Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 12:00 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 12:00

Subiect vot: Art. 337
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:221 120 41 21 17 9 5 8
- voturi pentru (DA):218 120 38 21 17 9 5 8
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - -
- abțineri:2 - 2 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bodea Marius PNL DA
25. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
26. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
27. Bontea Vlad PSD DA
28. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bran Ioana PSD DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
36. Burciu Cristina PSD DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
41. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
42. Cherecheș Viorica PNL DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chiriac Viorel PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
47. Ciuhodaru Tudor PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
52. Cosma Andreea PSD DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Csoma Botond UDMR DA
55. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
56. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
57. Cupă Ion ALDE DA
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Dobre Victor Paul PNL DA
61. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
63. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
64. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
65. Drulă Cătălin USR DA
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
76. Gavrilă Camelia PSD DA
77. Georgescu Nicolae PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
79. Gheorghiu Bogdan PNL DA
80. Gherman Dumitru PSD DA
81. Ghilea Găvrilă PNL DA
82. Gilia Claudia PSD DA
83. Giugea Nicolae PNL DA
84. Goga Octavian PSD DA
85. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
86. Gudu Vasile PNL DA
87. Halici Nicușor PSD DA
88. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
89. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
90. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
91. Huncă Mihaela PSD DA
92. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
93. Iancu Marius-Ionel PSD DA
94. Iftimie Neculai PSD DA
95. Ignat Miron Minoritati DA
96. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
97. Intotero Natalia-Elena PSD DA
98. Ion Stelian-Cristian USR DA
99. Iordache Florin PSD DA
100. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
101. Jivan Luminița-Maria PSD DA
102. Korodi Attila UDMR DA
103. Lazăr Sorin PSD DA
104. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
105. Lovin Dumitru ALDE DA
106. Lungu Tudorița PNL DA
107. Lupașcu Costel PSD DA
108. Lupescu Dumitru USR DA
109. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
110. Manole Petre-Florin PSD DA
111. Mareș Mara PNL DA
112. Marica Petru-Sorin PSD DA
113. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
114. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
115. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
116. Mihalescul Dumitru PNL DA
117. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
118. Mînzatu Roxana PSD DA
119. Mohaci Mihai PSD DA
120. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
121. Mușoiu Ștefan PSD DA
122. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
123. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
124. Neagu Nicolae PNL DA
125. Neață Eugen PSD DA
126. Nicolae Andrei PSD DA
127. Nistor Laurențiu PSD DA
128. Niță Mihai ALDE DA
129. Niță Nicu PSD DA
130. Nosa Iuliu PSD DA
131. Olar Corneliu PNL DA
132. Oprea Dumitru PNL DA
133. Pambuccian Varujan Minoritati DA
134. Pană Adriana-Doina PSD DA
135. Paraschiv Rodica PSD DA
136. Păle Dănuț PSD DA
137. Petcu Toma-Florin ALDE DA
138. Petrea Gabriel PSD DA
139. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
140. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
141. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
142. Pop Andrei PSD DA
143. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
144. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
145. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
146. Preda Cezar-Florin PNL DA
147. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
148. Presură Alexandra PSD DA
149. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
150. Prună Cristina-Mădălina USR DA
151. Radu Anișoara PSD DA
152. Rădulescu Alexandru PSD DA
153. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
154. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
155. Răduț Violeta PSD DA
156. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
157. Roman Florin-Claudiu PNL DA
158. Roman Ioan Sorin PSD DA
159. Roșca Lucreția PSD DA
160. Rotaru Alexandru PSD DA
161. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
162. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
163. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
164. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
165. Sefer Cristian-George PMP DA
166. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
167. Seres Dénes UDMR DA
168. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
169. Simion Lucian-Eduard PSD DA
170. Simionca Ionuț PMP DA
171. Simonis Alfred - Robert PSD DA
172. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
173. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
174. Solomon Adrian PSD DA
175. Spânu Ion PSD DA
176. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
177. Stan Viorel PSD DA
178. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
179. Stancu Florinel PSD DA
180. Stativă Irinel Ioan PSD DA
181. Stănescu Alexandru PSD DA
182. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
183. Szabó Ödön UDMR DA
184. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
185. Șotcan Theodora PSD DA
186. Șova Lucian PSD DA
187. Șovăială Constantin PNL DA
188. Ștefan Corneliu PSD DA
189. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
190. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
191. Tabugan Ion ALDE DA
192. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
193. Teiș Alina PSD DA
194. Terea Ioan PSD DA
195. Tîlvăr Angel PSD DA
196. Todor Adrian PSD DA
197. Toma Ilie PSD DA
198. Tomac Eugen PMP DA
199. Tripa Florin-Dan PSD DA
200. Tudor Beatrice PSD DA
201. Turcan Raluca PNL DA
202. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
203. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
204. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
205. Varga Vasile PNL DA
206. Vasile Daniel Minoritati DA
207. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
208. Vass Levente UDMR DA
209. Velcea Nicolae PSD DA
210. Vișan George-Gabriel PSD DA
211. Vîlceanu Dan PNL DA
212. Vîrză Mihăiță PSD DA
213. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
214. Vlase Petru Gabriel PSD DA
215. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
216. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
217. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
218. Weber Mihai PSD DA
219. Zainea Cornel USR DA
220. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
221. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 23 octombrie 2018, 5:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro