Codreanu Constantin PMP DA
49. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
50. Cosma Andreea PSD DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Dan Nicușor Daniel USR DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Dobre Victor Paul PNL DA
61. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
63. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
64. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
65. Drulă Cătălin USR DA
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilă Camelia PSD DA
77. Georgescu Nicolae PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
80. Gheorghiu Bogdan PNL DA
81. Gherman Dumitru PSD DA
82. Ghilea Găvrilă PNL DA
83. Ghinea Cristian USR DA
84. Gilia Claudia PSD DA
85. Giugea Nicolae PNL DA
86. Goga Octavian PSD DA
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
88. Gudu Vasile PNL DA
89. Halici Nicușor PSD DA
90. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
91. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
92. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
93. Huncă Mihaela PSD DA
94. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
95. Iancu Marius-Ionel PSD DA
96. Iftimie Neculai PSD DA
97. Ignat Miron Minoritati DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Iordache Florin PSD DA
101. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
102. Jivan Luminița-Maria PSD DA
103. Kelemen Hunor UDMR DA
104. Korodi Attila UDMR DA
105. Lazăr Sorin PSD DA
106. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
107. Lovin Dumitru ALDE DA
108. Lupașcu Costel PSD DA
109. Lupescu Dumitru USR DA
110. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
111. Manole Petre-Florin PSD DA
112. Mareș Mara PNL DA
113. Marica Petru-Sorin PSD DA
114. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
115. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
116. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
117. Mihalescul Dumitru PNL DA
118. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
119. Mînzatu Roxana PSD DA
120. Mohaci Mihai PSD DA
121. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
122. Mușoiu Ștefan PSD DA
123. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
124. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
125. Neagu Nicolae PNL DA
126. Neață Eugen PSD DA
127. Nicolae Andrei PSD DA
128. Nistor Laurențiu PSD DA
129. Niță Mihai ALDE DA
130. Niță Nicu PSD DA
131. Nosa Iuliu PSD DA
132. Olar Corneliu PNL DA
133. Oprea Dumitru PNL DA
134. Pambuccian Varujan Minoritati DA
135. Pană Adriana-Doina PSD DA
136. Paraschiv Rodica PSD DA
137. Păle Dănuț PSD DA
138. Petcu Toma-Florin ALDE DA
139. Petrea Gabriel PSD DA
140. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
141. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
142. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
143. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
144. Pop Andrei PSD DA
145. Pop Tudor Rareș USR DA
146. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
147. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
148. Popescu Pavel PNL DA
149. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
150. Preda Cezar-Florin PNL DA
151. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
152. Presură Alexandra PSD DA
153. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
154. Prună Cristina-Mădălina USR DA
155. Radu Anișoara PSD DA
156. Rădulescu Alexandru PSD DA
157. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
158. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
159. Răduț Violeta PSD DA
160. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
161. Roman Florin-Claudiu PNL DA
162. Roman Ioan Sorin PSD DA
163. Romanescu Cristinel PNL DA
164. Roșca Lucreția PSD DA
165. Rotaru Alexandru PSD DA
166. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
167. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
168. Sefer Cristian-George PMP DA
169. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
170. Seres Dénes UDMR DA
171. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
172. Simion Lucian-Eduard PSD DA
173. Simionca Ionuț PMP DA
174. Simonis Alfred - Robert PSD DA
175. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
176. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
177. Solomon Adrian PSD DA
178. Spânu Ion PSD DA
179. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
180. Stan Viorel PSD DA
181. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
182. Stancu Florinel PSD DA
183. Stativă Irinel Ioan PSD DA
184. Stănescu Alexandru PSD DA
185. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
186. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
187. Szabó Ödön UDMR DA
188. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
189. Șotcan Theodora PSD DA
190. Șova Lucian PSD DA
191. Șovăială Constantin PNL DA
192. Ștefan Corneliu PSD DA
193. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
194. Tabugan Ion ALDE DA
195. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
196. Teiș Alina PSD DA
197. Terea Ioan PSD DA
198. Tîlvăr Angel PSD DA
199. Todor Adrian PSD DA
200. Toma Ilie PSD DA
201. Tripa Florin-Dan PSD DA
202. Tudor Beatrice PSD DA
203. Turcan Raluca PNL DA
204. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
205. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
206. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
207. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
208. Varga Vasile PNL DA
209. Vasile Daniel Minoritati DA
210. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
211. Vass Levente UDMR DA
212. Velcea Nicolae PSD DA
213. Vîlceanu Dan PNL DA
214. Vîrză Mihăiță PSD DA
215. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
216. Vlase Petru Gabriel PSD DA
217. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
218. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
219. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
220. Weber Mihai PSD DA
221. Zainea Cornel USR DA
222. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
223. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 noiembrie 2018, 23:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro