Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 12:00 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 12:00

Subiect vot: Art. 342
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:225 120 44 22 17 9 6 7
- voturi pentru (DA):151 120 - - 17 9 - 5
- voturi împotrivă (NU):73 - 44 21 - - 6 2
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL NU
21. Bichineț Corneliu PMP NU
22. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
23. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
24. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
25. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
26. Bodea Marius PNL NU
27. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
28. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
29. Bontea Vlad PSD DA
30. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR NU
32. Bran Ioana PSD DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL NU
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
38. Burciu Cristina PSD DA
39. Calista Mara-Daniela PNL NU
40. Căciulă Aurel PSD DA
41. Călin Ion PSD DA
42. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cherecheș Viorica PNL NU
45. Chichirău Cosette-Paula USR NU
46. Chiriac Viorel PSD DA
47. Ciocan Dan PSD DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Ciuhodaru Tudor PSD DA
50. Cobuz Maricela PSD DA
51. Cocoș Vasile PSD DA
52. Codreanu Constantin PMP NU
53. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
54. Cosma Andreea PSD DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
58. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
59. Cupă Ion ALDE DA
60. Dan Nicușor Daniel USR NU
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Dîrzu Ioan PSD DA
63. Dobre Victor Paul PNL NU
64. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
65. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
66. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
67. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
68. Drulă Cătălin USR NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
72. Erdei Dolóczki István UDMR DA
73. Farago Petru UDMR DA
74. Florea Oana-Consuela PSD DA
75. Floroiu Ionel PSD DA
76. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
79. Gavrilă Camelia PSD DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
82. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
83. Gheorghe Tinel PNL NU
84. Gheorghiu Bogdan PNL NU
85. Gherman Dumitru PSD DA
86. Ghilea Găvrilă PNL NU
87. Gilia Claudia PSD DA
88. Giugea Nicolae PNL NU
89. Goga Octavian PSD DA
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
91. Gudu Vasile PNL NU
92. Halici Nicușor PSD DA
93. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
94. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Huncă Mihaela PSD DA
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Iftimie Neculai PSD DA
100. Ignat Miron Minoritati DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR NU
104. Iordache Florin PSD DA
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
106. Jivan Luminița-Maria PSD DA
107. Kelemen Hunor UDMR DA
108. Korodi Attila UDMR DA
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lungu Tudorița PNL NU
113. Lupașcu Costel PSD DA
114. Lupescu Dumitru USR NU
115. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
116. Manole Petre-Florin PSD DA
117. Mareș Mara PNL NU
118. Marica Petru-Sorin PSD DA
119. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
120. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
121. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
122. Mihalescul Dumitru PNL NU
123. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
124. Mînzatu Roxana PSD DA
125. Mohaci Mihai PSD DA
126. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
127. Mușoiu Ștefan PSD DA
128. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
129. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
130. Neață Eugen PSD DA
131. Nicolae Andrei PSD DA
132. Nistor Laurențiu PSD DA
133. Niță Mihai ALDE DA
134. Niță Nicu PSD DA
135. Nosa Iuliu PSD DA
136. Olar Corneliu PNL NU
137. Oprea Dumitru PNL NU
138. Pambuccian Varujan Minoritati DA
139. Pană Adriana-Doina PSD DA
140. Paraschiv Rodica PSD DA
141. Păle Dănuț PSD DA
142. Petcu Toma-Florin ALDE DA
143. Petrea Gabriel PSD DA
144. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
145. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
146. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
147. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
148. Pop Andrei PSD DA
149. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
150. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
151. Preda Cezar-Florin PNL NU
152. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
153. Presură Alexandra PSD DA
154. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
155. Prună Cristina-Mădălina USR NU
156. Radu Anișoara PSD DA
157. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
158. Rădulescu Alexandru PSD DA
159. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
160. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
161. Răduț Violeta PSD DA
162. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
163. Roman Florin-Claudiu PNL NU
164. Roman Ioan Sorin PSD DA
165. Romanescu Cristinel PNL NU
166. Roșca Lucreția PSD DA
167. Rotaru Alexandru PSD DA
168. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
169. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
170. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
171. Sefer Cristian-George PMP NU
172. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
173. Seres Dénes UDMR DA
174. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
175. Simion Lucian-Eduard PSD DA
176. Simionca Ionuț PMP NU
177. Simonis Alfred - Robert PSD DA
178. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
179. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
180. Solomon Adrian PSD DA
181. Spânu Ion PSD DA
182. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
183. Stan Viorel PSD DA
184. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
185. Stancu Florinel PSD DA
186. Stativă Irinel Ioan PSD DA
187. Stănescu Alexandru PSD DA
188. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
189. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
190. Szabó Ödön UDMR DA
191. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
192. Șotcan Theodora PSD DA
193. Șova Lucian PSD DA
194. Șovăială Constantin PNL NU
195. Ștefan Corneliu PSD DA
196. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
197. Tabugan Ion ALDE DA
198. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
199. Teiș Alina PSD DA
200. Terea Ioan PSD DA
201. Tîlvăr Angel PSD DA
202. Todor Adrian PSD DA
203. Toma Ilie PSD DA
204. Tripa Florin-Dan PSD DA
205. Tudor Beatrice PSD DA
206. Turcan Raluca PNL NU
207. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
208. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
209. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
210. Varga Vasile PNL NU
211. Vasile Daniel Minoritati DA
212. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
213. Velcea Nicolae PSD DA
214. Vișan George-Gabriel PSD DA
215. Vîlceanu Dan PNL NU
216. Vîrză Mihăiță PSD DA
217. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
218. Vlase Petru Gabriel PSD DA
219. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
220. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
221. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
222. Weber Mihai PSD DA
223. Zainea Cornel USR NU
224. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
225. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 noiembrie 2018, 8:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro