Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 12:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 12:01

Subiect vot: Art. 367
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:228 121 46 22 16 9 7 7
- voturi pentru (DA):150 121 1 - 16 9 - 3
- voturi împotrivă (NU):77 - 45 22 - - 7 3
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Andrușcă Dănuț PSD DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Avram Constantin ALDE DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL NU
13. Balint Liviu-Ioan PSD DA
14. Barna Ilie Dan USR NU
15. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Benga Tudor - Vlad USR NU
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
21. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
22. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
23. Bodea Marius PNL NU
24. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR NU
29. Bran Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buican Cristian PNL NU
33. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
34. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
35. Burciu Cristina PSD DA
36. Calista Mara-Daniela PNL NU
37. Căciulă Aurel PSD DA
38. Călin Ion PSD DA
39. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
40. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
41. Cherecheș Viorica PNL NU
42. Chichirău Cosette-Paula USR NU
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Ciocan Dan PSD DA
45. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
46. Ciuhodaru Tudor PSD DA
47. Cobuz Maricela PSD DA
48. Cocoș Vasile PSD DA
49. Codreanu Constantin PMP NU
50. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
51. Cosma Andreea PSD DA
52. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
53. Csép Éva-Andrea UDMR DA
54. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
55. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
56. Cupă Ion ALDE DA
57. Dan Nicușor Daniel USR NU
58. Dinu Cristina-Elena PSD DA
59. Dîrzu Ioan PSD DA
60. Dobre Victor Paul PNL NU
61. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
62. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
63. Dobrovie Matei-Adrian USR NU
64. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
65. Drulă Cătălin USR NU
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dunava Costel Neculai PSD DA
68. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
69. Erdei Dolóczki István UDMR DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Florea Oana-Consuela PSD DA
72. Floroiu Ionel PSD DA
73. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
74. Furtună Mirela PSD DA
75. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
76. Gavrilă Camelia PSD DA
77. Georgescu Nicolae PSD DA
78. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
79. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
80. Gheorghe Tinel PNL NU
81. Gheorghiu Bogdan PNL NU
82. Gherman Dumitru PSD DA
83. Ghilea Găvrilă PNL NU
84. Gilia Claudia PSD DA
85. Giugea Nicolae PNL NU
86. Goga Octavian PSD DA
87. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
88. Gudu Vasile PNL NU
89. Halici Nicușor PSD DA
90. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
91. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
92. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
93. Huncă Mihaela PSD DA
94. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
95. Iancu Marius-Ionel PSD DA
96. Iftimie Neculai PSD DA
97. Ignat Miron Minoritati DA
98. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
99. Intotero Natalia-Elena PSD DA
100. Ion Stelian-Cristian USR NU
101. Iordache Florin PSD DA
102. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
103. Jivan Luminița-Maria PSD DA
104. Kelemen Hunor UDMR DA
105. Korodi Attila UDMR DA
106. Lazăr Sorin PSD DA
107. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
108. Lovin Dumitru ALDE DA
109. Lungu Tudorița PNL NU
110. Lupașcu Costel PSD DA
111. Lupescu Dumitru USR NU
112. Macovei Silviu Nicu PSD DA
113. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
114. Manole Petre-Florin PSD DA
115. Mareș Mara PNL NU
116. Marica Petru-Sorin PSD DA
117. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
118. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
119. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
120. Mihalescul Dumitru PNL NU
121. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
122. Mînzatu Roxana PSD DA
123. Mohaci Mihai PSD DA
124. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
125. Mușoiu Ștefan PSD DA
126. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
127. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
128. Neață Eugen PSD DA
129. Nicolae Andrei PSD DA
130. Nistor Laurențiu PSD DA
131. Niță Mihai ALDE DA
132. Niță Nicu PSD DA
133. Nosa Iuliu PSD DA
134. Olar Corneliu PNL NU
135. Oprea Dumitru PNL NU
136. Pambuccian Varujan Minoritati -
137. Pană Adriana-Doina PSD DA
138. Paraschiv Rodica PSD DA
139. Păle Dănuț PSD DA
140. Petcu Toma-Florin ALDE DA
141. Petrea Gabriel PSD DA
142. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
143. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
144. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
145. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
146. Pop Andrei PSD DA
147. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
148. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
149. Preda Cezar-Florin PNL NU
150. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
151. Presură Alexandra PSD DA
152. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
153. Prună Cristina-Mădălina USR NU
154. Radu Anișoara PSD DA
155. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
156. Rădulescu Alexandru PSD DA
157. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
158. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
159. Răduț Violeta PSD DA
160. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
161. Roman Florin-Claudiu PNL NU
162. Roman Ioan Sorin PSD DA
163. Romanescu Cristinel PNL NU
164. Roșca Lucreția PSD DA
165. Rotaru Alexandru PSD DA
166. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
167. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
168. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
169. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
170. Sefer Cristian-George PMP NU
171. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
172. Seres Dénes UDMR DA
173. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
174. Simion Lucian-Eduard PSD DA
175. Simionca Ionuț PMP NU
176. Simonis Alfred - Robert PSD DA
177. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
178. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
179. Solomon Adrian PSD DA
180. Spânu Ion PSD DA
181. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
182. Stan Viorel PSD DA
183. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
184. Stancu Florinel PSD DA
185. Stativă Irinel Ioan PSD DA
186. Stănescu Alexandru PSD DA
187. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
188. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
189. Szabó Ödön UDMR DA
190. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
191. Șotcan Theodora PSD DA
192. Șova Lucian PSD DA
193. Șovăială Constantin PNL NU
194. Ștefan Corneliu PSD DA
195. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
196. Tabugan Ion ALDE DA
197. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
198. Teiș Alina PSD DA
199. Terea Ioan PSD DA
200. Tîlvăr Angel PSD DA
201. Todor Adrian PSD DA
202. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
203. Toma Ilie PSD DA
204. Tomac Eugen PMP NU
205. Tripa Florin-Dan PSD DA
206. Tudor Beatrice PSD DA
207. Turcan Raluca PNL NU
208. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
209. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
210. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
211. Varga Glad-Aurel PNL NU
212. Varga Vasile PNL NU
213. Vasile Daniel Minoritati DA
214. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
215. Vass Levente UDMR DA
216. Velcea Nicolae PSD DA
217. Vișan George-Gabriel PSD DA
218. Vîlceanu Dan PNL NU
219. Vîrză Mihăiță PSD DA
220. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
221. Vlase Petru Gabriel PSD DA
222. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
223. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
224. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
225. Weber Mihai PSD DA
226. Zainea Cornel USR NU
227. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
228. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 14 noiembrie 2018, 21:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro