Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 04.07.2018 > 12:01 Versiunea pentru printare
Miercuri, 4 iulie 2018, ora 12:01

Subiect vot: Art. 384
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati
- prezenți:230 120 47 24 16 9 6 8
- voturi pentru (DA):228 120 46 24 16 9 5 8
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 -
- abțineri:1 - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL DA
8. Avram Constantin ALDE DA
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PSD DA
13. Barna Ilie Dan USR DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR DA
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL DA
20. Bichineț Corneliu PMP DA
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bodea Marius PNL DA
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Bontea Vlad PSD DA
29. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bran Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
37. Burciu Cristina PSD DA
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Căciulă Aurel PSD DA
40. Călin Ion PSD DA
41. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
42. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
43. Cherecheș Viorica PNL DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chiriac Viorel PSD DA
46. Ciocan Dan PSD DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciuhodaru Tudor PSD DA
49. Cobuz Maricela PSD DA
50. Cocoș Vasile PSD DA
51. Codreanu Constantin PMP DA
52. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
53. Cosma Andreea PSD DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
57. Cucșa Marian-Gheorghe ALDE DA
58. Cupă Ion ALDE DA
59. Dan Nicușor Daniel USR DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Dîrzu Ioan PSD DA
62. Dobre Victor Paul PNL DA
63. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
64. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
65. Dobrovie Matei-Adrian USR DA
66. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
67. Drulă Cătălin USR DA
68. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
71. Erdei Dolóczki István UDMR DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Florea Oana-Consuela PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
76. Furtună Mirela PSD DA
77. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
78. Gavrilă Camelia PSD DA
79. Georgescu Nicolae PSD DA
80. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
81. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
82. Gheorghe Tinel PNL DA
83. Gheorghiu Bogdan PNL DA
84. Gherman Dumitru PSD DA
85. Ghilea Găvrilă PNL DA
86. Ghinea Cristian USR DA
87. Gilia Claudia PSD DA
88. Giugea Nicolae PNL DA
89. Goga Octavian PSD DA
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
91. Gudu Vasile PNL DA
92. Halici Nicușor PSD DA
93. Havrici Emanuel-Iuliu PSD DA
94. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Huncă Mihaela PSD DA
97. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Iftimie Neculai PSD DA
100. Ignat Miron Minoritati DA
101. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ion Stelian-Cristian USR DA
104. Iordache Florin PSD DA
105. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
106. Jivan Luminița-Maria PSD DA
107. Kelemen Hunor UDMR DA
108. Korodi Attila UDMR DA
109. Lazăr Sorin PSD DA
110. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
111. Lovin Dumitru ALDE DA
112. Lungu Tudorița PNL DA
113. Lupașcu Costel PSD DA
114. Lupescu Dumitru USR DA
115. Macovei Silviu Nicu PSD DA
116. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
117. Manole Petre-Florin PSD DA
118. Mareș Mara PNL DA
119. Marica Petru-Sorin PSD DA
120. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
121. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
122. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
123. Mihalescul Dumitru PNL DA
124. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
125. Mînzatu Roxana PSD DA
126. Mohaci Mihai PSD DA
127. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
128. Mușoiu Ștefan PSD DA
129. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
130. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
131. Neagu Nicolae PNL DA
132. Neață Eugen PSD DA
133. Nicolae Andrei PSD DA
134. Nistor Laurențiu PSD DA
135. Niță Mihai ALDE DA
136. Niță Nicu PSD DA
137. Nosa Iuliu PSD DA
138. Olar Corneliu PNL DA
139. Oprea Dumitru PNL DA
140. Pambuccian Varujan Minoritati DA
141. Pană Adriana-Doina PSD DA
142. Paraschiv Rodica PSD DA
143. Păle Dănuț PSD DA
144. Petcu Toma-Florin ALDE DA
145. Petrea Gabriel PSD DA
146. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
147. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE DA
148. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
149. Pop Andrei PSD DA
150. Pop Tudor Rareș USR DA
151. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
152. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
153. Popescu Pavel PNL DA
154. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
155. Preda Cezar-Florin PNL DA
156. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
157. Presură Alexandra PSD DA
158. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
159. Prună Cristina-Mădălina USR DA
160. Radu Anișoara PSD DA
161. Rădulescu Alexandru PSD DA
162. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
163. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
164. Răduț Violeta PSD DA
165. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
166. Roman Florin-Claudiu PNL DA
167. Roman Ioan Sorin PSD DA
168. Romanescu Cristinel PNL DA
169. Roșca Lucreția PSD DA
170. Rotaru Alexandru PSD DA
171. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
172. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
173. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
174. Sefer Cristian-George PMP DA
175. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
176. Seres Dénes UDMR DA
177. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
178. Simion Lucian-Eduard PSD DA
179. Simionca Ionuț PMP DA
180. Simonis Alfred - Robert PSD DA
181. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
182. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
183. Solomon Adrian PSD DA
184. Spânu Ion PSD DA
185. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
186. Stan Viorel PSD DA
187. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
188. Stancu Florinel PSD DA
189. Stativă Irinel Ioan PSD DA
190. Stănescu Alexandru PSD DA
191. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
192. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
193. Szabó Ödön UDMR DA
194. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
195. Șotcan Theodora PSD DA
196. Șova Lucian PSD DA
197. Șovăială Constantin PNL DA
198. Ștefan Corneliu PSD DA
199. Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
200. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
201. Tabugan Ion ALDE DA
202. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
203. Teiș Alina PSD DA
204. Terea Ioan PSD DA
205. Tîlvăr Angel PSD DA
206. Todor Adrian PSD DA
207. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
208. Toma Ilie PSD DA
209. Trăilă Cristina PNL DA
210. Tripa Florin-Dan PSD DA
211. Tudor Beatrice PSD DA
212. Turcan Raluca PNL DA
213. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
214. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
215. Varga Glad-Aurel PNL DA
216. Varga Vasile PNL DA
217. Vasile Daniel Minoritati DA
218. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
219. Velcea Nicolae PSD DA
220. Vișan George-Gabriel PSD DA
221. Vîlceanu Dan PNL DA
222. Vîrză Mihăiță PSD DA
223. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
224. Vlase Petru Gabriel PSD DA
225. Vlăducă Oana-Silvia PSD DA
226. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
227. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
228. Weber Mihai PSD DA
229. Zainea Cornel USR DA
230. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 septembrie 2018, 8:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro